+ Konu Cevaplama Paneli
3. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 ve 44

Konu: Taife-i Nisanın Nur Hizmetindeki Yeri ve Konumu

 1. #21
  Ehil Üye Seha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1.626

  Standart

  Şükür bu konuda doğru dürüst bir başlık açılmış.
  Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz.

 2. #22
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart


  Hanımların En Çok İhtiyaç Duyduğu Risaleler


  Üstadımız; biz Nur Risalelerine ruh u canımızla sarılıyoruz. "Hanımlar Rehberi" "Gençlik Rehberi" , "Küçük Sözler", "Hastalar Risalesi", "İhtiyarlar Risalesi" bizim en büyük rehberimizder. Bizim acılarımızıgideren nûranî derslerimizdir. "Hanımlar Rehberi" defalarca okunmağa şayeste bir eserinizdir. Okudukça, okumak şevki doğuyor. "Gençlik Rehberi"ni, tekrar tekrar okuyoruz. Tekrar ettikçe anlayışımız artıyor. Ruh ve kalblerimizde te'siri ziyadeleşiyor.

  "Sözler"i, "Hastalar Risalesi"ni, "İhtiyarlar Risalesi"nısık sık okuyoruz. Bu Risalelere, bizler ekmekten, sudan, havadan ziyade muhtaç olduğumuzu; okudukça idrak ediyoruz, anlıyoruz. Böyle böyle Nur Risalelerini devrediyoruz. Nur Risaleleri bizim ruhumuzdur, kalbimizidir, başımızın tacıdır, gönlümüzün nûrudur. Nurlarısinemize basıyoruz. Onlarıyanımızdan, dilimizden, çantamızdan eksik etmiyoruz..

  Üstadımız! Nur Risalelerindeki îman nurları, birer gül-ü Muhammedî (Aleyhissalâtü Vesselâm) gibidir. Biz, bu eserlerinizin bize ne kadar faydalıolduğunu; ruhumuza, kalbimize ne derece te'sirler verdiğini dile getirmekter âciziz.
  Üstadımız; Nur talebelerinin okuduklari bir eşi, bir benzeri daha dünyada olmayan "Cevşenül-Kebîr" isimli Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselâm Efendimiz Hazretlerinin duasınıve çok sevaplı, çok nurlu,çok faziletli salâvat-ışerifelerinizi elde ettik, okumağa başladık. Sizin devam ettiğiniz bu pek kıymettar, çok mübarek evradlar; bizim zikrîmiz bizim virdimiz oldu.

  Elhamdülillâh! Fakat, en ziyade Risaleleri okumağa gayret ediyoruz, ehemmiyet veriyoruz. Çünkü, Nur Risalelerini ne kadar sık sık okursak, bu drualardan daha ziyade feyz alıyoruz. Duaları, evradlarımübarek gecelerde, hususen Leyle-i Regaib ve Leyle-i Berat, Leyle-i Kadir ve Cuma geceleri gibi vakitlerde okuyoruz.
  Cenab-ıAllah, şefkate çok muhtaç olan biz kadınlara; siz gibi çok şefkatli, çok merhametli bir zâtıüstad eyledi. Dünya yüzünde en doğru ve en yüksek, en hakikî en büyük bir mürşid olan Nur Risalelerini bizlere ihsan buyurdu.
  Fâni bir üstada yapışmamışız kı, o vefat edince biz mürşidsiz kalalım. ضlmeyen, bâki olan Kur'an tefsiri Risale-i Nur gibi ebedî bir üstad var. Üstadımız ebediyen bize üstadlık edecek, bize hâmi olacak, bizi ölünceye kadar nurlandıracak İnşallah.

