+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Cennetin Bedeli Nedir Bilen Var mi?

 1. #1
  Pürheves mirkat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  201

  Standart Cennetin Bedeli Nedir Bilen Var mi?

  SİZDEN ÖNCEKİLERİN BAŞINA GELENLER SİZİN BAŞINIZA GELMEDEN CENNETE GİRECEĞİNİZİMİ SANIRSINIZ .ONLARIN BAŞINA ÖYLE MUSİNETLER ÖYLE SIKINTILAR GELDİKİ ALLAHIN YARDIMI NE ZAMAN DEDİLER .MERAK ETMEYİN ALLAHIN YARDIMI YAKINDIR.

  öyle asilime olmuşuzki ayak üstüne ayak atarak cenneti hazır isyteyenlerden olmuşuz.çile cekmeden ızdıraba börünmeden meşakkete talip olmadan dava için bir gün bile çile cekmeden musibet yaşamadan cennet istenirt hale gelindi.
  neye güveniyoruzki.seneden seneye bir fakire yoldan gecerken verdiğimiz iki kuruşamı güveniyoruz
  aydan aya yarım yamalak kıldığımız bir kac rekat namazamı güveniyoruz.bu gibi ufak amellerin bizi dünya hayatında kurtaracağını sanıyorsak aldanıyoruz.insanları helake götüren başlı sebeplerden biriside ameline gövenmek değilmidir.

  bizler onlar gibi yani maşite gibi RABBİM ALLAHTIR dediği için saclarından tavana asılıp demir kırbaçlarla kırbaclanan teker teker tırnakları kerpetenle sökülüp bir ormanda ağaca çivilenip gözleri önünde iki tane evladı testereyle doğrandık.davası uğruna belki kendi canını belki evlatlarının canından oldu bu insan.şimdi dünyanın hangi musibeti dünyanın hangi meşakkati dünyanın hangi ızdıraı bir annenin gözleri önünde evladı kesilmesi kadar büyüktür.acaba gecici ve hakikat nazarında musibet sayılmayan cektiğimiz ufak acılar karşısında bu insana bakıpta vay halimize ...yatıp kalkıp hgalimize şükredelim.bu maşitenin cektiği sıkıntı kadar bizim hayatımıza giren hangi musibet bu musibet karşısında büyük olur.

  Bizler onlar kadar acı cekmedik sıkıntıya düşmedik dara düşmedik acı cekmedik .
  ya sahabiler islamın cengaverleri olan ve dava için ölüme seve seve giden bu yeryüzünün arslanlarının cektikleri.ALLAHIN gönderdiği nizamı benimsedikleri için rwsululllahı sevdikleri için kurana biat ettikleri için pisikolojik savaşa sürüklenen bir mahkum gibi itilip kakılan,gözleri önünde onlarca dava kardeşlerine işkence yapılan memleketlerinden sürülen evet evet hicret edilen evleri talan edilen sokaklarda bile rahat yürüyemeyen yürüdükleri zamanda kğfğr ehli tarafından yüzlerine tükürülen alay edilen ve horlanan yemek leri bile kısılan diğer kabilelerden alış verişi kesilen zülüm altında inleyen o mübarek insanların cektişği kadar acı cekmedik.
  dünyanın hangi musibneti bir insanın evinden yurdundan memletinden zorla cebren koparılması kadar büyük olabilir.kendi aklımızla kendi mizanlarımızla başımıza gelen sıkıntıları onlarınkiyle karşılaştırdığımızx zaman kendi başımıza gelen musibetlerin onlarınkinden ne kadar küçük olduğunu anlarız inş

  bizler guantomanoda sözde terörist adı altında tutuklanıp en adi işkencelerle başımız tuvaletin içine konulmadı.gözümüzün önünde kutsal kitabımız olan kuranı kerim ayaklar altına alınmadı.en ağır işkencelerle senelerce yaşamadık en ağır işkenceler altında dava için aklımızı kaybetmedik.şimdi o üsten cıkan insanlar ya akılları kaybetti yada sokaklarda divane olarak dolaşıyor.
  işkenceler bir yana gözlerinin önünde peygamberi aşağılayan ve kuranı haşa tuvalete atma cüretinde bulunan beyinler körelmiş o hayvandan daha aşağı mahlukatlkarın yaptıkları hareketler bizim cektiğimiz ve başımıza gelen musibetlerden dahamı büyük.bizim cektiğimiz hangi sıknıtı kuranı tuvalete atan o mahlukatların karşısında eli kolu bağlı bulunan müslümanın acziyetinden daha büyüktür.bizler ne yaşıyorzki.ya musibet kavramının farkında değiliz yada musibeti belleğimize tam olarak kazamadık .

