+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 1 2 3 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 26

Konu: Şeytanı Öven Şarkılar;Dinlemeyelim

 1. #1
  Ehil Üye zeet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  1.024

  Exclamation Şeytanı Öven Şarkılar;Dinlemeyelim

  Şarkı sözlerindeki "Şeytan'a övgüler içeren gizli mesajlar"


  Şarkıları tersten dinlemek için linkteki Gold programını indirin, yükleyin ve program açıldığında istemiş olduğunuz bir müzik dosyasını mesela bad.mp3 gibi seçin ve ekrana gelen grafiğin üzerine tek tıklayın Ctrl+a yapın,
  Effect menüsünü açın Reverse komutunu seçin, grafik tersine dönecektir. Şimdi de play deyin şarkı tersine çalacaktır.
  Böylece şüphelendiğiniz bütün şarkıları test ederek şeytanı övmeye katılmaktan kurtulmuş oluruz.
  indir:
  Audio_Editor_Gold_9.2.17
  --------
  Satanist şarkılar hakkında:

  Zeppelin… Michael Jackson… Beatles… Madonna… Metallica… Eagles… Rolling Stones… "Dikkatli" müzikseverler, her biri rock müzik tarihinde birer kilometre taşına dönüşmüş bütün bu solist ve grupların birçok sevilen parçasında son yıllarda ardarda "şeytana övgüler içeren bölümler" yakalıyorlar.

  Pekiyi, nasıl oluyor da sözleri görünüşte son derece anlaşılır ve masum olan, dahası yıllardır müzikseverler tarafından keyifle mırıldanılan bunca ünlü şarkıda "satanizm propagandası" yapılabiliyor? Cevap, tam da şeytani bir zekâya yaraşır cinsten: Satanist propaganda cümleleri bu tip şarkılar sadece geriye doğru çalındığında duyulabiliyor!
  Madonna'nın piyasaya ilk kez sürüldüğü 1987 yılında müzik listelerini altüst eden ve günümüzde de genç kuşaklarca hâlâ ilgiyle dinlenen kült parçası "Like a Prayer" (Bir Mümin Gibi) şu bildik cümleyle başlar: "Life is a mystery…" (Hayat bir sırdır).

  "E, ne var ki bunda haber olacak, şeytan bu cümlenin neresinde?" dediğinizi duyar gibi oluyoruz.

  Oysa şeytan, kendisine yakışacağı üzere, sözkonusu şarkının tam "tersinde" yerini almış durumda. Parçayı bir MP3 kaydı şeklinde edinip giriş bölümünü tersine okumayla dinlediğiniz zaman Madonna'nın âdeta yalvarır bir edâyla "O, hear our savior satan" (Kurtarıcımız şeytan, duy bizi!) dediğine dehşet içinde tanık oluyorsunuz.

  Diyelim ki bu yalnızca can sıkıcı bir tesadüf, İngilizce fonetiğinin Madonna'ya yaptığı bir azizlik… O hâlde, ondan çok daha ünlü bir başka örneğe, 30 yıldır dünyayı kırıp geçiren ve artık "damar romantizm"in simgesine dönüşmüş olan bir besteye, "Hotel California"ya geçelim hemen. Eagles grubunun dinleyenlerin bir türlü tadına doyamadıkları, geniş kitleleri her dem mest eden bu parçasının bir dizesi aynen şöyle: "There were voices down the corridor, thought I heard them say, welcome to the Hotel California." (Duyduğum sesler koridorun derinliklerinden geliyordu, onlara Hotel California'ya hoşgeldiniz de.) Oteline gelen konuklara güleryüzle hoşgeldin demek her işletmecinin en doğal görevi elbette, ancak bu bölümü tersten dinlediğinizde "Yeah Satan, he organized his own religion" (Yaşasın şeytan, o kendi dinini kurdu) diye başlayan ve şeytana bağlılığı yücelterek sürüp giden bir bölüm duyuyorsanız, o zaman işler bir parça değişecektir. Üstelik, "California"nın gerçekte bir otel falan değil Los Angeles'te büyük bir caddenin adı olduğunu ve yeryüzünün ilk resmî şeytan tapınağının da 1968 yılında satanistlerin lideri Anton Zsandor Lavey tarafından yine bu cadde üzerinde kurulduğunu biliyorsanız, huylanmalarınız daha da artacaktır. Çoğunluğu ABD'de ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir dizi din adamı ile müzik araştırmacısı, içinde "satanist" propaganda cümleleri barındıran bu gibi kült mertebesine erişmiş parçaların sayısını günümüzde 50'ye kadar ulaştırmış durumdalar. Bu irkiltici listede Michael Jackson'dan Metallica'ya, Led Zeppelin'den Rolling Stones'a, AC/DC'den Beatles'a dek uzanan daha birçok ünlü solist ve grubun yer alması ise durumu daha da vahimleştiriyor.