  Hanımlar Rehberi 140
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 3. #23
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  NisA Taifesi Neden Nurlara İhtiyaÇ Hissediyor?-2-


  Allahımıza çok şükürler olsun. biz artık yüksek bir mektep olan Nur Mektebine girdik. Kur'an Nurlarına intisap ettik. Risale-i Nur bizim yüksek derslerimizdir. Risale-i Nur; en büyük nur kaynağı, en zengin feyiz hazinesidir. Biz kadınlar Nur talebeliğiyle iftihar ediyoruz, şeref duyuyoruz. Bu aldatıcı zamandı, tehlikelerin insaniyeti boğduğu bu asırda; koruyucu en büyük kal'a, Risale-i Nura talebe olmaktır. Risale-i Nur talebeliği, en büyük bir şereftir. Kur'an hakikatlerini kalbimize, ruhumuza, aklımıza işleyen Nur Risalelerine intisap etmek; Kur'an'a, İslamiyete intisap etmekdir.

  .........


  Üstadımız Efendimiz Hazretleri; siz aldatmayan, özü-sözü bir olan, ilmiyle amel eden hakikî bir üstadsınız. En müstakîm, hakikî bir mürşid-i kâmilsiniz. Size teklif edilen hediyeleri şimdiye kadar reddetmemiş olsaydınız, altından saray yaptırırdınız. Siz Nur Risaleleriyle hakikî bir üstad, hakikî en büyük bir mürşidsiniz ki; kendiniz için dünya menfaatlerini toplamadınız, dünya servetleri peyda etmediniz... Dünyayıterkettiniz. Sırf Allah rızasıiçin îman dersleri verdiniz; Kur'ana hizmet ettiniz. İşte sizdeki bu ihlâs içindir ki; biz kadınlar ve milyonlarca erkekler,. ihtiyarlar, gençler kitaplarınıza sarılıyorlarl.. derslerinize itimatla devam ediyorlar. Din için îman için fedâi oluyorlar. Risale-i Nur uğrunda bütün müşkülâtlara göğüs geriyorlar. Sizin sözlerinize çok ehemmiyet veriyorlar, inanıyorlar.

  Sh: (Ha-143)


  .........


  Üstadımız; siz, dinsizlerin çok olduğu böyle bir zamanda, sizi idam etmek için götürdükleri mahkemelerde Kur'anıve İslâmiyeti müdafaa ettiniz.
  Mürşid-i kâmilin nasıl bir zat olacağını, Abdülkadir-i Geylâni (R.A.),Şâh-ıNakşibent (R.A.) Hazretleri gibi büyük zatların kitaplarından öğrenen kardeşlerimiz vardır. Bizler, en büyük bir üstadın, en büyük bir mürşid-i kâmilin şartlarını, hallerini, evsafınıtamamen sizde buluyoruz, eserlerenizde okuyoruz. Mürşid-i kâmil, ancak, yukarıda bir-iki vasfınıarzettiğimiz şekilde olan bir zattır. Biz, ancak öyle olan siz gibi bir Üstada ve eserlerine bağlanıyoruz. Çocukluğunuzdan beri istikametle geçen sizin hallerinizi çoklar aynen gördükleri gibi, mahkemelerde de sizin hâliniz ayan-beyan oldu. Bunlar, sizin bu zamanda emsâli olmayan eser sahibi en büyük bir zat olduğunuza delildir.


  Sizin Risale-i Nur eserlerinize can ü gönülden itimat ediyoruz. Nur-u Kur'anısevgiyle, muhabbetle okuyoruz. Siz bütün ömrünüzdeki hallerinizle, Peygamber-i Zîşan Efendimiz Hazretlerinin gittiği Kur'an yolunda gidiyorsunuz. Dinî eserlerin yasak edildiği acıgünlerde, îmanıkurtaran Nur Risaleleri gibi eserler verdiniz.
  Hazret-i Peygamber Efendimizin yolunu tam takip ettiğinizden; idamlardan, mahkemelerden, zulümlerden korkmadınız. Ve Allah'ın inâyetiyle, yüzotuz parça Nur Risalelerini vücuda getirdiniz. Şahlanmış arslanlar gibi İslâm dinini idam mahkemelerinde müdafaa ettiniz.


