Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan bir vatandaş aldığı hazır sudan deniz anası çıkınca şaşırdı. Arapçeşme Mahallesi'nde bir marketten aldığı 10 literilik hazır suyun içinde deniz anası parçacıkları olduğunu öne süren oto tamircisi Yusuf Şentürk, konuyla ilgili bilgi almak için firmanın Düzce'deki dolum tesislerine kadar gitti.

Dağıtıma gitmeyen imha edildi

Yusuf Şentürk, fabrikaya gittiğinde, kendisini kimya mühendisi olarak tanıtan birisi ile konuştuğunu söyledi. Şentürk, "Suyun içinde deniz anası parçaları var. Daha hiç kapağını açmadan Düzce'deki fabrikaya gittiğim. Kimya mühendisi, 06.06.2008'de üretilen tüm hazır sularda böyle sorunlar çıktığını, dağıtıma gitmeyenlerin imha edildiğini söyledi. Ancak dağıtıma çıkanları toplatamadıklarını söyledi.

Halkın sağlığı ile oynanmaz. Bir sıkıntı varsa sadece eledekiler değil dağıtılanlar da toplanmalıydı" diye konuştu. Söz konusu firmanın yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmazken, Şentürk, gerekirse yasal yollara başvurarak şirket hakkında şikayetçi olacağını söyledi.