  "Back-masking" tekniğinin uygulanışı

  Amerikalı müzik araştırmacısı Jeff Milner, satanist inanç dalgasının rock grupları arasında özellikle 1960'ların sonları ile 1970'lerde büyük bir hızla yayıldığına dikkati çekerek, içinde bu tür mesajlar barındıran bestelerin de daha çok bu döneme ait olduğunu vurguladı. "Böyle yüzlerce parça yapıldığına inanıyorum, ama kesin olarak ortaya çıkartılanlar şimdilik birkaç düzine kadar" diyen Milner, geçmiş müzikal kayıtları ayrıntılı biçimde incelemeye olanak veren dijital stüdyo teknikleri geliştikçe her geçen gün yeni yeni örneklerin günışığına çıkacağını belirtmekte.

  Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgiler veren Amerikalı araştırmacı, bir bestenin içine ters yönde dinlendiğinde ortaya çıkan mesajlar yerleştirmenin teknik yöntemini ise şöyle açıkladı:

  "Yapılan işe müzik endüstrisinde "back-masking" (arka planı perdeleme) deniliyor. Besteci önce asıl söylemek istediklerini aynen şarkı söyler gibi banda okur. Sonra bunları tam tersten tekrar tekrar dinleyerek, o gizli cümleleri elde edebilmek için ne tür bir güfte yazması gerektiğini tesbit eder. İstediği sesleri veren söz dizinlerini sabırla oluşturup okuduğunda ise parça artık geriye doğru her çalınışında bu tür propagandist bölümler içerecektir. Buradaki amaç mesajı geniş kitlelerle değil, yalnızca mürit düzeyine ulaşmış olan sıkı takipçilerle paylaşmaktır. Yani, tıpkı Ortaçağ'ın ürkütücü okültist grupları gibi fanatik hayranlarıyla bir tür tarikat ilişkisi içindeler. En sevdikleri arka plan nakaratı ise 'natas'tır. Yani, şeytanın İngilizce tersten yazılışı. Günümüzde böyle örneklere özellikle metal müzikte rastlıyoruz. Rock müzik tarihinde ise bu tür denemeleri en sık yapan müzisyenler Led Zeppelin'den Jimmy Page ve Robert Plant'tir. Bildiğiniz gibi, her ikisinin de sadık birer satanist olduğuna ilişkin iddialar son otuz yıldır dilden dile dolaşmakta. Ama onlar bunu sürekli reddettiler. Bunun dışında Rolling Stones'tan Mick Jagger'in, Michael Jackson'un ve Beatles üyelerinin de bu işlere meraklı olduğu yönünde bazı bulgular var. Bu sanatçıların hepsinin ünlü satanist lider Aleister Crowley'e karşı özel bir ilgisi vardı. Öyle ki Beatles, Crowley'in resimlerini albümlerinin kapaklarına kadar taşıdı."

  1875-1947 yılları arasında yaşamış olan İngiliz din düşmanı ve büyücüsü Crowley, müritlerine tersten konuşmanın "şeytanın dili" olduğunu anlatır ve onlara tersten konuşma sanatını mutlaka öğrenmelerini öğütlerdi.


  Gizli satanizm propagandası içerdiği ileri sürülen bazı ünlü şarkılar

  Kimler yok ki bu karanlık âlemde!

