TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI GÖRSEL/İNTERAKTİF KİTAP
İlahî Teknolojinin Detaylarında Hayalî ve Zihinsel Bir Keşif Yolculuğu

Sizleri etkileyici bir GÖRSEL YOLCULUĞA çıkacağınız, inanılmaz keşiflerle dolu İNTERAKTİF BİR KİTABA ve BAMBAŞKA BİR DENEYİME davet ediyoruz.

KÂİNAT KİTABINI VE RİSALE-İ NUR’U OKUMAK HİÇ BU KADAR KEYİFLİ OLMAMIŞTI.

Kendi alanında dünya çapında bir ilk olan, etkileşimli görsellerin kullanıldığı ve Allah'a iman hakikatinin, mantık ve bilim zemininde akademik olarak ispatının yapıldığı bu muazzam çalışmada, toplam 424 görsel ve 42 video kullanıldı.

Tabiat Risalesi Açılımları Görsel/İnteraktif Kitap İndirme Linki: (Word ve Pdf formatında) https://yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

Bu adresteki "Görsel-İnteraktif Kitaplar" bölümünden kitabımızı indirebilirsiniz. Ayrıca burada diğer tüm kitaplarımızın dosyalarını da bulabilirsiniz. Google Books ve Google Play’de linkleri ve videoları tıklayarak açmak mümkün olmuyor. Tavsiyemiz Pdf dosyasını aşağıda verdiğimiz adresten veya Google Books üzerinden indirerek bu kitabı okumanız.

Google Books: https://books.google.com.tr/books/ab...CgAAQBAJ&hl=tr
(Kitabın tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
Google Play: https://play.google.com/store/books/...d=Rt55CgAAQBAJ
Kitabımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir.

(Kitabın ele aldığı konuları daha aşağıya aldık)

GÖRSELLER HAKKINDA: Konu anlatımlı şemalar, metin vurguları ve etkileyici resimlerden oluşan görseller, daha önce sunulan Tabiat Risalesi Açılımları seminerlerimizin sunumlarından titizlikle alındı, geliştirildi ve kitap metni içine entegre edildi. Normalde 216 sayfa olan kitabımızın hacmi görsellerle 364 sayfaya çıktı. Kitabın ana metnine dahil olmayan 64 sayfalık ek bölümleri düştüğümüzde 150 sayfalık kitap metni, aynı hacme eşdeğer bir görsel içerikle takdim ediliyor. Yani bu kitapta görsellik oranı %50! Bu gerçekten çok yüksek bir oran.

VİDEOLAR HAKKINDA: Tabiat Risalesi Açılımları metinlerinin tamamı 7 adet görsel destekli seminerle sunulmuştu. Bu interaktif kitapta, okuduğunuz yerleri pekiştirmek ve daha iyi anlayabilmek için konu sonlarında kısa seminer videolarını ve bölüm sonlarında da uzun versiyon seminer videolarını tıklayarak kitap üstünden açılan video penceresinden izleyebilecek ve pencerenin kapanmasıyla tekrar kitabı okumaya geri dönebileceksiniz. Ayrıca bunların haricinde seminerlerimizde kullandığımız etkileyici ve şaşırtıcı videoları da aynı şekilde bu kitap üstünden interaktif bir şekilde izleme imkanına sahip olacaksınız.

NEDEN GÖRSEL/İNTERAKTİF KİTAP OKUMALISINIZ?

Yazılı olarak kaleme alınmış hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde okumanız ve izlemeniz (kitap çalışmamızda olmayan ilave izahlarla) daha iyi anlama ve hissetme imkânı sunuyor. Böylece sadece akılla anlaşılmayan ve aslında “HİSSEDİLEN HAKİKATLER” olan iman ilmini anlamakta ve “FARKLI MANA AÇILIMLARI”na kapı açmakta, en verimli bir metodu takip etmiş oluyorsunuz. Bu pekiştirme yöntemiyle (Allah’ın izniyle) Risale-i Nur’u ve kainatı anlamak noktasında en üst düzeyde bir istifadenin gerçekleşeceğine kuvvetle inanıyoruz.

En yukarıda verdiğimiz adresten indirebileceğiniz Word dosyası 83 mb, Pdf dosyası 40 mb. (Bilgisayarda Pdf dosyasını Adobe Reader ile açtığınızda “iki sayfa görünümü”nü secerek ve zoom yaparak daha rahat okuyabilirsiniz. Word’un tam ekran okuma modu görsellerin yerlerini değiştirerek gösterdiğinden sayfa düzeninde yakınlaştırarak okumalısınız. Tercihimiz hem dosya boyutunun küçüklüğü hem okuma rahatlığı açısından pdf dosyasından indirip Adobe Acrobat Reader programıyla okumanızdan yana.)

Bu interaktif kitabın word ve pdf dosyalarını içindeki linkleri ve videoları tıklayarak açmak tablet, cep telefonu ve bilgisayarda mümkün oluyor. (Cep telefonlarında Word için Wps Office, Pdf için Adobe Acrobat Reader programını kullanın. Wps Office dipnotları üstüne dokunduğunuzda açan güzel bir program ama linklere dokunduğunuzda açmıyor. Bu nedenle size kitabın interaktif özelliğinden yararlanabilmeniz için Adobe Acrobat Reader programını tavsiye ediyoruz)

KİTAP ÇALIŞMASI GENEL TAKDİMİ:

Tabiat Risalesi Açılımları’nda büyük bir hakikati arama ve bulma macerasına davetlisiniz.

