BM, Said Nursi'yi 'gündemine' alıyor

UNESCO'nun Mevlana'nın 800. doğum yıl dönümünde tüm dünyada etkinlikler düzenlemesinin ardından Birleşmiş Milletler de Bediüzzaman Said Nursi'yi gündemine aldı. Haber Filipinler'den geldi...
Birleşmiş Milletler Barış Elçisi Muhammed Rıza Dalkılıç, Birleşmiş Milletler’in 2015 yılını “Dünya Bediüzzaman Yılı” ilan edebileceğini söyledi.


RisaleHaber.com'da yer alan habere göre, Muhammed Rıza Dalkılıç, "2015 Bediüzzaman Yılı tertiplenebilir. Birleşmiş Milletler sponsorluğunda 195 ülkede Bediüzzaman ve onun İslam anlayışı, onun Peygamber Efendimizi (ASV) ve insanlığı anlama ve anlatma tarzı, barış için yaptıkları tek tek anlatılıp duyurulacak." diye konuştu.


Birleşmiş Milletler’de Bediüzzaman’ın gündeme geldiğini ifade eden Dalkılıç, “Oradaki konuşulan konulardan biri de şuydu: ‘Biz senelerdir bir İslam Alimi ile ilgili, bir İslam önderi ile alakalı dünya çapında bir faaliyet yapmadık, yapamadık.”

En son Mevlana ile alakalı bir proje gerçekleştirilmişti. Şu anda dünyanın buna ciddi anlamda ihtiyacı var. Daha doğrusu model insanlara ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

(RİSALE HABER)

http://www.haber7.com/haber/20090923...ine-aliyor.php