+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Gaze İçin Meydanlara (Tüm Eylemler)

 1. #1
  Gayyur gülemeftun amine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  79

  Standart Gaze İçin Meydanlara (Tüm Eylemler)


  Gazze'de yaşanan vahşet ve katliama sessiz kalmayalım. 28 Aralık Pazar günü öğle namazı sonrası İstanbul Beyazıt Meydanı'nda katledilen 200 Filistinli kardeşimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp; İsrail'i tel'in edeceğiz. Ayrıca diğer illerde de protesto etkinliği yapıyoruz.


  28 Aralık Pazar günü kadınlarımız, erkeklerimiz, çocuklarımız hepimiz Gazze için buluşalım ve zalimleri tel'in edelim!
  27 Aralık Cumartesi günü İstanbul'da binlerce kişinin katıldığı İstiklal Caddesi'ndeki protesto yürüyüşünden sonra 28 Aralık Pazar günü de yine İstanbul'da Beyazıt Meydanı'nda bir protesto eylemi düzenlenecek. İslami kuruluşların Filistin Dostları adıyla ortak tertip ettiği eylem, öğle namazını müteakiben başlayacak. Eylemde şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı da kılınacak ve direnen kardeşlerimiz için dua edilecek. Duyarlı tüm insanların bu çağrıya kulak vermelerini, aileleriyle birlikte katılım göstermeleri ve çevrelerine duyurmalarını bekliyoruz.


  Ankara'da Siyonist Elçilik Önünde Protesto Çağrısı

  İLKAV, 28 Aralık Pazar günü 12:00'de Ankara'daki Siyonist İsrail Büyükelçiliği önünde protestoya çağırdı.

  İLKAV'ın ÇAĞRISI:

  Değerli halkımız!
  Muhterem Ankaralılar!
  Tüm Erdemli İnsanlar ve Müslümanlar!

  Hepimizin onurunun, insanlık onurunun savunucuları ve tüm Müslümanların izzetinin timsali Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın fedakâr bekçileri konumunda olan mazlum Filistin halkı siyonist terör devleti İsrail tarafından, ağır silahlar, füzeler ve uçaklarla gerçekleştirilen saldırılarla yok ediliyor.

  Şu anda Gazze adeta yerle bir ediliyor. Siyonist İsrail, Hamas ile 6 aylık ateşkesin geçen hafta sona ermesinin ardından Gazze'ye hava operasyonu başlattı. Bugün başlayan saldırılarda en az 140 Filistinlinin katledildiği bildirililiyor.

  Uzun süredir devam eden vahşi ambargo ve kuşatma ile teslim olmaya zorlandığı halde dize getirilemeyen mazlum Gazze halkı, şimdi de terör devleti İsrail'in, eğitimini Türkiye semalarında yapmış katil uçakların saldırısıyla toplu katliamla yok edilmeye çalışılıyor.

  Bu büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir erdemli insana ve Müslüman'a yakışmaz. Allah için, onurlu insanlara yakışanı yapıp bir an önce harekete geçmeliyiz. Hiç değilse zalim terör devletinin Ankara elçiliği önünde toplanıp zalime karşı hakkı ve adaleti haykırmalıyız. Mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı göstermeliyiz. Bu, mutlaka yerine getirmemiz gereken, insani ve İslami sorumluluğumuzdur.

  Bütün Ankara halkını, tüm erdemli insanları ve tüm Müslümanları bu büyük sorumluluğumuzu yerine getirmek ve katil terör devletini lanetlemek üzere, 28 Aralık Pazar günü saat 12.00 de İsrail Büyük Elçiliği önünde toplanmaya çağırıyoruz.

