Sevgili forum yöneticisi kardeşlerim, muhterem Risale-i Nur Talebesi kardeşlerim, aziz mü'min(e) ve müslim(e) kardeşlerim. Cenab-ı Mevla kardeşliğinizi hem dünya da hem de ukbada daim eylesin.

Bu arada kafama bir şey takıldı. Ben kardeşlerimle değişik konular paylaşmak istiyorum ancak iki gerekçe ekrana geliyor ve Nur Kardeşlerimle bağlantı kesiliyor. Bu hususlar ilgili olarak yöneticilere iki kere özel mesaj yazdım. Birincisinde bana duyurlar bölümündeki yeni konu açma kısıtlaması ile ilgili yazı hatırlatıldı ikinci mesajıma ise bir hafta oldu ama cevap gelmedi. Neyse işin burasında değilim.

Şimdi merak ettiğim husus, yeni konu açılmasının önündeki engel forumda meydana gelen teknik arıza mıdır, teknik arızaya sebep olan kötüye kullanım mı söz konusu kısıtlamayı doğurmuştur, yoksa ilgili bölümlerin sevk ve idaresini yapacak moderatör sıkıntısı mı var? Ya da mesaj sayısı kotası, üyeliği şüpheli paylaşımcıları engellemek, her konudan bahis açma hürriyetini kısıtlamak gibi pek ihtimal vermediğim bir durum mu söz konusudur?

Bir kaç bölümün dışında diğer bölümlerdeki konuları, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp irdeliyorum. Dönüp bir daha okuyorum, bir şeyler yazayım diyorum ama açılan konularda hemen her mesele bir çok yönüyle izah edildiği için kısır döngü oluşuyor. Zaten bir çok konu beş altı sahifeden fazla olmuş, tıpkı pehlivan tefrikası gibi. Tarih, fıkıh, şiir ve Hz. Muhammed gibi başlıklarda literatüre dair bilgiler eklemek istiyorum fakat malum o iki uyarı önüme çıkıyor.

Bu konu kafama takılıyor bir türlü mukni bir cevap bulamıyorum. Lütfen beni aydınlatır mısınız? Ya da sorun her ne ise daha fazla uzamasına meydan vermeden bir an evvel çözünüz. Şayet giriş engellenmesi teknik bir sorundan ileri geliyor ise bu bilgisayar teknolojisi her yerde aynı işliyor, çözümsüz olması mümkün değil. Az buçuk bu işlerden anlarız, belki bizim de faydamız dokunur. Yok eğer başka bir sebebi varsa onu da bilmek hakkımız olmalı. Lütfen bendenizi evham ve zanna girmekten kurtarınız.

NOT: Mesajı buraya yazmamın sebebi istek, öneri ve forum yardımı kısmına da giriş yapamadığım içindir. Yoksa bu meselenin burayla alakalı olmadığı aşikar, ancak hepten başlıkla ilgisiz bir mesaj olmasın, Risale-i Nur Talebeliği konusuna uygun olsun diye sözlerime kardeşlerime dua ederek başladım affınıza sığınarak. Aslında çok da ilgisiz sayılmaz çünkü Risale-i Nur Kardeşliği hakkı tavsiye ve güzellikleri paylaşmak demektir, ben de kardeşlerimle paylaşamıyorum. Yok efendim bu mesele burayla ilgili değildir diye silerseniz, hatırım kalır söyleyeyim. En azından ilgili bölüme taşıyın.