+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: Suya da Nazar Değer

 1. #1
  Ehil Üye akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu yer
  Kırşehir- Kırıkkale
  Mesajlar
  1.013

  Standart Suya da Nazar Değer

  Japon bilim adamı Masaru Emoto’nun “Suyun Hafızası Var” başlıklı yazısı, dünyada oldukça yankı uyandırdı. Emoto’nun yaptığı araştırmalar, insanın titreşime dayalı olarak ürettiği enerjinin, düşüncenin, kelimelerin, fikir ve müziğin suyun moleküler yapısına tesir ettiğini ortaya koydu. Emoto, çeşitli deney şartlarına tâbi tutulan su damlacıklarını dondurup karanlık alan mikroskobu altında fotoğraflarını çektiğinde, suyun kristalize şekillerinde insanı hayrete düşüren farklılıklar olduğunu tespit etti. Dondurulmadan önce su dolu şişenin üstüne yazı yazılmış veya sözler söylenmiştir. Daha sonra çekilen fotoğraflar incelendiğinde, suyun âdeta şuurlu bir varlık gibi, söz ve yazıyla ifade edilen duygu ve düşüncelere cevap verdiği anlaşılmıştır. Benzer bir başka deneyde, Japonya’da iki ilkokul öğrencisi, yan yana duran iki şişeye pişmiş pirinç koyup şişelerden birini “Teşekkür ederim!” diğerini “Seni aptal!” şeklinde etiketlemiştir. Bir ay sonra öğrenciler, “Teşekkür ederim!” yazılan pirincin renginin sarı ve kokusunun güzel olduğunu, “Seni aptal!” yazılan pirincin ise karardığını ve kötü kokulu bir hâl aldığını görmüşlerdir. Bu deney dünyanın birçok yerinde değişik insanlar tarafından tekrarlandığında, benzer neticeler elde edilmiştir. Bir başka araştırmada suya müzik dinletilmiş ve film gösterilmiştir; hislendirici olmayan gürültülü müzikler ile korku ve şiddet filmlerinin suya kötü tesir yaptığı, su kristallerinde şekil bozukluklarına sebep olduğu görülmüştür. Suyun hafızasının olup olmadığı ayrı bir konudur. Ancak bütün bu deneylerde insanın akıl, şuur ve duygu sahibi olan ruhunun çevresiyle sürekli bir münasebet içerisinde olduğu, sadece canlı değil, cansız varlıklardan da şuurlu denebilecek cevaplar aldığı görülmektedir. Buna güzel bir örnek, “Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim!” cümlesiyle hitap edilen suyun kristal yapısının düzensiz hâle gelmesi; “Teşekkür ederim!” şeklinde hitap edilen veya üzerine hayır dualar okunan su kristallerinin şeklinin ise, düzenli hâlini koruması ve fıtrî mükemmelliğini devam ettirmesidir.

  Temiz akarsulardan ve kaynaklardan alınan su örnekleri çok güzel geometrik yapıda kristaller gösterirken, sanayi bölgelerinden ve yoğun yerleşim alanlarından gelen kirli ve toksik su örneklerinde şekil bozuklukları ve rastgele oluşmuş kristaller ortaya çıkmaktadır. Su borularında ve depolarda bekletilen su, damıtılmış olsa bile, benzer şekil bozuklukları göstermektedir.

  Su, hayat demektir. Çeşitli dokulara ve yaşa göre değişmekle birlikte vücut ağırlığımızın ortalama % 70’i sudur. Yani hücrelerimiz ve hücre içindeki mikro yapılar, âdeta kendine özgü birer su okyanusu içinde yüzerler. Hücreler arası bilgi ve madde alışverişinde, metabolik hâdiselerde su, önemli vazifeler üstlenir. İyi ve güzel düşünüp etrafımıza pozitif tesir yayarsak, netice de iyi ve güzel olur. Negatif düşünceler ise, hem bize hem de çevreye menfî tesir eder. Dolayısıyla çevremiz ve bizler bir bakıma hissettiğimiz, düşündüğümüz, konuştuğumuz ve davrandığımız şeyler oluruz. Onun için pozitif düşünceli, tatlı sözlü ve ağzı dualı insanların arasında yaşamak çok önemlidir.

  Çocuklarımıza ve çevremizdeki insanlara hiç kimse hakkında kötü hisler beslememelerini, kötü düşünmemelerini ve kötü konuşmamalarını, hüsn-ü zan, hüsn-ü niyet ve hayır duayla insanlığa yaklaşmalarını öğütlemeliyiz. Daha da önemlisi, bu konuda hüsn-ü misâl olmalıyız. Çünkü Yaratıcı’nın imtihan gereği fıtratımıza yerleştirdiği nefisten, vehim, vesvese, su-i zan gibi menfî hisler irade dışı doğmaktadır. Bu sistemin hayır, güzellik ve doğruluk tarafında baskın hâle gelebilmesi, iradî olarak hayra yorma, müspet düşünme ve pozitif yaklaşım göstermeye bağlıdır. Unutmamalıyız ki, ruhlarımız her zaman birbirleriyle ve çevreleriyle karşılıklı münasebet içerisindedir. Herhangi birisi hakkındaki konuşmalarımız gibi duygu ve düşüncelerimiz de dua ve temenni hükmüne geçebilmektedir.