  Hanımlar Rehberi
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 4. #24
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  • Alıntı insirah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Kadınların Fıtratlarını Bozan ve Asli Vazifelerine Zarar Veren Komiteler
  • İfsat komiteleri, din düşmanlarıdesiselerle biz kadınlarıifsad ettiler; çoklarımızıİslâmiyetten uzaklaştırdılar. Bizi yüksek İslâm terbiyesinden, yüce İslâm edebinden mahrum ettiler.
  • Dinî bir ders veriyorum diye biz safdıl kadınlarıaldatıp yanlış yollara bizi teşvik eden kimselere gitmez olduk. Çünkü Risale-i Nur bizimgözümüzü açtı.
  • Başka şeylere, başka heveslere uyarak günahlar işliyormuşuz. Pâk İslâm kadınlığının şerefine yakışmıyan Avrupalıgâvurların vaziyetlerini taklide kapılıyormuşuz.
  • Demek gaflette imişiz. Gördük, ayıldık, uyandık; Risale-i Nur'a sarıldık. Başkalarının aldatmalarından kurtulduk.
 5. Bilhassa, kadınların sâfiyetinden istifade ederek aldatıcı kimselerin çok olduğu bu karışıklık devrinde; en müstakim yol, en doğru rehber, en hakikî üstaRisale-i Nurdur, Risale-i Nur Kur'an yoludur. Risale-i Nur, îman ve İslâmiyet yoludur. En güzel, en şirin, en zevkli nûrânî hakikatler Risale-i Nur'dadır. İnsan Kelime-i Tevhid'in zikrini yaparken, Kur'an okurken nasıl İlâhi bir aşkla dolarsa; Risale-i Nur'u okurken, dinlerken de öyle oluyor. Çünkü Risale-i Nur, baştan başa Kelime-i Tevhid'in hakikatlarınıders veriyor. Kur'an hakikatlarını, Tevhid hakikatlarını bize anlatarak kalbimize, aklımıza, ruhumuza nakşediyor. Hepsini lâyıkıyla anlayamasak da, anlayabildiğimiz kadarıbizi kurtarıyor. Anlayamadığımız yüksek hakikatlarıda; mânen bize te'sir ediyor. feyizlendiriyor, nurlandırıyor. Onun için, Nur Risaleleri defalarca okunuyor, tekrar tekrar mütalâa ediliyor.

  ..........

  Siz, Kur'an-ıKerîmde kadınların kıymetini, iffet ve ismetini muhafaza eden, onları pis nazarlardan koruyan âyeti tefsir ettiğiniz için dinsizler sizi idam mahkemesine verdiler, zindanlara attılar. O mahkemelerde, size verilecek ölüm cezasından hiç kormadınız. Tahammül edilmez işkencelere tahammül ettiniz, yılmadınız. Yine o Âyet-i Kerîminin tefsiri olan ve kadınlığın hukukunu müdafaa eden Risalenizi metanetle müdafaa ettiniz. Bu asırda kötü şeyler içinde bırakılan ve dinî, hakikî bir koruyucuya pek muhtaç olan kadınları; mâ'siyetten koruyan, yükselten risalenizi yine neşrettiniz, bizlerin imdadına yetiştirdiniz. Bize efendilerimiz diyorlar ki: "Bu otuz-kırk sene içinde, kadınları müdafaa eden İslâmî bir eseri yazmağa hiçbir kimse cesaret edemedi. Böyle bir eserî, dinsizlerin işkenceleri içerisinde, ancak Bediüzzaman yazabildi. Kadınlık âlemine büyük rehber oldu.."
  ...........

