<B style="mso-bidi-font-weight: normal">C[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İ[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">SM[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İ[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">N DE[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ÐİÞ[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">MES[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İ<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
Ey haşri inkar <?:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1lace w:st="&#111;n"><st1:City w:st="&#111;n">eden</st1:City></st1lace> kafasız! Ömründe kaç defa cesedini de­ğiştiriyorsun? <st1lace w:st="&#111;n">Sabah</st1lace> akşam elbiseni değiştirdiğin gibi, her sene bir defa cismini değiştirip, yeniliyorsun. Belki her sene, her gün cisminden bir kısım şeyler ötür, yerine benzeri gelir.
Bunu hiç düşünmüyorsun. <st1lace w:st="&#111;n"><st1:City w:st="&#111;n">Eğer</st1:City></st1lace> düşünebilseydin her yerde ve her zaman binlerce numuneleri meydana gelen Öldükten sonra dirilmeyi inkâr etmezdin.
Doktora git, kafanı tedavi ettir. (Mesnevii -Habbe)