  “Ben hep hastayım.” diyen insanlar kendileri bir yana, çevrelerine de olumsuz tesir ederler. “Hamdolsun!”, “Allah bugünlerimizi aratmasın!” ve “Hâlimize şükür!” gibi dâima müspet ifadelerle şükür içinde bulunan insanlarsa, fıtratlarındaki olumsuz düşüncelerin, evham ve vesveselerin baskın hâle gelmemesi için dua ile O’nun yardımını talep etmekte, etraflarında pozitif his ve düşüncelerin gelişmesine zemin hazırlamakta, neticede de güzel örnek olmaktadırlar.

  Netice itibariyle, insan, söz ve niyetiyle gerek kendisinin, gerekse çevresindeki canlı-cansız varlıkların durumunun değişmesine sebep olur. Allah, insanı ve tabiatı buna açık yarattığından, doğru olanı buyurmuş, su-i zandan kaçınmayı, hüsn-ü zanda bulunmayı emretmiştir.


  Sızıntı Dergisi


  Ne harabi,ne harabatiyim,
  kökü mazide olan atiyim,ati.
  Yahya Kemal

  Bir Melek Olmak Değil Derdim Asla...Ben Şeytan Olmak İstemiyorum!!!


 2. #2
  MuM
  MuM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Guest MuM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  3.600

  Standart

  suya şifaen okuyup içmiyorlar boşuna...

 3. #3
  Pürheves starkafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  46
  Mesajlar
  204

  Standart

  muhammed bozdağ sonsuzluk yolcusu adlı kitapda bu olayı açıklamıştı. su en büyük tepkiyi sen şeytansın diyince veriyormuş. Masaru Emoto bu deneyden sonra suya teşekkür edelim kampanyası başlatmıştı. fakat bu güzel buluştan yine yanlış sonuç çıkardı bence suya teşekkür edeceğine suyu yaradana şükür kampanyası daha iyi olurdu.
  Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Geri kalanın et ve kemiktir. __MEVLANA__

 4. #4
  Biz
  Biz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Yasaklı Üye Biz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  1.668

  Standart

  Her şey zerrelerden müteşekkildir. O halde o zerrenin üzerine gelen herşeyin nuraniyet veya karanlığına göre onun üzerinde bir halk söz konusu daima olmaktadır. Bu durumda eğer suya nurani dualar, ayetler okunursa, su onların hali ile hallendirilir, aksi takdir de de ne ile muhatap edilmişse o halle hallendirilir.

 5. #5
  Ehil Üye havf_reca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  1.322

  Standart

  bizde boşuna besmeleyle içmiyoruz suyu kolay değil vücudumuza giriyor..
  NEYE YAKLAŞSAM SONU UZAKLIK VE KIRGINLIK; ANLA Kİ YOK ALLAH'TAN BAŞKASIYLA YAKINLIK...N.F.K

 6. #6
  Pürheves serapsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  230

  Standart

  teşekkürler güzel bilgilerdi
  peki arkadaşlar çok sinirli bi insan için suya neler okunabilir yardımcı olursanız sevinirim

 7. #7
  Biz
  Biz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Yasaklı Üye Biz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  1.668

  Standart

  Alıntı serapsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  teşekkürler güzel bilgilerdi
  peki arkadaşlar çok sinirli bi insan için suya neler okunabilir yardımcı olursanız sevinirim
  "Asabiye mütehassısına gitmelisiniz" okunsa iyi olur herhalde.

  Tabiki de çok halısınız. Kuran mü'minler için şifa olduğuna göre sadece zerreler suda da olmadığına göre; evde kuranın okunması insanın herşeyine sirayet eder. Bu durumdada içtiği sudan, soluduğu havadan yediği yemekten kendisine sekinet hali biiznillah gelebilir. Rahmet-i İlahiyeden ve Şafi-i Hakikiden umulur

 8. #8
  Pürheves starkafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  46
  Mesajlar
  204

  Standart

  Alıntı serapsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  teşekkürler güzel bilgilerdi
  peki arkadaşlar çok sinirli bi insan için suya neler okunabilir yardımcı olursanız sevinirim
  üç defa ya VEDÛD deyip yüzüne üfle.
  Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Geri kalanın et ve kemiktir. __MEVLANA__

 9. #9
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  gerçekten ilginç bir araştırma, bu da insanın atomları etkileyen enerjiler yaydığına delil olabilir, hatta bunu bütün canlı varlıklar da belirli ölçülerde yapıyor olabilir, gelecek açısından çok önemli bir araştırma, çok ilginç deneylerde kullanılabilir.

 10. #10
  Vefakar Üye nokta.NUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  494

  Standart

  Alıntı kungfu888 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kungfu university, the best kungfu teaching website. And many kungfu masters have joined our team. Masters from different kungfu families will teach you face to face, hand by hand. Here you can learn the real kungfu, different kungfu parties' kungfu in the world. To be a master. Come on! Only $360, you can enjoy the mysterious kungfu.www.kungfuuniversity.com
  birisi bunu açıklayabilirmi
  ne kadar anlatırsan anlat ve ne kadar bilirsen bil
  senin bildiğin karşıdakinin anladığı kadardır...
  MEVLANA

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Aşk Suya Düşünce....
  By el_can in forum Edebiyat
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 07.04.09, 11:42
 2. Aşk Suya Düştü
  By Beste-i Rana in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03.02.09, 18:58
 3. Suya da Nazar Değer
  By KERRÂ_ in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 06.07.08, 13:33
 4. Değer Kaybetmemek
  By Abdulbaki in forum Eğitim
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 05.08.07, 14:02

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0