  bizler onlar kadar acı cekmedik
  bizler ıraklı bacılar gibimi acı cektik.bizler rahat düşeklerimizde uyurken aşağılık amerikan askerleri tarafından cezaevlerine tıkanıp tek tek evlerinden alınıp vahşi hayvanlar gibi iğfal edilen ve avazı cıktığı kadar bağıran feryad eden gelin bizi kurtarın bu hayvanlardan diyen ve binlerce defa intiharı düşünen ve bozulan psikolojisiyle hayattan küsen yüzü bir daha gülmeyen bir fatıma bir ayşe kadarmı acı cektik.bu sözlerimiz kulaklarımıza köpe olsun.
  dünyada cektiğimiz hangi musibet bu iğfal edilen genc kızların musibetinden daha büyüktür daha acıdır.bizim yaşadığımız gecicic musibetler bu olaylar karşısında bir anlam ifade ediyormu söyleyin ALLAH AŞKINAAAA.HANGİ musibetimiz bu musibet kadar büyük ve vahim olabilirr.evde sokakta işte okulda yaşadığımız hangi musibet bu kızın başına bu bacıların başına gelen musibet kadar büyük olabilirr...

  bizler bütün hayatını seksen üç senesini islama vakfeden zindanlarda çürüyen bir beden olan 19 defa zehirlenen dünya namına hiç zevk tatmayan ilden ile memleket memleket sürülen bir cani bir katil muamelesi gören mahkemelerden mahkemelere sürülen 35 sene sürgünde kalan eksi derecede soğukta zindanda bekletilen ve bütün ömrünü memleket mapushanelerinde geciren bediüzzaman kadarmı acı cektik.bir ömür evet bir ömür.
  zindanlarda hapishanelerde kuytu köşelerde sürgünde gecen acıyla çileyle gecen bir ömür.şimdi bizim başımıza gelen hangi musibet bu bir hayatın yok oluşu kadar daha büyük.kendimizi hayatımızı bir sorgulama zamanı gelmedimi.başkalarına gelen musibetlerle kendi başımıza gelen musibetler arasında bir irtibat kuralım bakalım hangisi daha büyük hangisi daha acı hangisi daha ızdıraplı

  bizler onlar kadar acı cekmedikki.düşününki bir genc kız başörtülü ve okulda örtüyle giremessin deniliyor .hakkını araamak istiyor ama hırpalanıyor joplar arasında sesleri duyuluyor o joplardan kacarken yoldan gecen bir kamyonun altında kalıyor ve bir bacağı kesiliyor
  ...evet allahın emri olan başörtüsünü zalimlere çiğnetmemek için okul kapısından kovalanırken bir kamyonun altında kalan ve bir bacağı kesilen bir genc kızın haleti ruhiyesi hayata küsmesi ve belkide bir daha yürümeyecek olmasa acaba başımıza gelen hangi musibetle kıyaslanabilirki.evde işte okulda yaşadığımız hangi sıknıtı davası için izzeti şefrefi için möücadele eden ve bu mücadelede bir ayağını kopan bir genc kızın acısından daha büyük olabilir

