+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 65

Konu: Vahyi Nerden Getiriyorsun

 1. #1
  Dost Saha eri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  17

  Standart Vahyi Nerden Getiriyorsun

  Cebrail aleyhisselam efendimize vahiy getirdiği bir sırada efendimiz sordular;
  Ey cibril sen bu vahyi nereden alıyorsun?
  Cebrail bilmiyorum ya muhammed göğün en yüksek maverasına kadar yükselirim o kata kadar yükselmek sadece bana has bir marifettir.
  Orada bir perde gerisinden bana ilahi emirler nida edilir.Sonrada onları alır sana getiririm diye cevap verdi.
  Bunun üzerine rasurullah efendimiz öyleyse oraya bir daha ki yükselişinde muhammedin izni var perdeyi aralayacağım de.Sana destur verilecek perdeyi aralada bir bak bakalım kimdir o.
  Bunun üzerine cibril efendimizin buyurduğu gibi yaptı.ve geri efendimizin yanına döndü.Alemlere rahmet peygamber sordular kimi gördün ey cibril buyurdular.
  Bunun üzerine Cibril seni gördüm ya muhammed dedi.

 2. #2
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  52
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  maşallah güzel bir eklenti...resullulahtan resullahaa....
  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 3. #3
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  52
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  birde eklentinizz aklıma risale-i nurlardan şu duayı hatırlattı..gerçi tam yerini ben hatırlayamadım daa..hatırlayanlardan rabbim razı olsun..adamlar tam bir risale-i nur hafızı canım....bende büyünce risale-i nur hafızı olacağımm....

  Ya Rab! Yanımızda elçiniz ve dergâhınızda elçimiz olan reisimize merhamet et ki, bize sirayet etsin.
  اَللّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ وَ عَلَى آلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ
  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 4. #4
  Dost Saha eri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  17

  Standart

  Orda açık seçik arama ilim deryasına dal.Allahın kitabını oku onun boyasıyla boyan onun boyasından daha güzel kimin boyası vardırki.

 5. #5
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  52
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  Alıntı Saha eri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Orda açık seçik arama ilim deryasına dal.Allahın kitabını oku onun boyasıyla boyan onun boyasından daha güzel kimin boyası vardırki.
  evet onun nuru varr..sevgilinin nuru.....her yerde , onun nuru ile nurlanmak lazım...o ilme dalmak lazım..

  İşte, bak: Nasıl berk-i hâtif gibi, onun nuru şarktan garbı tuttu. Ve nısf-ı arz ve hums-u beşer onun hediye-i hidâyetini kabul edip hırz-ı cân etti. Bizim nefis ve şeytanımıza ne oluyor ki, böyle bir zâtın bütün dâvâlarının esası olan Lâ ilâhe illallah'ı, bütün merâtibiyle beraber kabul etmesin?
  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 6. #6
  Vefakar Üye Kur'aniyyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu yer
  Gaziantep
  Yaş
  49
  Mesajlar
  577

  Standart

  Bu hikayenin kaynagi nedir?
  الحمدلله على نور الايمان والقرآن

 7. #7
  Ehil Üye alanyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Alanya
  Mesajlar
  2.491

  Standart

  hangi kaynaktan alıntı acaba ?


  cehennem ağzını açmış, bekliyor; cennet ise ağuş-u nazdaranesini açmış, gözlüyor.

