hayırlı geceler.bu aralar tarihe merak sardım.benim derdim tarihimizi güzel bir şekilde öğrenmek.sol tarafın kitabını elime bile almam.önemli olan bizim görüşümüzde ki bir tarihçinin yakın tarihteki olan bitenleri güzel bir şekilde ele alması.

ben esnafım.sokağımızda 1 tane mescit var.genel olarak esnaf dolu bir sokak (ankara-ulus) mescide gelen insanların sayısı 15-20 kişi ve yaş ortalaması 50-70.
aynı sokaktaki kahvede oturan insanların sayısı 60-70,ganyan bayide atları maçları takip edenlerin sayısı 40-50 kişi.

konuyla ne alakası var diyeceksiniz.Nasıl oldu da kimliğinde müslüman yazan insanlar bu duruma geldi.Allahı unuttu yada unutturuldu ben bunun sebebini merak ediyorum.
Kadir mısıroğlu ve mustafa armağanı araştırdım.Haklarında olumlu yoruma pek az rastladım.ekseriyet haklarında olumsuz yorum yapmışlar.acaba meyve veren ağaç taşlanır mantığıyla hareket edip bu yazarları takip mi etsem?
siz değerli abilerimden rica ediyorum bana bu işleri anlatacak,osmanlının son dönemi ve yakın zamanı anlatacak aynı zamanda yalan söylemlerle benimde iftira atılan kişiler hakkında kul hakkına girmeyeceğim bir yazar gösterin ki ufkum açılsın.tarih bilgim 10-2 dir.artık bazı şeyleri bilmek isterim.

Allaha emanet olun.