  Hanımlar Rehberi
Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.
Alıntı Alıntı

 • #25
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  Bayanlar Canibinde Nur Hizmetinin Türkiye'nin Dört Bir Yanına Yayılması

  Muazzez Üstadımız!
  Yirmi seneden beri Risale-i Nur'a hizmet eden kıymetdar talebeniz, muhterem vâlidemiz Âsiye Hanım buradadır. Bizlere Risale-i Nur'u tanıttı. Kadınlar arasında îmana, Risale-i Nur'la büyük hizmetler yaptı. Ankaradaki annemiz Risale-i Nur'a ihlâsla hizmet ediyor. Çok hanımların Risale-i Nur'la mes'ud olmalarına, îmanlarının kurtulmasına vesile oluyor. Afyon havalisindeki şehadetli, nurlu, faaliyetli nurcu kardeşimiz Risale-i Nur'un mesleğine uygun olarak hizmet ediyormuş. Birçok hanımlar, genç kızlar onun vasıtasiyle Risale-i Nur'dan îman dersi okumak bahtiyarlığına erişiyorlarmış. Antalyada da birçok Nurcu kardeşlerimizin Risale-i Nur'a çalıştıklarını, Risale-i Nur'u yazdıklarınıişittik, çok mesrur olduk... Hem Nurlara çalışan bu Nurcu kardeşlerimize, hem vatanımızdaki bütün âhiret kardeşlerimize dualar eder, onlarıruh u canımızla tebrik ederiz.

  Uzun yazdık, affınızıyalvarıyoruz; Nurun muhabbeti, Nur'un sevgisi biz durdumuyor. Daima Nurdan konuşuyoruz. Her zaman dilimizde, kalbimizde, ruhumuzda Nurun sevgisi... Nur okuyacağız. Nur taşıyacağız... Nur yazacağız İnşaallah..

  Ankara'da, Risale-i Nur matbaalarda binlerce basılıyormuş. Bu en büyük bayramımızdır. Bu bayram, bütün Dünyadaki din kardeşlerimizin bayramıdır. Bunun için başta siz Üstadımızıve bütün Risale-i Nur Talebelerini tebrik ederiz. Buradaki Risale-i Nur'la alâkadar âhiret hemşirelerimiz ve bizler size pek çok selâmlar ve dualar ediyoruz. En büyük hürmetlerimizle ellerinizden öperiz.
  Üstadımız Efendimiz Hazretleri! Biz, bu dehşetli zamanda, Risale-i Nur'dan aldığımız derslerle îmanıkazanmak gibi nihayetsiz bir saadete nâil olduğumuzdan dolayıkalbimize doğan şükranlarımızıişte bu suretle yazdık. Eğer elimizden gelse. Risale-i Nur'un kadınlara ve bütün İslâm milletlerine verdiği faydaları, binlerce sahifeler dolusu kaleme alacağız. Ama mümkün değildir.

  Hanımlar rehberi
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 • #26
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  Risale-i Nur'un Neşrinde Nurcu Bayanların Ehemmiyeti


  Risale-i Nur'un neşrinde, mübarek hanımlar da ehemmiyetli fedakarlıklara mazhar olmuşlardır. Hatta, Hazret-i Üstada gelip, "Üstadım! Ben, efendimin göreceği dünyevî işleri de yapmaya çalışacağım; o senindir, Risale-i Nur'undur" diyen ve erkeklerinin Risale-i Nur hizmetinde çalışmalarına daha fazla imkanlar veren kahraman hanımlar görülmüştür. Risale-i Nur'u yazan efendilerine geceleri lamba tutarak, onların din, îman hizmetlerine canla başla iştirak etmişlerdir. Risale-i Nur'u hanımlar, kızlar elleriyle yazmışlar, göz nurları dökmüşler, mübarek katibeler olarak îmana hizmet etmişlerdir. Hatta öyle Nur Talebesi hanımlar vardır ki, kendilerini son nefeste îman nûruyla hüsn-ü hatimeye nail edecek Nur risalelerini hararetle okumuşlar ve diğer din kardeşleri olan hanımlara da okuyup tanıtmışlar; Nurları hanımlar içinde neşrederek, çok hanımların Kur'an ve îman nurlarıyla nurlanmalarına vesîle olup kahramanca hizmette bulunmuşlardır.