 8. #8
  Dost Saha eri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  17

  Standart

  Alıntı Kur'aniyyun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu hikayenin kaynagi nedir?
  Alışıla gelmiş işleri insanların bir türlü bırakamadığını biliyoruz.hep bir kitap mecmua dergi ararlar.İyiki sahabeler böyle yapmamış.İnsan hep bir mesnet arar hep adres sorar ama adresi bir türlü bulamaz.Bu hikayenin kaynağı çadırın içidir kardeşim.Çadırın içine girmek elzem değildir.Kuranı birinci manadan okumak ve uymak iyi bir kul olmaya yeterlidir.Külliyat yada mesnevi okumanda bu işe yardımcı olabilir.Ama mana eri olmak istiyorsan manaya yaklaşmalısın.
  İlmi ledün yakin muaviye ve harun reşit müslümanlığına benzemez.Ehliyet gerektirir.Eğer böyle olmasaydı yeryüzü bağnazların elinde cehenneme dönerdi.
  Hz.muhammede iki ayrı yerde görülmeyi çok gören kardeşlerimiz bilmezlermiki marifetullah sıradan bir velide bile vardır.Cevap yazanların içinde sen bana daha rahmani geldin.Onun için biraz açmayı uygun gördüm.İlim ehline verilir.
  Diyeceklerki dünyada iki yerde görülmeyi anladık ama bu vahiy işi nasıl oluyor?
  Aslında hiç farkı yok ama tabiki bu ancak efendimize has bir özelliktir.
  Yine bilmezlermiki o sıradan bir peygamber değildir.A tabi unutmuşum bilirler bilirlerde ağızları ile söyler manasından bi haberdar göçüp giderler.
  İşi bilen kolay kavrardı belliki dem eksik.işte bizde o demi vermeye çalışıyoruz.
  Efendimiz bütün mahlukatın efendisidir mutabıkmıyız?Hakikat derki allah kendinden bir nur hasıl etti.O nura habibim muhammed esmasını verdi.Allah sonra ona bölün çoğal buyurdu.İnsan ve cinler ve melaikeyi kiram oluştu.
  Şimdi ilk yaratılan ruh kimmiş.Efendimize o makama yakıştıramayanlar bir de ondan utanmada şefaat bekliyecekler değilmi?Evet bekleyecekler ama insana her hülya varmı ayetini bir daha okusunlar.
  İnsan kafasının basmadığını inkar eder demez benim cürmüm ne ki.ben anlayamadım ama anlayamadığım her şeyi nasıl inkar ederim.Sevgili kardeşim efendimizin bir çok hadisi bir çok sohbeti yahudi destekli ehlibeyt karşıtları tarafından deforme edilmiş ve kaybedilmeye örtülmeye çalışılmıştır.Bu çabalar
  yazılı eserlerin toplatılması yakılması yazılıp çoğaltılmasını engellemek için programlı bir asimile ve imha çabalarıdır.Efendimizin bize ulaşan ortalarda dolaşan bir hutbesi vardır.Fakat araştırırsan toplam oniki hutbeyi bulabilirsin.
  Bu hutbeler de aynı öğütleri içerir.Fakat bir cümle vardırki muaviye emri ile değiştirilmiştir.Benden sonra size yol gösterici olarak beytimi bırakıyorum yerine benden sonra sünnetimi bırakıyorum lafzı konulmuş.Böylece ehlibeyt silinmiştir.
  Bu bir örnekti.Birde ilmi konular vardırki bu konular bilinçli olarak kabalistler tarafından içimize sızılarak ortalardan kaldırıldı.Lakin gerek ehlibeyt imamları gereksede mübarek sahabeden seçkinler bu ilimleri çadırın içi diye tabir ettiğimiz hakikat karargahlarında kuşaklardan kuşaklara aktardılar.Dergahların oluşumu böyle başladı.Nice sırlar vardırki ehlini bekler.Gelelim şu muhammedden cebraile cebrailden muhammede konusuna.
  Efendimiz ilmi ledün deryasıdır.İlk yaratılan ruhtur.Yaratımışların efendisidir.
  melekler ve cebrailde onun nurun dan halk edildi.öyleyse denebilirki allahdan sonra muhammed dikkat edile bu iş incedir şirke düşülmeye.Şimdi anlasıldımiki ilim avama niçin uygun değil.Şiddetli sapmalar meydana gelebilirdi.
  efendimiz semadaki makamından dünyaya teşrif ettiler.Bir üst semadan bir alt semaya doğum vasıtası ile geçilirken hafıza silinir.Bu efendimizde dahil her kez için geçerlidir.Ona görevi hatırlatılmalıdır.Bu hatırlatmayı Cebrail adlı melek yapar.Efendimiz evvelde kalu belada görevini Allahdan almıştır.Vakit gelipde arza inince semalardan iniş görevi unutturmuştur.yine nübüvvet vakti gelince Cibril gelip vahyi tamamlamıştır.
  Cebrail en yüksek maveraya giremez bu miraçlada sabittir.
  Cebrail vahyin nurunu direk olarak kaldıramaz.Ve bir başkasıda bunu kaldıramaz.Bunu ancak rasul kaldırır habib sevgili odur.O sebebledirki arada bulunmalıdır.Orda muhammed burda muhammed nasıl olabilir risaliyede görmedim.Risaliye bir allah dostunun nice zahmetlere katlanarak saçındaki jöle kurumadan bir daha süren elinden cep telefonunu bırakmayan ilmi gayb etmiş gülüp oynayan her şeyden bi haber bir topluluğun geleceği dikkate alınarak kaydedildi.Onu okuyanlar kuranı anlayamıyoruz o yüzden okuyoruz diyenler hiç değilse onu anlayın.Her şeyi armut piş ağzıma düş usulü yapmayın.külliyatı optik tarayıcı gibi taramayın adam gibi okuyun manasına kafa yorun ezberleyesiniz diye yazılmadı düşünüp kavrayasınız diye yazıldı.hem külliyat ademden bu yana yazdırılmış tek eser değildir.Böyle yapmakla üstadıda gücendirmeyin.bana söyleyin üstadın ne zaman risaliyenin dışına çıkmayın benim örtülü kaleme aldığımı yahut almadığımı inkar edin dediğin işittiniz.
  Üstad nur cemaati mensubu değildi.Eğer öyle olsaydı üstad olmazda bizim gibi talibin olurdu.Bu cemiyet onun ışığı üzerine kurulmuştur.Üstadın nerelerden ilim feyz aldığını araştırın.Artık olacaksanız olun her müceddide kafa tutar kaynak sorarsınız isterizki kaynağı sormak yerine araştırın.Tayyü mekan nedir.tayyü zaman nedir.Burak nedir?cevap o bir attır.Kaç tane arşa uçan at gördünüz.Öyleyse at diye tasvir edilmiş ama at değil.Peki ya niçin at denmiş.
  Kaynak sorarlarda o yüzden.

