+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 14
Like Tree2Beğeni

Konu: Allah'ın Sadık Kulu - Fragman

 1. #1
  Yönetici HakanBa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2006
  Bulunduğu yer
  Gaziantep
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.566

  Standart Allah'ın Sadık Kulu - Fragman

  YouTube Video
  ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.


  Isparta-Barla'ya ilk geldiğinde tek başınaydı. Sürgündü, yalnızdı... İkamet etme mecburiyetinde kaldığı karakolda, askerler, geceleri uyumayıp ibadet eden bu zatı daha fazla tutamayacaklarını anlayarak, onu imam olan Muhacir Hafız Ahmed'in evine 'O imam, bu hoca. İkisi iyi anlaşırlar' diyerek göndermişlerdi...

  Barla'da kaldığı sekiz sene içinde "Risale-i Nur Külliyatı" isimli eserlerinin büyük bir kısmını yazacak ve bu eserler toplumda yankısını bulmaya başlayınca da yeni mahkemeler, sürgünler, zehirlemeler, tutuklamalar birbirini takip edecekti... Bediüzzaman Said Nursi'nin 'Barla'da geçen hayatından kısa bir özet yukarıda anlatılanlar. Yakın dönemin en büyük âlimlerinden Bediüzzaman Said Nursi'nin 'Barla'da geçen hayatı begesel, çizgi, sinema filmi derken bu kez animasyon filmiyle beyazperdeye taşınıyor. Hem de en ileri teknolojiyle.
  Samanyolu Televizyonu bünyesinde çalışan 13 kişilik profesyonel bir ekip tarafından 3,5 yılda hazırlanan film, "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" adıyla seyirci karşısına çıkacak. Filmde teknik anlamda da pek çok ilki görmek mümkün. 'Motion Capture' (hareket yakalama) tekniğiyle Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D animasyon olma özelliği taşıyan "Allah'ın Sadık Kulu: Barla"yı Esin Orhan yönetti.
  Filmde karakterlerden mekâna, tüm figürler üzerinde uzun uzun çalışılarak, gerçekliğine azami özen gösterildi. Bediüzzaman Hazretleri ve talebeleri, tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak perdeye yansıyacak. Hikâyenin senaryo metninden sinema perdesine taşınması aşamasında 2 yıl boyunca 70 makinelik render çiftliğindeki çalışmalar dikkat çekiyor. 300 Sun Microsystems iş istasyonunun bulunduğu bir fabrika olan render çiftliğinde her sahnenin bilgileri kare kare piksellere dönüştürülüyor. Piksellere dönüştürülen bu sahneler filme hazır hâle getiriliyor. Render çiftliğinde yapılan "render etme" süreci bir kare başına 5 saate kadar sürebiliyor.


  Müzikler Budapeşte Senfonisi'nden
  Projenin müzikleri Budapeşte Senfoni Orkestrası tarafından, kompozitörlüğü ise Aria Müzik'ten Cengiz Onural, Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Post Prodüksiyon'da Türkiye'nin, alanında en büyük şirketlerinden biri olan 1000Volt'un imzası bulunuyor. Özen Film tarafından dağıtılacak filmin ilk ana kopyası ise ARRI laboratuvarlarında basıldı. 4 Kasım'da gösterime girecek olan Allah'ın Sadık Kulu: Barla, yurt çapında 200 kopya olarak seyirciyle buluşacak.
  "Eğer komünistler mürekkep ve kağıdı yok etmek imkanını da bulsalar, benim gibi birçok gençler ve büyükler fedai olup hakikat hazinesi olan Risale-i Nurun neşri için, mümkün olsa derimizi kağıt, kanımızı mürekkep yapacağız."

  -Zübeyir Gündüzalp-


 2. #2
  Müdakkik Üye ecma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Yaş
  30
  Mesajlar
  936

  Standart

  Bugün vizyona girdi unutanlar için bir hatırlatma mahiyetinde olsun.

  biz birazdan gideceğiz yorumumu yazarım...
  Her keder bir kader ile takdir edilir.Kedere değil kadere teslim olan tathir edilir.

 3. #3
  Müdakkik Üye ecma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Yaş
  30
  Mesajlar
  936

  Standart

  gayet güzel ve izlettiriciydi.
  Özellikle o havayı verebılmış olmaları çok guzel.
  Aziz üstadım!
  Risale i nurların ne kadar zor şartlarda telif edildiğini birkez daha hatırlamış olduk.
  Özellikle bir kısmında üstad zehirlendiği için herkes dua ediyordu,o anda sinema salonundaki çocukların(kardeşim de dahil) bir kısmı da ellerını açıp dua edınce çok manidar bi hava oluştu.Geleceğin minik nur talebeleri gibi...O sahneyı ustadın da görmuş olmasını çok isterdim şahit olmuştur inşaallah.
  Her keder bir kader ile takdir edilir.Kedere değil kadere teslim olan tathir edilir.