  1- The Eagles / "Hotel California", "This Far Down the Line"

  2- Madonna / "Like a Prayer"

  3- Michael Jackson / "Beat it", "Morphine",

  "Man in the Mirror"

  4- AC/DC / "Dirthy Deeds"

  5- Rolling Stones / "Tops"

  6- Metallica / "Am I Evil?"

  7- Beatles / "Sergeant Pepper's Lonely" albümü


  Felaketler dizisiyle sarsıldılar

  Albümlerinde elde ettikleri büyük müzikal başarılara karşın özel yaşamları kimi dönemlerde tiksinti verici türden yozluklara sahne olan Led Zeppelin üyeleri, zirveden hiç inmedikleri 1970'lerde ilk darbeyi grubun solisti Robert Plant'in küçük oğlunun 1978'de âni bir mide rahatsızlığı sonucu ölmesiyle aldılar. Bazı İngiliz yayın organları bunun rakip bir okültist grubun küçük çocuğa yaptığı ölüm büyüsü yüzünden gerçekleştiğini bile savundu. Çünkü hem grubun solisti Plant'in hem de gitarist Page'in yoğun olarak büyücülükle ilgilendikleri dedikoduları o günlerde ayyuka çıkmış durumdaydı. Grubun satanist olduğu yönündeki bu tür suçlamalar giderek arttı ve sonuçta batıdaki 40 büyük radyo istasyonu aldıkları ortak bir kararla Led Zeppelin albümlerini çalmayı reddettiler. Bu arada grup, şaibeli şarkı sözlerini ve konserlerindeki kışkırtıcı tutumlarını dikkatle izleyen kilisenin de aforoz tehdidiyle karşı karşıya kalacaktı.

  Yoğun biçimde uyuşturucu kullanıp Page'e ait gizemli şatolarda kara büyü toplantıları yapan Led Zeppelin'ciler son "ilahî darbe"yi ise 1980 yılında aldılar. Grubun belkemiği sayılan ve müzik tarihin gelmiş geçmiş en başarılı davulcusu olarak kabul edilen "Bonzo" lâkaplı John Bonham, bir konser öncesinde kaldıkları otelde genç yaşta hayatını kaybetti. Henüz 32 yaşında olan Bonham, aşırı alkolden dolayı komaya girdiği odasında ölü bulunduğunda, kendi kusmuğunun içinde boğulmuş bir durumdaydı. Led Zeppelin üyeleri bu olaydan sonra grubu bir daha biraraya gelmemek üzere dağıttılar.


  Led Zeppelin'den satanist şarkıların en azılısı:

  Stairway to Heaven (Cennete Uzanan Merdiven)

  Rock tarihinin Pink Floyd ile birlikte en karizmatik iki grubundan biri olarak kabul edilen Led Zeppelin, aynı zamanda "içine şeytanî mesajlar gizlenmiş besteler yapma" konusunda da sabıka dosyası en kabarık ekip… Grubun günümüzde artık bir efsaneye dönüşmüş durumdaki ünlü şarkısı "Stairway to Heaven" ise bu sinsi kamuflajın teknik başarı açısından zirveye ulaştığı çalışma oldu. Bir grup Batılı araştırmacının, toplam süresi 12 dakikayı bulan bu popüler şarkının ortalarında bir yerde yakaladığı tüyler ürpertici "back-masking" bölümü aynen şöyle:

  (Şarkının normal akış cümleleri / 04'20"-04'41" arası)

  "If there's a bustle in your hedgerow, don't be alone now,(Eğer bahçenizde bir karışıklık varsa, sakın ola hiç telaşa kapılmayın)

  It's just a spring clean for the May queen.(Bu sadece Mayıs kraliçesinin yaptığı bir bahar temizliğidir)

  Yes there are two paths you can go back,(Evet, iki patika yol mevcut izleyebileceğiniz)

  But in the long run there's still time to change the road you're on."(Fakat böylesine uzun bir koşuda üzerinde ilerlediğiniz yolu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

