ÜLKE SORUNLARINI SİYASİLER ÇÖZEMEZ, ANCAK HALKIN KENDİSİ ÇÖZER
Siyasilerimizin tek söylemi, bu ülke sorunlarını ancak ben çözerim. Benden başka kimse çözemez. Bu ülke için tek çözüm benim. Benim alternatifim yok.. Ben...Ben..Ben... Bunlardan biri de İlahiyatçı S.Yaşar hoca. Daha önce Sayın Deniz Baykal'ın kanında haram olmadığını söylemişti de öyle milletvekili seçilmişti CHP'den. Yine yeni inciler dökülüyor ağzından. En son incisi de İslamın yorumları üzerine. İslamın yorumları varmış. Onunki de Türkmen yorumuymuş. Demek ki her ırka göre bir islam olduğu ortaya çıkıyor. Her ırk ta kendi islamını uyguluyor. Yani bir tek islam yok ona göre. Yüzlerce islam var.Buna göre bizim müslümanlar olarak bir araya gelmemiz mümkün görülmüyor. Ne günlere kaldık ya Rabbim. Bu adamların nasıl ilahiyatçı olduklarına şaşmamak elde değil. Pergamber döneminde de acaba,İslamın muhacir yorumu,Ensar yorumu,Kureyş yorumu falan vardı da biz mi bilmiyoruz. Aleviler de Cem evlerinde ibadet edebilirlermiş. Meccitlerin suyu mu çıktı. Müslümanların birliğini bozan her hareket nifaktır. Defle dümlelekle halay çekerek ibadet edildiğini asrı saadette bilen biri varsa çıksın da söylesin ki biz de öğrenmiş olalım. Bu konuyu fazla uzatacak değilim esas meseleye geçmek istiyorum ama,bu konuyla ilgili Peygamberimizin bir sahabiyi uyarmasını da söylemeden geçemeyeceğim. Ensardan İranlı bir sahabi savaş meydanında bir kaç düşmanı tepeleyince galeyana gelip şöyle bağırıyor. İŞTE ACEMİN GÜCÜ. O zaman Peygamberimiz hemen kendisini uyarıyor. KEŞKE ACEMİN GÜCÜ DEĞİL DE,ENSARIN GÜCÜ DESEYDİN diye. İşte oy almak için neler yapabileceklerini görmemiz açısından güzel bir örnek.
Şimdi asıl meseleye gelelim. İşte beni dünyaca şu kuruluş ehil.gösterdi. Bu işi Benden Başka çözemez,Ben vazgeçilmezim.Ben Tekim, sözleri ŞEYTAN'IN benliğini hatırlatıyor bana. Biliyorsunuz BENLİK gütmek Şeytanın vasfıdır. Peygamberin herhangi bir konuda ille de BEN dediğini duydunuz mu? Duyamazsınız. Neden? Çünkü O da herkes gibi ben de insanım. Ben sadece bir elçiyim. Çözüm kanunları Allah tarafından gönderilir bana. Ben de ancak onları bildirici ve uygulayıcıyım. O kadar.
Bir çok makale yazarı arkadaşım. Hep olumsuzluklardan,bu zamana kadarki siyasilerin yaptıklarından,bunları seçmekle hiç bir şeyin düzelmeyeceğinden yakınıyorlar. Hepimiz yakınıyoruz. Peki yakınmakla bu durum düzelecek mi? Hayır. Peki çözüm öneriniz var mı? Yok. O zaman sizlerin yakınmasının bu topluma bir faydası da olmaz. Madem bir öneriniz yok ve bu durumdan da şikayetçisiniz. O zaman çözüm önerisi sunanların etrafında birleşmeniz gerekir. İlle de BEN yaparım diyenlerin arkasında değil. Ben çözüm önerimi defalarca yazdım. İlle de ben çözerim demiyorum. Ne diyorum? Gelin halk olarak birlikte çözelim diyorum. Nasıl olacak? Halka kendi anayasasını yaptıracağız. Nasıl? Bağımsız halk platformu kuracağız. Bütün partileri bırakıp bu platformda toplanacağız. Aramızdan kurayla seçilecekleri bağımsız milletvekili olarak meclise göndereceğiz. Bunların görevi acilen halka anayasa yaptırmak olacak. Halka bir çok anayasa seçeneği sunularak aralarında tercih etmesi sağlanacak. Halk tarafından kabul edilen anayasayla yönetilecek devlet. Ve anayasa maddelerini ancak halk değiştirebilecek. İşte bu anayasadan bir kaç madde.
ANAYASA MADDE 1 - Bu ülkede yaşayan herkesin,canı,malı ve namusu devlet garantisindedir. Bunlara gelecek herhangi bir zarar,zarar verenlerden suçları oranında tahsil edilmek üzere,devlet tarafından peşinen ödenir.
Şimdi bu maddeden sonra Başbakan çıkıp ta Banka.banker ve holdinglerde paraları hortumlananlara YATIRIRKEN BANA MI SORDUNUZ DİYEBİLİR Mİ? Mahkemeler,mağdurların 5 kuruş alacağının,kimisine 2 kuruş ödensin,kimisine,seninki devlet garantisinde değil ÖDEMEYİN kararı verebilir mi? Veremez.
ANAYASA MADDE 2 - Devlet her vatandaşına geçinebileceği bir iş ve oturabileceği bir konut sağlamak zorundadır. Bunun için tüm imkanlarını seferber eder. Gerekiyorsa ülkedeki töm iş sahalarını kamulaştırır.
Bu maddeden sonra kamu fabrikalarını üç kuruşa zenginlere peşkeş çekmek şöle dursun.onların ellerindekilerini kamulaştırır.
ANAYASA MADDE 3 - Bütün aflar,zaman aşımları,davalardaki tahditler ve partilere hazine yardımı kaldırılmıştır. Yargılamalardaki süre altı ayı geçmeyecek. Devlet bunun için gerekli altyapıyı en kısa zamanda oluşturur.
Bu maddeden sonra zenginlerin ödemedikleri vergiler affedilebilir mi? S.Cavit Çağlar,S.Aydın Doğan,Holding patronlarının devlettten kaçırdıkları vergiler,hortumladıkları paralarla ilgili davalar zaman aşımında düşüp,yanlarına KAR kalabilir mi? Kalamaz. Vatandaşın bir davası 5 yıl sonra zamanaşımından düşebilir mi? Düşmez.
Gördünüz mü halkın bü ülkenin sorunlarını bir çırpıda nasıl çözeceğini.
Şimdi bir seçim var. Ben oy kullanmayacağım. Niye kullanayım ki. Birilerinin yaptığı ve halka alternatifsiz kabul ettirilen anayasa gereği iktidarların işledikleri zulümlere,kıyaklara,hortumlamalara ortak olamam. Banka ve holdinglerde paraları hortumlanan insanların vebaline giremem. Çarresizlikten acı çeke çeke ölen iki yüz kişinin KATİLİ olamam. Ancak o anayasayı halk olarak ben yaparım. O zaman kendi yaptığım anayasaya vekalet verebilirim. Çünkü Benim verdiğim vekaletle işlenen zulümlerin hesabını benden soraculacak mahşerde. Size tavsiyem. Birilerinin kafasındaki ne olduğu belli olmayan doğrulara güvenip te vekalet vermeyin. Kendi anayasanızı yapıp kendi elinizle yaptığınız anayasaya vekalet verin Selamlar.

Platformun e mail adresi: emekli956@hotmail.com