Derin Devlet öylesine derinmiş ki kazmakla bitmiyor, çukurun birini açtıkça diğerine sirayet ediyor. Ama artık yolun sonu gözüküyor ve Derin Devletçiler derin derin düşünüyor.Türkiye'de "Derin Devlet" denince yıllardır kardeşi kardeşi kırdıran, komplolar kuran, seçimle gelen hükümete rağmen ülkeyi kafalarına göre yönetmeye devam eden gerçekten "derin" bir yapılanma akla gelir. Son Ergenekon Operasyonu "derin devlet"i oluşturan ana kadroları, yardımcılarını ve figüranları ortaya çıkarmaya ve halkın kafasında net bir tablo oluşturmaya başladı.

Ancak Derin Devlet ne kadar derindi ? Alçak mıydı, yoksa üstad Necip Fazıl'ın anlamlı yakıştırmasıyla "çukur" muydu? Çukursa kaç metre derindeydi? Dünyanın merkezindeki magma tabakasına kadar mı gidiyordu?

Ankara'da yapılan son kazılar, kuyu aramalar ve çukur açmalar Derin Devletin gerçekten derinden gittiğini ve yeni provokasyonlarda kullanmak üzere elindeki silahları da kazdırdığı derin derin çukurlara gömdürdüğünü ortaya koydu.

Meşhur Bir Roman oyun havası olan "Dol karabakır dol"un sözleri Derin Devlete uyarlanabilecek ve cuk oturacak kadar anlamlı. Bakalım uyarlamamızı beğenecek misiniz?

DOL KARA ÇUKUR DOL !

Çukurdadır bombası
Artık sönmüş havası
Öyle bir yar sevdim ki,
Bilmem kaç, numarası

Dol kara çukur dol
Ağzına kadar dol
Fazla da dolma taşarsın
Başımıza işler açarsın

Kazdım kazdım neler çıktı
Ergenekon'un cılkı çıktı
Bombaların, silahların
Hepsi ortaya çıktı

Çık Derin Devlet çık
Artık ortaya çık
Dökülüyor makyajın
Sırıtıyor kamuflajın

Bu meşhur şarkının orijinalinin de sözlerini hatırlatalım;

DOL KARA BAKIR DOL !

Elindedir çiçeği
Gönlündedir neşesi
Öyle bir yar sevdim ki
Ahırkapı'nın dilberi

Dol karabakır dol
Ağzına kadar dol
Fazla da dolma taşarsın
Başıma da işler açarsın

Kazdım kazdım kum çıktı
Kumun dibi su çıktı
Yazık oldu onbine
Aldığım kız dul çıktı

habervaktim mizah