  İLKAV
  (İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı)


  Yer: İsrail Büyük Elçiliği Önü
  Tarih: 28 Aralık 2008
  Saat: 12.00

  Sakarya Özgür-Der ve SABED'den Çağrı

  Gazze katliamını protesto ve direnişe destek eylemi Sakarya'da da yapılacak. Özgür-Der Sakarya Şubesi ve SABED (Sapanca Bilgi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yaptıkları çağrıda 28 Aralık Pazar günü saat 12:30'da duyarlı tüm insanları Sakarya AKM önünde gerçekleştirecekleri protestoya katılma çağrısında bulundular.
  Bursa Özgür-Der'den Protesto Çağrısı

  Katliam Bursa'da da protesto edilecek. Özgür-Der Bursa Şubesi, 28 Aralık Pazar günü saat 13:00'te Orhangazi Meydanı'nda (Bursa Ulucamii yanı) bir protesto eylemi düzenleyecek.  Antalya'da ADAP Platformu'ndan Protesto Çağrısı

  28 Aralık Pazar günü saat 13:30'da Antalya Kışlahan Oteli önünde ADAP platformu tarafından düzenlenecek eylemle Siyonist İsrail protesto edilecek.


  Özgür-Der Çorum Şubesi'nden Protestoya Davet

  Özgür-Der Çorum Şubesi 28 Aralık Pazar günü Saat 12:30'daSiyonist katliamı protesto etmek için Çorum PTT önünde toplanıyor.  FHDD'den Oturma Eylemi

  Yine 28 Aralık Pazar günü saat 13:00'te Gazze katliamını protesto için sol görüşlü Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Taksim Tramvay Durağı önünde 1 saatlik oturma eylemi yapılacak.

  İzmit, Gazze İçin Ayağa Kalkacak

  Sivil Toplum Kuruluşlarının Katılımlarıyla Yarın İzmit'te İşgalci Ve Katil İsrail Protesto Edilecek,Gazze'li Kardeşlerimize Destek Verilecek.

  Mazlumder Ve TGTV 'nin Aralarında Bulunduğu Stkların Yapacağı Etkinlik Hakkında Şu Açıklama Yapıldı;

  ACİL, İsrail'in Gazze'deki katliamlarını kınamak için eylem çağrısı, İZMİT PAZAR 12.30'da

  Katil İsrail Gazze'yi denizden attığı füzelerle harabe haline çevirdikten sonra, şimdide katliam için Gazzeye girmeye hazırlanıyor, tüm dünya seyirci.Müslüman kanı bu kadar ucuz mu ?, Müslüman kardeşlerimizin katliamına göz yummayacağız.İsraillin katliamlarını kınamak için,

  28 Aralık Pazar, öğlen namazından sonra,
  saat 12.30 da Fevziye caminin önünde toplanıp,
  Sabri yalım parkına geçip bu katliama soy kırıma göz yummayacağımızı,
  İzmitli Müslümanlar olarak basın açıklamasıyla haykıracağız.

  Tüm Müslümanları çağırıyoruz,
  Müslüman kardeşinin katledilmesine seyirci kalma
  Gel sende bir slogan at, Müslüman kanı dökülmesine hayır de.


  Bilgi için bu Pazar 10.00-12.00 saatlerinde
  322 16 29 no lu telefondan bilgi alabilirsiniz

  Konu gülemeftun amine tarafından (28.12.08 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ehil Üye Nuru-Beril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu yer
  bilinmiyor...
  Mesajlar
  1.360

  Standart

  Polisin meydana doğru yeniden barikat kurduğu eylem, İstiklal Caddesi'nin meydana yakın kısmında yapılan oturma eylemi ile sona erdi. Eylemde duyarlı tüm insanlar yarın (28 Aralık Pazar günü) öğle namazını müteakiben Beyazıt Meydanı'nda gerçekleştirilecek protestoya çağrıldı.

  Gazze'yi roket yağmuruna tutarak 200 den fazla Filistinliyi öldüren, İsrail, İstanbul'da protesto edildi. Yarın da Beyazıt meydanında öğle namazını müteakip büyük bir eylem yapılacak.

  Gazze'yi roket yağmuruna tutarak 200 Filistinliyi öldüren, 300'ü aşkın Filistinli'yi de yaralayan İsrail, İstanbul'da protesto edildi.

