YARSAV Başkanı Çürükağaoğlu, kuracağı partinin adını Hukukun Üstünlüğü Partisi (HÜP) olarak belirledi. Temel slogan ise "hüplet ve gümlet" olarak seçildi.

Adalet Bakanı M. Ali Şahin'in "YARSAV YARSAP'a yani yargıçlar ve savcılar partisine dönüştü" eleştirisini dikkate alan YARSAV (Yargıçlar Ve Savcılar Birliği) Başkanı Ö. Faruk Çürükağaoğlu parti kurmaya karar verdi.

Şahin'in bu açıklamasıyla adeta şoke olan Çürükağaoğlu "sahi, ben bunu şimdiye kadar niye düşünemedim; onca birikimimden yalnız ve güzel ülkemi niyçün mahrum eyledim" diyerek evde kafasını duvarlara, kendini de içkiye vurdu.

Eşinin teşvik etmesiyle iyice havaya giren Çürükağaoğlu "tabii ya, neden olmasın. Hitabetse hitabet, bağırmaysa bağırma, masaya yumruk vurmaksa fark atarım en kralına, üstelik üstüme yok Bizans oyunlarında" diye düşündü ve "titre ey Tayyip ! Titre ey Baykal! Titre ey Bahçeli! Çürükağaoğlu gelecek, siyasi hayatınız sona erecek" diye bağırdı

"Ah bir parti kursam, hemen genel başkan olsam, Tayyip'in amansız rakibi ve korkulu rüyası olsam" diye düşünen Çürükağaoğlu kendisine başta eşi ve yakın akrabaları, Artvinli hemşehrileri, yargıçlar ve savcılar, yüksek rütbeli subaylar, Doğan Medya Grubu mensupları, ayrıca asker kaçaklarıyla çürüğe ayrılıp askerlikten yırtanlar oy verse iktidara gelebileceğini hesap etmeye başladı.

Aç tavuk rüyasında kendini buğday ambarında görür" misali şimdiden alacağı milyonlarca oyun hesabını yapan ve ilk genel seçimde Başbakan olacağını varsayan başkan hemen isim ve kısaltma arayışlarına girdi.

Kuracağı partinin adı üzerinde iyice kafa yoran Çürükağaoğlu, YARSAP'ın uygun bir isim olmadığı, zira sondaki "sap"ın başka bir anlama çekilebileceği ve sapla samanın birbirine karışabileceği kanaatine vardı.

Başkan Çürükağaoğlu'nun düşündüğü parti isimleri ve kısaltmalar şöyle;

Ergenekon Partisi (EP), Halkın Çürükleri Partisi (HÇP), Anti Tayyip Partisi (ATP), Postalsevenler Partisi (POP), Laik Parti (LAPA), Toplumsal Parti (TOP), Kemalist Parti (KEP), Cumhuriyet Ortamı Partisi (COP), Ömer'in Partisi (ÖP), Hukukun Üstünlüğü Partisi (HÜP).

Çürükağaoğlu, birlik mensuplarıyla yaptığı istişareler sonucunda partinin adını Hukukun Üstünlüğü Partisi (HÜP) olarak belirledi. Temel slogan ise "hüplet ve gümlet" olarak seçildi.


habervaktim mizah