Konu Kapatılmıştır
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Coca Cola Gerçeği

 1. #1
  Dost yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  29

  Standart Coca Cola Gerçeği

  Coca Cola Gerçeği

  İçerdiği maddeleri tepkilere rağmen ısrarla gizli tutan Coca Cola’nın İsrail’in en büyük destekçilerinden biri olduğunu biliyor muydunuz?

  Coca Cola’nın yaptığı reklamlardan birinde aynen şöyle deniliyor: Coca Cola iç, İsrail’i destekle. Amerikan ürünlerini destekleyerek, İsrail’e destek verin’

  Belçika’da, Sağlık Bakanlığı’nın bu ürünü içenlerde ciddi zehirlenmeler görüldüğünü ve bu içeceğin içerdiği maddeler nedeniyle alyuvarların eridiğini, dolayısıyla kansızlık meydana geldiğini bildirdiği Coca Cola, elde ettiği karının yüzde 50’sini de İsrail ordusuna aktarıyor.

  Hindistan’ın geçtiğimiz yıl tamamen yasakladığı, Letonya’da ise okullardaki satışını tamamen, dışarıda ise çocuklara satışını yasakladığı Coca Cola firması, Filistin topraklarında katliam yapan İsrail’in de en büyük destekçisi.

  EN FAZLA TÜKETENLER MÜSLÜMAN ÜLKELER
  Yahudilerin yaşadığı alanlarda yaptığı reklamlarda, Coca Cola içenlerin aynı zamanda İsrail’e destek verdiği mesajı veren firma, elde ettiği karının büyük bir bölümünü ise Müslümanlardan karşılıyor. Yapılan araştırmalara göre Coca Cola içenlerin büyük bir bölümünü Müslüman ülkeler teşkil ediyor. Yani Müslüman ülkeler kendi elleriyle İsrail’e uçak, bomba, tank ve tüfek sevkıyatı gerçekleştiriyor.

  بِسْــــــــــــــــــــــم

  اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم  AYETEL KÜRSİ  اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ 2. #2
  Dost yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  29

  Standart

  Coca Cola'dan bu defa da çöp çıktı

  Daha önce içinden böcek, sinek, fare ve naylon parçası çıkan Yahudi sermayeli Amerikan içecek firması Coca Cola’nın içerisinden bu sefer de çöp çıktı.
  Daha önce içerisinden böcek, sinek, fare, sigara izmariti ve naylon parçası çıkan, içerdiği E211 (Sodyum Benzoat) maddesi nedeniyle siroza ve DNA bozukluğuna neden olan ve gelirlerinin yüzde 50’sini Siyonist İsrail’e aktardığını açıklayan Yahudi sermayeli Amerikan içecek firması Coca Cola’nın içerisinden bu sefer de çöp çıktı.

  “COLA’DAN 4 CM’LİK ÇÖP ÇIKTI”

  Ankara’nın Keçiören ilçesi Aktepe Mahallesi’nde dükkan işleten Mecit Matur, bir müşterinin talebi üzerine dolaptan çıkardığı 200 ml Coca Cola şişesinin içerisinde yaklaşık 4 santim uzunluğunda çöp olduğunu fark etti. Matur, durumu Coca Cola’nın bölge dağıtım sorumlusuna bildirdi.

  COCA COLA YETKİLİSİ: OLUR BÖYLE ŞEYLER
  Bunun üzerine olayın ortaya çıkmasını istemeyen firma yetkilileri, “Ver ürünü değiştirelim. Daha önce de böyle şeyler oldu. Hiçbir şey olmadı” diyerek özürlü ürünü değiştirmek istedi. Coca Cola Ankara Fabrikası’ndan gelen bir şef ise “Ver götürelim. Yenisini getirelim. Sana birkaç fazla mal verelim. Bundan bir şey olmaz, daha önce de oldu” dedi. Ürünü teslim etmeyen Matur, mahkemeye başvurmayı düşündüğünü, ancak Coca Cola’nın çok güçlü olduğunu ve bu yüzden yargıya güvenemediğini söyledi.