 4. #4
  Dost enesbahadiroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Mesajlar
  25

  Standart

  üstada yakışır bir emek verilmiş inşaALLAH devamı gelir film olarakta bir ikincisini izleriz

 5. #5
  Vefakar Üye edafülibad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  322

  Standart

  İzlemek nasip oldu çok şükür güzel olmuş Allah vesile olanlardan ebeden razı olsun.Ama Hür Adam daha duygusaldı. Öğrencilerimle beraber gitmek istiyordum ama onların seviyesinin biraz üstünde soyut kavram çok fazla. 1.kadame öğrenciler için ağır bir film. Kalabalık bir grup gittik biz çocuklar da vardı çok izlemediler. Filme girmeden önce iyi izleyin sorular soracağız dedik biri çıkışta hemen 'ben birşey anlamadım' dedi. yine 4 yaşlarında bir kızımız vardı 'Ben hiç beğenmedim' dedi. Hadi şarkısını söyleyelim dedik onlar Pepee'nin 'İnsan Sevdiğini Hiç Üzer Mi' şarkısını söylediler.

 6. #6
  Vefakar Üye ışıkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Bulunduğu yer
  KONYA
  Yaş
  32
  Mesajlar
  462

  Standart

  Filmi izlemek nasip oldu çok şükür. Ben üstadı ve hizmetimizi yeni yeni tanıyan bir grup arkadaşla gittim. Üstadı bir nebze tanımaları adına güzel odu. Film güzeldi fakat Risale- Nurları aslına sadık kalarak değil de günümüz Türkçesine çevirerek ifade etmişler. Bu sebeple bazı ifadeler kulak tırmalıyordu ve anladım ki üstadımızın kullandığı Risale-i Nur'un hakiki dili gerçekten çok mükemmel.Öte yandan bazı anlarda "keşke Risale-i Nurdaki şu ifadeyi de burada kullansalardı" diye düşüncelerim oldu. Ama zannediyorum Risale-i Nur'u okumamışlar ve üstadımızı ilk defa tanıyanlar açısından güzel olmuştur.
  Bundan böyle bu tarz filmlerin artacağını tahmin ediyorum.
  ecma bunu beğendi.
  Güzel değil batmakla gâib olan bir mahbub.. Çünkü zevâle mahkûm, hakiki güzel olamaz; aşk-ı ebedî için yaratılan ve âyine-i Samed olan kalb ile sevilmez ve sevilmemeli!..

 7. #7
  Vefakar Üye edafülibad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  322

  Standart

  Bugün öğrencilerimle birlikte tekrardan gittim 62 kişilik bir gruptuk 54 tanesi öğrenciydi. 2.sınıf öğrencisi için ağır bir film ama yinede götürdüm. Film öncesi derste anlatmıştım biraz.Bazen derslerde dikkat çekmek için risalelerden kelimeler kullanıyorum çok hoşlarına gidiyor. İsmini tahtaya yazınca söylemekte zorlandılar biri hemen not defterini çıkarıp adını yazdı. Üstadın soyismini soranlar oldu. Filmin adını yanlış anlayıp 'Allah'ın sağ kolu' diyenler oldu.
  Mustafa isminde bir öğrencim var ona filmde isminin anlamını söyleyeceklerini filmi iyi izlemesini sorular soracağımı söyledim. filmde devamlı 'öğretmenim ismimin anlamını ne zaman söyleyecekler diye' sorup durdu. Yine Üstad'ın talebelerine kaplumbağayı kurtar demesine çok şaşırıp 'öğretmenim nasıl anladı' diye sordular.
  Çok korkmuştum filmde sıkılıp ortalıkta gezerler diye ama korktuğum kadar olmadı. Devamlı 'öğretmenim ne zaman bitecek çok sıkıldık' dediler.
  Film bitincede 5D'ye götürdük, çok eğlendiler o yüzden bu filmi hiç unutmazlar. Dönüşte film hakkında fikirlerini sordum ortaokul öğrencilerine biraz bilgi verdim. Birisi 'öğretmenim ama o insanlarda Türk neden dine karşılar diye bir soru sordu.
  Çok şükür güzel bir gündü artık okulumundaki öğrencilerin çoğu Üstad'ın varlığından haberdar oldular.
  ecma bunu beğendi.

 8. #8
  Gayyur cemre34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Mesajlar
  87

  Standart

  ne güzel bende götürmek isterimdim öğrencilerimi ama ilçede sinema yok. velilerden nasıl izin aldınız o kadar öğrenciyle uğraşmak zor olmuştur.

 9. #9
  Vefakar Üye edafülibad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  322

  Standart

  Benim görev yaptığım ilçede de sinema yok öğrencileri köyden Sakarya'ya götürdük.Okuldan iki öğretmen gittik benim 4 tane de velim geldi. Biraz korkanlar oldu nasıl gidecekler kaybolurlarsa diye ama çok şükür katılım iyiydi sadece 6 öğrencim gelmedi.Yorucu bir gündü birkaç gündür hastayım birde bugün okulda öğle arası aşure programı yapmıştım. Ama öğrenciler çok mutlu oldular onların mutluluğu herşeyi unutturuyor.

 10. #10
  Gayyur cemre34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Mesajlar
  87

  Standart

  maşallah hocam 60 öğrenciyi köyden ile götürdüğünüze göre veliler size çok güveniyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Allah'ın Sadık Kulu
  By aşur in forum Gündem
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11.11.11, 15:14
 2. "ALLAHIN SADIK KULU" 3D Üstad Film Röportaj-Afiş-Tanıtım
  By Besnili in forum Klip, Video, Film ve Animasyon
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 22.10.11, 23:47
 3. Taşköprülü Sadık Bey
  By Şahide in forum Bediüzzaman'ın Talebeleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09.01.10, 21:02
 4. Sadık Bir Kumandan
  By FurkanDemir in forum Bediüzzaman'ın Talebeleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08.04.08, 23:46
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16.11.06, 00:13

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0