Bu başlığı atalarımızın -Zenginin gönlü olana kadar fakirin canı çıkar - sözünden uyarladım. Şu andaki durumu en iyi anlatan söz bonozedeler için. Başbakan görüntü adamıdır. Yapmasa da yapmış görüntüsü vermeyi çok iyi bilir. Zaten tek yaptığı şey budur,halkı da kandırmayı çok iyi becerir bu yolla.Meydanlara çıkarak imarzedelerin paralarını ödedik deyince sıradan vatandaşlar da hakikaten ödedi zannederler. Halbuki mevduatları ilk 8 ayına hiç faizsiz,geri kalanını da 10 bin ytl. dilimler halinde senelik % 3 ten ödedi. Halbuki mevduat faizleri 2003′te % 50, 2004′te % 40, 2005′te % 30,2006′da % 20,2007′de % l6 idi. 100 bin ytl alacağı olana, ll5 bin ytl verdi. Diğer bankalarda 100 bin ytlsi olanın 2003′te l45 bin, 2004′te 180 bin, 2005′te 225 bin, 2006 da 260 bin, 2007′de 290bin ytl oldu. Bakın bakın da nasıl hak ödediğini görün.Son bir ayda ofşordan dönenlere -sonradan faiz bildirim kararnamesi çıkararak,bunu da geriye doğru işleterek (Anayasada hükümler vatandaşın aleyhine geriye işletilemez hükmüne rağmen) çoğu parasını almak şöyle dursun, üstelik borçlu çıktı devlete. Bonodan mevduata dönenlere de aynı zulüm yapıldı. Ofşorlar hepten gitti. Paralarını vermediği şöyle dursun birde vergi almaya kalktı ofşorzedelerden. Kepezzedeler,holdingzedelerin hiç esamesi yok Başbakanın amel defterinde. Çok ilginç bir mantığa sahiptir kendisi. Bir demecinde Onlar bonozede değil,kazazede. Onlara ödeme yaparsak suç işlemiş oluruz diyor. İmarbankasının bono satma yetkisinin olup olmadığını bilmeleri lazımdı diyor. Vatandaş nerden öğrenecek bunu,Uzanlar bangır bangır televizyonlarda bono satıyoruz diye reklam yapıyorlar. Emrinizdeki TMSF,BDDK bunu hiç mi duymadı. Onlar çıkıp açıklama yapsalardı ya İmar’ın bono satma yetkisi yok diye. Reklamını yaptırmasalardı ya. Uzanlarla işbirliği yapan TMSF görevlilerinin yargılanmalarına niye izin vermediniz. Hem siz değil miydiniz -Hiç bir bankamızda sorun yok,tasarruflarınızı istediğiniz bankaya yatırabilirsiniz - diyen. Bonoları ödersek suç işleriz diyorsunuz,Devlet garantisinde olmayan zenginlerin ve Amerikan şirketi Motorolanın alacaklarını öderken suç işlemedinizmi? Onların paraları devlet garantisinde miydi? Ödediklerinize bile % 3 faiz verirken Amerikan Şirketi Motorolaya alacağının kaç katını verdiniz. Yazıklar olsun sizin karekterinize,devlet adamlığınıza,müslümanlağınıza.

Bonozedelere de gerçi pek ödemeye niyeti yok ta,yanılır yenilir ödemeye kalkarsa nasıl ödeyeceği meçhul. Mecliste bonozedelerle ilgili kanuna, ödeme şeklini bakanlar kurulu belirleyecek diye hüküm koydu. İşte anlayın artık siz daha önceki ödemelerine bakarak nasıl ödeyeceğini..

Şimdi bonozede kanununun meclisten çıktığını öğrenen vatandaş ,bonolar ödendi zannediyor. Başbakanın halkı kandırmak için yaptığı siyasi bir manevra olduğunu bilmiyor. Bu kadar kayıptan sonra artık ……..ne kurtarırsan kardır diyen bonozedeler sevinçten dört gözle Başbakanın ödeme kararnamesini bekliyorlar. AKP’lilerin holdiglere paralarını topladıkları holdingzedelerin çoğu hasta yatıyor. Onlarla ilgilenen yok. İmarzedelerin çoğu da bu hak gaspı sistemli ödeme ile varını yoğunu kaybetti. Kimi öldü,kimi de hasta yatıyor. Bonozedeler de aynı. Böyle giderse Başbakanın gönlü olana kadar bonozedeler de ölecek.

Bu siyasilerin tamamı hemen hemen aynı taktiği kullanır genelde. Hem beş kuruş hakkınıza 1 kuruş verir,hem de seni öyle bir zırıncıdır ki onu aldığına bile sevinirsin çaresizlikten.

Kamu kuruluşunda çalışırken hükümetle sözleşme imzalamıştık,1 senelik farkımız imzalanansözleşmeye göre en kısa zamanda ödenecekti. Altı ay geçti ödenmiyor,bir yıl geçti ödenmiyor,sendikalar eylem yaptı da O zaman milletvekili olan Sayın Mustafa Kalemli araya girerek 3 taksitte ödenmesini sağladı da adamı başımızın üstünde taşıyacağımız geldi. Gördünüz mü siyasilerin geç ve eksik ödemelerin bile nasıl seviniyoruz. Hak gasplarına bile nasıl razı oluyoruz.

Neyzen Tevfik ne güzel söylemiş bu tip siyasiler için;Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler

Kimi alçak,kimi hırsız,kimi deyyus dediler,

Künyeni almak için partiye ettim telefon,

Bizdeki kayda göre şimdi o mebus dediler.

Bu güne kadar başımıza gelenler Neyzen Tevfik’in dediklerinden olmasaydı,bu ülkede 70 katrilyon vatandaşın parası hortumlanabilir miydi? 10 milyon mağdur,10 milyon aç,50 milyon yoksul bunların icraatları sonucu oluşmadı mı bu ülkede? Başbakanın zulme dayalı bu icraatlarını gördükten sonra hala onu destekleyenlere bundan başka hangi isimler atfedilebilir. AKP'’ye oy verdikten sonra boşuna kılar namaz kılanlar.

Bunlardan biri de Urfalı imparatoru yanına almış mebus olmak için uğraşıyor. Miletin 20 katrilyon hakkını hortumladıktan sonra. Ne diyelim ikisine de tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.

Benim sözlerimi aşırı bulabilir, hatta günahtır diyenler çıkacaktır hemen. Hem de İslam adına. Neden karşı çıkarlar. Onlarla bir göbek bağı olduğundan. Yoksa İslamı bildiklerinden değil. Kendi kafalarına göre fetva verirler hemen. Tıpkı Başbakanları gibi. Her durumun fetvası hazırdır kendisinde. İşte Allahın Hükmü ” Allah kötü sözün açıkça söylenmesini sevmez.(kötü söz söyleyenleri cezalandırır) ANCAK ZULME UĞRAYANLAR HARİÇ(Zulme uğrayan kimse feryat edip zalimin kötülüğünü söyleyebilir,ona beddua edebilir.) Şüphesizki Allah işitendir,bilendir.Nisa.148