Android telefonu olan kardeşlerim için bir uygulama buldum. Uygulama ramazan imsakiyesi içeriyor. İl il günlük ve aylık sahur ve iftar vakitlerini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama sahur ve iftar vakitlerine kalan süreyi de gösteriyor. Uygulamanın en sevdiğim yanı ise widget olarak kullanılması (widget masaüstünüze eklediğiniz ufak görsel). Bu sayade uygulamaya girmenize gerek olmadan seçtiğiniz şehir için iftara kalan süreyi öğrenebiyorsunuz. Uygulamanın en güzel tarafı ise tamamen bedava olması. Marketten indirirken hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Ayrıca kullanım esnasında hiçbir internet bağlantısına da gerek duymuyor. Bu yüzden çok güzel bir uygulama.
Ayrıca uygulama maarif takvimi de içeriyor. Gün içinde kardeşlerimizin birbiriyle paylaşabileceği dini bilgiler, iftar yemeği için tavsiyeler gibi küçük ama hoş bilgiler içeriyor. Bu da uygulamadaki güzel bir eklenti.

Uygulamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://market.android.com/details?i....ramazanmaarif

Bence güzel ve kullanışlı bir uygulama olmuş. Bu yüzden siz kardeşlerimle paylaşmak istedim. Bizlere düşen görev bu tarz güzel uygulamaları yayarak, bizlere küçük de olsa yardım etmek için çaba sarfeden kardeşlerimizin emeğini boşa çıkarmamak. Umarım beğenirsiniz.