  Bu hâliyle en azından görünürde hiçbir satanik propaganda içermeyen şarkı, bir MP3 kaydından aynı hızla tam tersine çalındığında ise yukarıdaki cümleler şu biçimi alıyor:

  Here's my sweet satan / İşte benim sevimli şeytanım

  The one whose little path would make me sad whose power is satan / Bu küçük patikada ilerleyen beni hasta eden şey, şeytanın gücüdür

  He'll give you 666 / O sana (şeytanın İncil'deki simgesi olan) 666 sayısını verecek

  There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Kederli şeytanın bize ızdırap verdiği bir malzeme kulübesi vardı (Burada geçen "malzeme kulübesi/toolshed" deyimi de bir başka şifre. Bu, grup üyelerinden Jimmy Page'in satanik ayinler düzenlemek üzere 1970'lerde satın aldığı tarihî bir evin adıydı.)

  Parçada ayrıca, "Your stairway lies on the whispering wind" (Merdivenin fısıldayan rüzgarın üzerinde uzanır) dizesi de tersten dinlendiğinde "Because I live for satan" (Çünkü şeytan için yaşıyorum) sonucunu veriyor.

  "Stairway to Heaven"in ilgili bölümünü normal hâliyle ve tersten dinlemek isteyenler, internetteki şu siteyi ziyaret edebilirler:

  http://led-zeppelin.j1media.com/


  http://jeffmilner.com/backmasking.htm Bu sitede'de o türden bir çok şarkı'yı düzden ve tersten dinleyebiliyorsunuz.
  Ama dediğin gibi bir manipülasyon'da olabilir @mistik , en iyisi mp3'ü çekip ses edit programıyla tersten dinlemek ..

  Bu sitedeki şarkılarda , şarkıların tersinde şeytanı övücü sözler vardır. http://jeffmilner.com/backmasking.htm

  Düzgün bir çeviri:

  "If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now,(Eğer çitte/çalılıklarda bir telaş/kıpırdanma varsa, hemen telaşlanmayın)
  (dont be alone>> dont be alarmed)

  It's just a spring clean for the May Queen.(Bu sadece Queen/(Brian) May için bir bahar temizliğidir)

  Yes there are two paths you can go back,(Evet, geri dönebileceğiniz iki yol var)

  But in the long run there's still time to change the road you're on."(Fakat bu uzun koşuda yolunuzu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

  Here's my sweet Satan / İşte benim tatlı şeytanım

  The one whose little path would make me sad whose power is satan /
  O küçük yolda beni üzenin(kişi) gücü Satandır/gücünü satandan alıyor.

  He'll give you 666 / O sana (şeytanın İncil'deki simgesi olan) 666 yı verecek (666 bir oluşumu ifade eder)

  There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Bizi idam (kurban)ettiği küçük bir hangar vardı, dedi satan. --

  burada sad >> said olacak ve kurban verme ayinleri hangar türü yerlerde yapılır..  Ayrıca çocuklar için de varmış

  Disney - Twinkle Twinkle Little Star Düzden
  Disney - Twinkle Twinkle Little Star Tersten
  Mesaj: I wish there were no Allah

  ve

  Pokemon - Pokemon Rap Düzden
  Pokemon - Pokemon Rap Tersten
  Mesaj: I love satan, love satan. I love satan, love satan
  --------------------
  daha fazlası için:

  www.backmaskonline.com

 2. #2
  Gayyur duagülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Bulunduğu yer
  denizli
  Mesajlar
  75

  Standart

  ALLAH RAZI OLSUN kardeşim çok güzel bir konuya değinmişsiniz .

 3. #3
  Gayyur mirzasaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  67

  Standart

  kardeşim zaten bu adamların halleri biz buyuz diyorlar.
  Beşer zulm eder kader adalet eder.
  Hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir.

 4. #4
  Müdakkik Üye vakti_nehar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  969

  Standart

  önemlı bır bılgıydı hak razı olsun kardesım ...
  ne yazık turkce sarkıların coguda ısyan...

  " Eğer şu fânî dünyada bekâ istiyorsan, bekâ fenâdan çıkıyor, nefs-i emmâre cihetiyle fenâ bul ki, bâkî olasın...."