  Risale-i Nur'u okuyup okutmakla îman mertebelerinde
  terakkî edip adeta birer mürşid mertebesine yükselmişlerdir. Hanımlar, sırf Allah rızasını tahsil için, safvet ve ihlasla, Risale-i Nur'daki parlak ve çok feyizli Kur'an nurlarına bağlanmış ve kalblerinde sönmez bir muhabbet ve sevgi besleyerek dünya ve ahirette bahtiyar olacak bir vaziyete kavuşmuşlardır.

  Risale-i Nur'un kıymet ve büyüklüğü, temiz kalblerine o kadar yerleşmiş ki, onu beraberce okuyup dinledikçe, içleri nurlarla, feyizlerle dolup taşmış, nûranî göz yaşları dökerek cûş u hurûşa gelmişlerdir.


  Ne bahtiyardır o hanımlar ki, Risale-i Nur'un bu mukaddes îmanî hizmetinde çalıştıkları için, onlar daima hayırla yad edilecek, ahiretlerine nurlar gönderilecek, kabirleri Cennet-misal pürnur olacak ve ahirette de en yüksek mertebelere ulaşacaklardır, inşaallah. En başta Bediüzzaman Hazretlerinin dualarına dahil olmakla beraber, Nur Talebeleri mabeynindeki şirket-i maneviye sırrıyla defter-i hasenatlarına hayırlar kaydedilmektedir. Risale-i Nur'a samîmi alakaları, o fedakar hanımları, milyonlarca Nur Talebelerinin dualarına nail etmektedir. Risale-i Nur'ları okuyup okutmakla büyük manevî kazançlara, yüksek derecelere erişmektedirler. İnşaallah, ekserî hanımların böyle olmasını, rahmet-i İlahîden kuvvetle îtikad ve ümit ve niyaz ediyoruz.


  Tarihçe-i Hayat


  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 • #27
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  Genel Özet geçecek olursak;

  21 ekimde işlediğimiz başlıklar:
  -Bayanların Üstaddan İstedikleri Ders,
  -Bir Bayan Şefkatını Ne Yönde Kullanması Gerekir?
  -Çocuk Yetiştirmede Dikkat Etmesi Gereken Prensipler Nelerdir?
  -Üstad,Nisa Taifesinin Nur Hizmetindeki Yerini Neden Önemsemiştir
  -Kadının aile hayatı ve islamiyete yansıyan yönü,
  -Kadının İslam Terbiyesi Almasının Önemi ve Eşine Karşı Davranışları
  -Eş seçimi…  22 Ekimde İşlediğimiz Başlıklar
  • Nur Talebesi Bayanların Mektupları ve Çalışmaları
  • NisA Taifesi Neden Nurlara İhtiyaÇ Hissediyor?1-2
  • Nur Talebesi Bayanların Nur Hizmetine Karşı Duydukları Derin Sevinç
  • Bayanlar Neden Nurlara İhtiyaç Hissediyor.
  • Kadınların Fıtratlarını Bozan ve Asli Vazifelerine Zarar Veren Komiteler1-2-+Mütalaa
  • Hanımların En Çok İhtiyaç Duyduğu Risaleler
  • Bayanlar Canibinde Nur Hizmetinin Türkiye'nin Dört Bir Yanına Yayılması
  • Risale-i Nur'un Neşrinde Nurcu Bayanların Ehemmiyeti
  Bugünlük işlediğimiz başlıklara nihayet verelim.
  Yarın devam edecek inşallah musait vakitlerde...

  Başlıklarla alakalı eklenti ve mütalaları paylaşabilirsiniz...
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 • #28
  Vefakar Üye HÜCCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  389

  Standart

  ALLAh razı olsun inşirah kardeş paylaşımınızdan istifade ettik.Devamını bekliyoruz.