  İnsan Medeniyet Hareketi (İMH), İHH İnsani Yardım Vakfı, Mazlum-Der, Özgür-Der, Haksöz, TİYEMDER, AKDER, TGTV, İDSB, Medeniyet Derneği, FİDDER, ASDER, Hikmet Derneği, AKEV ve AKDAV gibi Filistin Dostları Platformu sivil toplum kuruluşları ile duyarlı vatandaşlar, İstiklal Caddesi'ndeki Galatasaray lisesinden Taksim Meydanı'na kadar yürüdüler.
  Eylemciler, "kahrolsun İsrail, kahrolsun Siyonizm", "Çocuk katili, terör devleti İsrail", "Filistin'e selam direnişe devam" slogan ve pankartlarıyla İsrail'i kınadılar.
  Yürüyüşten sonra Taksim Meydanı'nda ortak bir basın açıklaması yapıldı.
  Açıklamayı yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "Günlerce, aylarca Gazze'ye ambargo uyguladılar. Kadın ve çocuk demeden insanları aç ve susuz bıraktılar. İsrail sadece insanları aç ve susuz bırakmadı. Bununla yetinmeyerek onları öldürmeye başladı. Bu terörizm değildir de nedir. İsrail'in içinde insanlık duygusu olan Yahudilere ve tüm insanlığa da sesleniyorum. Ortadoğu'nun barışı Filistin'den geçer, Mescid-i Aksa'dan geçer, Gazze'den geçer" dedi.
  İsrail zulmüne seyirci kalmayacaklarını belirten Yıldırım, "İsrail için yeni bir yardım kampanyası başlattık. Hayırsever halkımızın gayretleriyle Gazze'deki kardeşlerimize ilaç ve gıda yardımı götüreceğiz. İsrail'in saldırılarında yaralanan Filistinlileri Türkiye'ye getirerek tedavi edeceğiz" dedi.
  Bülent Yıldırım'dan sonra Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile Türkiye'de tedavi gören Filistinli yaralılar da birer konuşma yaptı.
  İsrail'i protesto eylemi basın açıklamasından sonra sona erdi.
  STK'lar yarın da öğle namazında Beyazıt Meydanı'nda toplanarak İsrail'i protesto eylemi düzenleyecekler.

  PAZAR GÜNÜ
  GAZZE İÇİN MEYDANLARDAYIZ!
  İSTANBUL'DA BEYAZIT'DA  Gazze'de yaşanan vahşet ve katliama sessiz kalmayalım. 28 Aralık Pazar günü öğle namazı sonrası İstanbul Beyazıt Meydanı'nda katledilen 200 den fazla Filistinli kardeşimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp; İsrail'i tel'in edeceğiz. Ayrıca diğer illerde de protesto etkinliği yapıyoruz.

  28 Aralık Pazar günü kadınlarımız, erkeklerimiz, çocuklarımız hepimiz Gazze için buluşalım ve zalimleri tel'in edelim!

  27 Aralık Cumartesi günü İstanbul'da binlerce kişinin katıldığı İstiklal Caddesi'ndeki protesto yürüyüşünden sonra 28 Aralık Pazar günü de yine İstanbul'da Beyazıt Meydanı'nda bir protesto eylemi düzenlenecek. İslami kuruluşların Filistin Dostları adıyla ortak tertip ettiği eylem, öğle namazını müteakiben başlayacak. Eylemde şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı da kılınacak ve direnen kardeşlerimiz için dua edilecek. Duyarlı tüm insanların bu çağrıya kulak vermelerini, aileleriyle birlikte katılım göstermeleri ve çevrelerine, telefon açarak, telefon mesajı atarak, mail yazarak duyurmalarını bekliyoruz...

  ~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~
  iza/hını bilmediğin konuda sui-zanda
  hatta hiç bir zan/da bulunma.....
+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 03.05.09, 14:28
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09.12.08, 20:27
 3. Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 23.08.08, 21:40
 4. Laiklik Karşıtı Eylemler
  By sitem in forum Mizah
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.02.08, 23:37
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.10.07, 11:48

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0