  Anlam demek, Allah demektir.

  Sonuç, sevgi Allah demektir.

  "İnşallah" derse Yakaran...

  "İnşa" eder YARADAN.

  SaFLaRı eZeNi aSLaN SaNMA aSıL NeFSiNi eZeBiLeN aSLaNDıR
  MEVLANA


 5. #5
  Dost yeşim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu yer
  elazığ
  Yaş
  32
  Mesajlar
  46

  Standart

  Alıntı vakti_nehar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  önemlı bır bılgıydı hak razı olsun kardesım ...
  ne yazık turkce sarkıların coguda ısyan...

 6. #6
  Ehil Üye canan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1.018

  Standart

  Hımm.. Olabilir de olmayabilir de.. Aralarından 3 tanesini dinlerim sık olmasa da.
  Sevmedikten sonra sorun yok bence.
  Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz,
  Müjdeleyiniz,nefret ettirmeyiniz...
  hadis-i şerif

  Usandım, boşyere hep gitmeler, gelmelerden;

  Bırakın uyuyayım, yandım kelimelerden..

  n-f-k


 7. #7
  Yasaklı Üye idea.25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu yer
  osmaniye
  Yaş
  45
  Mesajlar
  77

  Standart

  hiç gereği yok bunu öğreneceğiz diye günaha girmeyelim zaten o müziklerin hiç biri bize hitap etmiyor

 8. #8
  Ehil Üye zeet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  1.024

  Post

  Alıntı idea.25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hiç gereği yok bunu öğreneceğiz diye günaha girmeyelim zaten o müziklerin hiç biri bize hitap etmiyor
  Bir haberin hakikatını aslını öğrenmek için duyarak yada görerek bir eylemde bulunmak sizce günah mıdır? Yapmayın Allah aşkına! İhlasa saygıyla hürmet duyuyorum ama ilmin önüne de set çekilmez ki!
  Mubarek kardeşler, yeter ki kalbimizle bu olaya katılmayalım; hiçbir zararı dokunmaz inşallah. Layalemuğaybiillallah.

 9. #9
  Ehil Üye Barla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  1.108

  Standart

  Allah razı olsu kardeş vaktimiz yok ki bunları dinleyelim .Bize Kainatın en mühim vazifesi İman kurtarmak hizmetini Cenab-ı Hak omzumuza koymuş,asır çok şiddetli bütün kuvvetimizle İman ve Kur'an hizmetine çalışıyoruz
  Nurlarla alâkadar olduğum zamanlarda, dünyevî bütün lezzetlerin fevkinde büyük bir zevk ve havâssımda azîm bir şevk hissediyorum...

 10. #10
  Vefakar Üye tebliğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  524

  Standart ...

  Alıntı canan** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hımm.. Olabilir de olmayabilir de.. Aralarından 3 tanesini dinlerim sık olmasa da.
  Sevmedikten sonra sorun yok bence.
  Canan kardeşim ''sevmedikten sonra sorun yok bence'' diye olaya yaklaşmayın!!!
  Dinlediklerimiz direkt olarak ruhumuzu etkiler,kirletir ve biz çoğu zamanda farkında bile olmayız.Bu benin naçizane fikrim.
  Duayla vesselam

  Zîra sınıfı, senesi, süresi, mezuniyeti, diploması olmayan; ömür boyu an be an devam eden imtihanın notunu zaman içinde yaşanan ihlâsın, samimiyetin, sadakatin ve gayretin tayin ettiği daimî bir talebelik bu.


+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Şeytanı Kahreden Dua
  By DENİS in forum Dualar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 20.12.12, 19:43
 2. Allah Kötülükleri ve Şeytanı Neden Yarattı?
  By Hamdım.Pişdim.Yandım in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22.10.08, 16:33
 3. Şeytanı Korkutan Dua
  By seyyah83 in forum Dualar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 26.04.07, 16:48
 4. Nefsi ve Şeytanı mı,Aklı ve İmanı mı Besliyoruz?
  By dertas in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 27.02.07, 15:14

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0