Her seyi bırak!
çık dısarı Biraz sus. Yaz bütün ihtisamıyla hatırlatsın sana unuttuklarını, göstersin sana görmediklerini ve canlandırsın seni

Bilmelisin ki alısmak, hissedememek Allah'ın(c.c) en büyük cezalarındandır.
Sevgili eslerimizin gözleri, Peygamberlerimizin sözleri, kusların uykuları, bebeklerin uyurken gülmeleri, geceleri çocukların üstünü örten babalar.
Gemileri yakan Tarık bin Ziyadlar.
Kızlarının saclarını tararken torunlarına gülümseyen anneler.

Uyuyarak korunmaya calısan O "Yedi Arkadas"
Dün Kudüs'te günesin altında vatanını, gelecegini isterken vurulan kolları yana sarkmıs aglayarak son nefesini veren o onyedi yasındaki çocuk. Vurulan cocukların anneleri.!

Günesin batısını izleyen insanlar gibi Allah'ın ayetlerindendir. Bunu gör artık !

Gazeteleri bırak televizyonu kapa bir ceket, bir kitap çık dısarı Hira dagına yürüyen O((Selamun AleykümV)) en Sevgiliyi düsün O'nun((Selamun AleykümV)) gibi asık, O'nun((Selamun AleykümV)) gibi huzurlu, O'nun((Selamun AleykümV)) gibi sadık, O'nun((Selamun AleykümV)) gibi hicret et. O'nun((Selamun AleykümV)) gibi dön yüzünü hayata! Hayatın kaynagına Allah'a. (c.c)

Daha cok özür dile ve daha cok yardım iste!
O'nun(c.c) gibi sırtını dön kısır hesaplara, sarlatanlıklara!

Alıskanlıklarından,ihmalkarlıklarından tembelliklerinden ve umutsuzluklarından hicret et!
Ask ile alınteri ile dua ile olsun her isin Peygamberler gibi!

Irmak boylarında yürü,hatırlayarak bütün Peygamberlerin bir ırmak gibi oldugunu.
Hiçbirseyin onları durdurmadıgını , bazen topragın üstünde gürül gürül, bazen topragın altında sessiz Ama hiç durmadan aktıklarını, hep berrak olduklarını unutma.

Bilmeden düsünmeden konusanları bırak kalsın senle kalsın vicdanın Bir kalbimiz oldugunu, gözü yaslı olmak gerektigini unutma. ve öyle konus konusacaksan! Sıkıntıların geri kalmamak için bir tesvik oldugunu unutma!
Yola düsmek için, Allah'a yakın olmak, daha az keske demek için, uyuya kalmamak için bir tesvik oldugunu unutma sıkıntılarının.
Bizim dinimizin yasama bir övgü oldugunu unutma!
Bir yandan sükretmeye, bir yandan alısmamaya ve reddetmeye devam et!

Korkularında sevinclerinde sahici olsun

ÖLÜM KAPIYI CALMADAN.