...
Amaçları kainatta Yaradan'ın hükmüne son vermek.Kendi şeytanlarını kral yapmak.Bu grup koyu Yahudilerden oluşur.Bunlar-Kitaptan okudukları bölümden de duyduğun gibi Musa Peygamberi de eleştirirler.

1-"Eğer Musa'nın Rab'la arası iyi olsaydı,40 sene Tih çölünde İsrailoğullarını dolaştırmazdı" derler.

Doktrinleri şudur:

2-"Tanrı'nın gönlünü yapmaktansa kendileri Tanrı olmalıdır"Böylelikle 40 senelik sembolik zaman kaybına uğramazlar.Vaad edilmiş toprakları ele geçirerek krallıklarını ilan etmektir.

3-"Tevrat'taki vaad edilmiş topraklar Mezopotamya'dadır.Burası onlar için çok önemlidir..."Burası,yani üçüncü bölüm dünyaca bilinir;ama şimdi söyleyeceğim bilinmez.Asıl amaç:

4-"Vaad edilmiş topraklar denen yeşil vadi,bereketli topraklar denen şeyin gücü bugüne kadar bilinmeyen bir enerjiden (bir maden) kaynaklanır"


Onlar bu enerjiyi tesbit ettiler.Dünyada bu enerjinin adı yok.Bugünkü petrol için yapoılan savaşlara dikkat et.Hepsi,petrol kaynaklı enerjiyi ele geçiren,dünyaya hükmeder anlayışındadır.Bu madenin yanında petrol sidik gibi kalır.Uranyum veya diğer madenler,bu madene göre elektrik projektörü yanında mum gibi kalır.

5-"Bu maden bugün Türkiye'nin sınırları içindedir.Kur'an'da geçen Nuh tufanı nın sonunda,Nuh'un gemisinin durduğu Cudi diye geçen tepenin bu madenin merkezi olduğunu bilirler..."

Onun için durmadan arkeolog adı altında,birçok Yahudi finansmanlı kişi Türkiye'ye gelip,sözde Nuh gemisini arıyorlar.Asıl aradıkları bu madendir.Çünkü geleceğin enerjisi bu madendir.

Bu enerjiye sahip olan,dünyaya hakim olur.


...

(Melami Savaşları,Oktan Keleş S.167-168)

-Birşey eklemek istiyorum;bu kitabı okuduktan sonra gelişen olaylara daha farklı ve geniş açıdan bakmaya başladım. Zahid-