* Kâinat üzerinde gerçekleşen şaşırtıcı oluşumları ve canlılığı açıklamak için yaratıcıya alternatif olarak geliştirilen teorileri, mantık ve bilim zemininde akademik olarak ele almak,

* Gözlemci olarak bulunduğumuz bu dünyada "Nereden geldik? Nereye gidiyoruz ve biz kimiz? Burada ne yapıyoruz?" sorularına doğru cevaplar aramak,

* Bütün bilimlerin nihaî hedefi ve son noktası olan kâinatın işleyiş ve maksatlarını anlamaya çalışmak faaliyetine katkıda bulunmak maksadıyla kaleme aldığımız bu satırlarda hep birlikte bir keşif yolculuğuna çıkıyoruz.

Bu yolculuğa çıkmak için çok kuvvetli bir sebebiniz var:

İlahî teknolojinin muhteşem detaylarına ve sanatlı yaratımın eşsizliğine şahit olmak ve Allah'ın bizden istediği gerçek imanı elde etme yolunda büyük bir adım atmak..

Bu hayalî ve zihinsel keşif yolculuğunda bize eşlik etmenizi arzu ediyoruz.

Seyahat biletlerinizin ise tek bir ücreti var:

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusu...

KİTAP KONU FİHRİSTİ

TAKDİM
* Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!
* Detaylı Konu Fihristi
* Bu Kitabın Gayesi ve Hedef Kitlesi
* Dipnotlar ve Kavramlar Sözlüğü Hakkında
* Tavsiye Edilen Okuma Yöntemi
* Elinizdeki Kitap, Davetiye Biletinizdir
* İmanî Meselelere Doğru Taraftan Bakmak
* Dünyayı Anlamlandırma Çabası ve İhtişamlı Gökler

* İLAHÎ TEKNOLOJİNİN DETAYLARINDA HAYALÎ VE ZİHİNSEL BİR KEŞİF YOLCULUĞU (23.LEM'A - TABİAT RİSALESİ)

Alt Başlıklar:

-Varoluş Üzerine Düşünceler
-Tabiat Nedir?
-Tabiat Kanunları Nedir?
-Akıllı Tasarım
-Tesadüf ve Maddî Sebepler
-Fantastik Bir Bilim Kurgu Öyküsü
-Kâinatın Varoluşu Üzerine Şaşırtıcı Keşifler
-Çoklu Evrenler Olunca Ne Oluyor?
-Büyük Tasarım ve Her Şeyin Teorisi
-Büyük Patlamaya Farklı Bir Bakış
-Eşyanın Sebeplerle ve Kendi Kendine Oluşumunun İmkânsız Senaryoları
-Sinek Mucizesi
-Tek Bir Merkezden Canlı Üretimi
-Göz Mucizesi
-Bin Kubbeli Saray-İndirgenemez Komplekslik Kavramı
-Kalıp Olmadan Üretim Olmaz! (Canlı Üretimi Alternatifleri)
-Mucizeler Diyarına Yolculuk
-Fantastik Bilgi Depoları: Beyin ve Dna
-Hakikate Kör Noktadan Bakmak
-Kâinatın Sırlı Kapısını Açacak Bir Soru
-İç İçe Geçmiş Sarmal Düzen
-Cosmos Okyanusunda Islanmak
-Tabiat Kanunları ve Kuantum Evren
-Eşya Üstündeki Tasarım İmzası
-Allah'a Doğru Taraftan Bakmak
-Sema Denizinde Bir Uzay Gemisi: Dünyamız
-Her Şey İlahî Kudretle Nasıl Meydana Geliyor
-Her Şeyin Açıklaması Madde Parçacıklarının Hareketi Mi?

Ek Bölümler

* Tabiat Risalesi Açılımları Seminerlerinin Müzakere Bölümü Notları
- Evrim ve Kur’ân Mucizeleri Üzerine Bilimsel Bulgular Hakkında
- Kuantum Yaklaşımı ve İlahî Hakikatler Hakkında
* Yolculuğunuz Daha Yeni Başlıyor!

Kişisel Yolculuğunuzda Rehberlik Edecek Yol Arkadaşlarınız

* Tavsiye Edilen İnternet Siteleri
* Bulunduğunuz Her Yerden 24 Saat Risale-i Nur Okuma ve Dinleme İmkânı
* Risale-i Nur Sohbet ve Derslerine Katılabileceğiniz Yerler
* Keşif Yolculukları Video Kanalımız
* Seminer Metinleri, Sunumları ve Videoları
* Kitap çalışmamız Üzerine Bina Edilen Diğer Risale-i Nur Çalışmalarımız
* Kitap Yazarının İletişim Adresleri
* Kavramlar Sözlüğü

ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞMAK İÇİN MÜRACAAT EDEBİLECEĞİNİZ ADRESLER: (Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri, seminer ve ders videoları içeriyor.)

Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, edizsozuer@gmail.com mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı adresimiz: https://www.facebook.com/pages/Ediz-...4084559?ref=hl (Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz.)

Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi: www.youtube.com/c/EdizSözüer (youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)