  "Yağmur duasına çıksaydık dostlar
  Bulutlar yarılır hava açardı
  Şimdi ne ihtimal nede imkan var
  Göğe hükmetmkten kolay ne vardı?
  Yağmur duasına çıksaydık dostlar

  Ben geldim geleli açmadı gökler
  Ya ben bulutları anlamıyorum
  Ya bulutlar benden bir şeyler bekler
  Hayat bir ölümdür aşk bir uçurum
  Ben geldim geleli açmadı gökler "
  S.Karakoç • #29
  Dost muhammedtalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  14

  Standart

  Risale-i Nur'u yazan efendilerine geceleri lamba tutarak, onların din, îman hizmetlerine canla başla iştirak etmişlerdir. Risale-i Nur'u hanımlar, kızlar elleriyle yazmışlar, göz nurları dökmüşler, mübarek katibeler olarak îmana hizmet etmişlerdir.
  Ozamanlar kelle kolta,kefen başta yapılmış bu nur hizmeti.Şimdi bizler,sıcak odalarda yumuşak kanepelerde,koltuklarda okuyamıyoruz...
  Bunlar bize şevk olsun ve Nur talebesi bayan kardeşlerimizin de hizmetteki katkısının ne kadar büyük ve ulvi olduğunu görsün...

  Eee bir de filmin,madolyanın öbür yüzü var.Kitaplarda ekseri erkeklerin ismi geçer.Ancak bayan ,hemşire kardeşlerimizin ise,gizli bi fetih simgesi oldugunu da unutmayalım...
  Elhamdülillah...

 • #30
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  Beni etkileyen bir bölümde şu olmuştu:

  ...Şimdiki hükümet zamanında dani istiklaliyetimize dini hürriyetimize kavuştuk Risale-i Nur matbaalarda çok çok basılmağa başladı, biz kadınlar çok mesrur olduk. Nurlar'ımızı basılmış görünce yeniden dünyaya gelmişcesine sevinçler içerisinde kaldık. Bize binlerce beşi birlikler, altınlar, elmaslar verselerdi, ipekten, atlastan elbiseler dağıtsalardı; bizi bu derece memnun edemezlerdi
  Kadının fıtratında olan,kıyafete düşkünlük,güzel lüks eşya,altın vb..şeylerle nur hizmetini karşılaştırması....Ki ozaman daha büyük kıtlık,yokluk varmış..Bunların mutlu etmediğini,nurun matbaalarda izin verilerek çoğaltılacak haberi bile dünyadaki en büyük servetlerden nasiplerini aldıklarını gösteriyor...

  Durup düşündüm,biz bu zamanki nurcu kafilesi olarak,bırakalım böyle kıyasi,yaşantımızda ne kadar iktisat ediyoruz?Zira iktisatta yoksun olan kanaatten de yoksundur bereketten de.Ozaman örtünmez mi hakikat kapıları bizlere...Allah muhafaza.
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 • + Konu Cevaplama Paneli
  3. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

  Konu Bilgileri

  Users Browsing this Thread

  Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

    

  Benzer Konular

  1. 1 Nisanın Tarihçesi
   By Ahsen Nur in forum Tarih
   Cevaplar: 16
   Son Mesaj: 06.04.08, 20:23
  2. Taife-i Nisa'ya Sesleniş
   By Yektâ in forum Tesettür
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 01.03.08, 16:55
  3. 1 Nisanın Gerçek Yüzü
   By misl_i melek in forum Tarih
   Cevaplar: 5
   Son Mesaj: 02.06.07, 20:05
  4. Nur Hizmetindeki Müsbet Hareket
   By aseyda in forum Bediüzzaman ve Risale-i Nur Çalışmaları
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 14.03.07, 11:07

  Bu Konudaki Etiketler

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
  Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
  Google Grupları
  RisaleForum grubuna abone ol
  E-posta:
  Bu grubu ziyaret et

  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0