  BU KAÇINCI?
  İçerisinden sık sık yabancı cisimlerin çıkması Coca Cola’nın ne kadar sağlıksız bir içecek olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi. Bilindiği gibi; daha önce de Coca Cola ile Pepsi Cola’nın içinden sinek, böcek, fare, sigara izmariti ve tanımlanamayan çeşitli cisimler çıkmış ve söz konusu firmalar hakkında davalar açılmıştı. En son Rekabet Kurulu tarafından “sıfır şeker” yalanıyla piyasaya sürülen Coca Cola ve Pepsi ürünlerine ve reklamlarına tüketicileri yanıltıcı ve aldatıcı olduğu gerekçesiyle 60 bin YTL idari para cezası ve reklamlarını durdurma kararı verildi.

  “DESTEK OLMAYALIM” ÇAĞRISI
  Coca Cola’nın hem insan sağlığına zarar verdiğini hem de aktardığı paralarla Filistinli kardeşlerimizi yıllardır katlettiğini hatırlatan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, “Kendi elimizle Filistinli kardeşlerimize zulüm götüremeyiz. İşte sadece bu nedenden dolayı bile Coca Cola’nın ülkemizde yasaklanması gerekir. Zor kanaat çocuklarımızın cebine koyduğumuz harçlıkların, masum halkların üstüne bomba olup yağmasına izin vermemeliyiz. Bizlere ve kardeşlerimize zulüm olarak geri dönecek ürünlere sarılmayalım” dedi.

  بِسْــــــــــــــــــــــم

  اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم  AYETEL KÜRSİ  اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ 3. #3
  Dost yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  29

  Standart

  ACI GERÇEKLER


  Coca Cola'nın Anlamı Nedir?
  Yahudi asıllı, gelirinin bazen bir kısmını bazen de tamamını İsrael'e vererek, Filistindeki vahşetin ve insanlık dışı o katliamın ortaklarından birisi de Coca Cola şirketidir. Üzülerek belirtmek gerekiyorkı; O şirketinde ayakta durmasını sağlayan yine biz müslümanlarız. Yani içtiğimiz her şişe cola ile Filistindeki kardeşimize bir mermi atmış oluyoruz bir nevi.
  Coca Cola'nın ne anlama geldiğini Düşündünüzmü hiç?
  İşte bunun cevabı:

  Coca Cola yazısını yansıtmalı olarak ters çevirdiğinizde arapça bir yazı teşkil etmektedir. Ve de bu yazıda 'La Muhammed La Mekka' yazısı ortaya çıkmaktadır. 'La' arapçada olumsuzluk ekidir. Yani bu cümle o zaman: 'Muhammedi ve Mekke'yi ortadan kaldırmak' anlamını taşımaktadır. İnanmak güç ama ne kadar cahil olduğumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz?

  بِسْــــــــــــــــــــــم

  اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم  AYETEL KÜRSİ  اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ 4. #4
  Yönetici SeRDeNGeCTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2006
  Bulunduğu yer
  Ankara
  Yaş
  34
  Mesajlar
  5.901

  Standart

  Konu bu linkte dahaönce açılmıştı: http://www.risaleforum.com/showthread.php?t=11717
  Anlamını Bilmediğiniz Kelimelerin Üzerine Çift Tıklayınız...

  Sual: Belki onlar eski hali istiyorlar?
  Cevap: Size kısa bir söz söyleyeceğim; ezber edebilirsiniz: İşte, eski hal muhal; ya yeni hal veya izmihlâl...
  (Bediüzzaman Said Nursi)


  Ne hayal, ne kuruntu hakikat istiyorum.
  Hakikat, hakikat, hakikat istiyorum!.. (Osman Yüksel SERDENGEÇTİ)
Konu Kapatılmıştır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. İşte Coca Cola Gerçeği
  By mucahid41 in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 12.09.14, 23:21
 2. "COLA REKABETİ" YAZIMDAKİ TÜRKÇE KARAKTER MESELESİ ve "COCA COLA'NIN RENGİ" YAZIM
  By Mustafa NUTKU in forum İstek, Öneri ve Forum Yardımı
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 31.12.13, 11:33
 3. Coca Cola ve Faydaları!!!
  By ahmetmustafa in forum Sağlık
  Cevaplar: 109
  Son Mesaj: 07.11.08, 20:24
 4. Siyonistlerin Coca Cola İşkencesi
  By TURKUAZ in forum Gündem
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 15.08.07, 13:09
 5. Letonya'dan Coca Cola ve Pepsi'ye Yasak
  By dertas in forum Sağlık
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.08.06, 20:21

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0