 9. #9
  Pürheves Ebû Dücâne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  262

  Standart

  Hiçbir müfsid ben müfsidim demez. Daima suret-i haktan görünür. Yahut bâtılı hak görür. Evet, kimse demez ayranım ekşidir. Fakat siz mihenge vurmadan almayınız.
  Zira çok silik söz ticarette geziyor.
  ...

  Üstad Bediüzzaman
  "Korkaklıkta zillet, utanç; ileri atılmakta, izzet, şeref vardır. İnsan, korkaklık etse bile; kaderinden kaçamaz."

 10. #10
  Pürheves starkafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  46
  Mesajlar
  204

  Standart

  Alıntı Saha eri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Artık olacaksanız olun her müceddide kafa tutar kaynak sorarsınız isterizki kaynağı sormak yerine araştırın.Tayyü mekan nedir.tayyü zaman nedir.
  Sormak Araştırmaktır zaten.
  müceddid meselesine gelince Yaşar Nuri ÖZTÜRK te kendini öyle sanıyor. Doğruyla yanlışın omuz omuza olduğu bu zamanda sorulardan gücenmemek lazım. şeytanın sağdan mı soldan mı geleceği belli olmaz.
  Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Geri kalanın et ve kemiktir. __MEVLANA__

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Nerden bilebilirdim ki...
  By BiRDüNYaUMuT in forum Edebiyat
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19.11.19, 13:05
 2. Ben Nerden Başlayacağım
  By orkide in forum Risale-i Nur'u Yeni Tanıyanlara
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 02.10.11, 21:18
 3. Bilin Bakalim Nerden Bildim ?
  By bereketin_nuru-58 in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 30.12.08, 20:02
 4. Vecizelerin İngilizcesini Nerden Bulabilirim...
  By Abı-Hayat in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 28.09.08, 15:28

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0