  biz<letr onlar kadar acı cekmedik.
  kkainatın efendisi kadar cekmedik.kabede namaz kılarken zalimler tarafından üzerine işkembe bırakılan ki iki saate yakın üzerinde o işkembe kalmıştır. taifte yedi yüz kapı calmasına rağmen yüzüme gelsin yedi yüz tükürük yiyen ve taif dönüşünde cıocuklar tarafındaN Taşlamaya maruz kalan dişleri kırılan ayakları kan revan içinde kalan, peygamber olmasına rağmen aclıktan karnına taş bağlayan ve bazen bir hurma bile bulamayan bir peygamber kadar sıkıntı cektikmi.
  düşününki bir toplumda binlerce insnaın gözü önünde üzerine işkembe atılıyor ve horlanıyor ve cocuklar tarafından taş yağmuruna tutuluyor.şimdi hangimizin cektiği sıkıntılar bu kutlu elçinin cektikleri karşısında daha büyük olur olabilir.lütfen kendimizi biraz sorgulşayalım
  evet bizler müslüman olanlar kendimizi hayatımı lütfen bir daha gözden gecirelim.başımıza daima musibetler olacaktır daima sıknıtılar olacaktır ama unutmayalımki bizden daha cok acı cekenler bizden daha cok ızdırapta olanlar bizden daha kötü durumda olanlar var.bunların idrakinde olduğumuz zaman musibnet kavramının masılda İLAHİ BİR HEDİYE OLDUĞUNU anlayacaz.bizim için nice şer olan şeylerde hayır olduğunuda unutmaylım.
  evet bu dünya meydanı imtihandır imtihana acılan bir kapıdır.nasılki dünya imtihanlığında bir mevkiye ulaşabilmek içinzorlu sınavlardan geciliyor bazen bunaltuıcı sorularla karşılaşıyoruz sonucunda cennet gibi mükemmel bir saaadet diyarı olan bir yerede namzed olanlar elbette bu dünya zindanında cennete ulaşmak için zorlu sıkıntılarlada karşılaşacaklardır.
  evet burası dünya ücret alma yeri değil mükafat alma yeri değil gün gecirme yeri değil burası mümin için zindandır .zindanda elinde bağlanır kolunda bağlanırr.ama vahim olan müslüman olduğunu idddia edipte bir musibnet karşısında isyana düşen bizlere ne oluyorki bu kadar pasifleştik.iki musibet karşısında cöktükk

  çilesiz cennet olmuyor.kıyamet günü dünyada sıkıntı cekelnler belaya musibete uğrayanlara verilen mükafatları gören çile cekmeyen müslümanlar AH KEŞKE DÜNYADA VUCUDLARIMIZ MAKASLARLA DOĞRANSAYDIDA BU MÜSLÜMANLARIN ALDIKLARI SEVABI ALABİLSEYDİK DİYE İÇ GECİRECEKLER .evet keşke dünyada vucudlarımız makaslarla doığransaydı diyecekler.

  Asıl musibet ve muzır musibet, dine gelen musibettir. Musibet-i diniyeden her vakit dergâh-ı İlahiyeye iltica edip feryad etmek gerektir. Fakat dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler. Bir kısmı ihtar-ı Rahmanîdir.

 2. #2
  Müdakkik Üye nurçi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  759

  Standart

  Çok güzel bir paylaşım..


  Allah ebeden razı olsun..

  İstisnalar Çoğalırsa Kaide Olur...


 3. #3
  acizizfakiriz
  Guest acizizfakiriz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  Allah, müminlerden canlarını ve mallarını, karşılığında onlara Cennet vermek sûretiyle satın almıştır. (Tevbe Sûresi: 111.)

  Şimdi satmaya bakacağız. Acaba, o kadar ağır bir şey midir ki, çokları satmaktan kaçıyorlar? Yok! Kat’â ve aslâ! Hiç öyle ağırlığı yoktur. Zîrâ, helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir. Harama girmeye hiç lüzum yoktur. Ferâiz-i İlâhiye ise hafiftir, azdır. Allah’a abd ve asker olmak, öyle lezzetli bir şereftir ki, tarif edilmez. Vazife ise, yalnız bir asker gibi, Allah nâmına işlemeli, başlamalı. Ve Allah hesâbiyle vermeli ve almalı. Ve izni ve kanunu dairesinde hareket etmeli, sükûnet bulmalı. Kusur etse istiğfar etmeli: "Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emânetini kabzetmek zamanına kadar bizi emânette emîn kıl. Amin!" demeli ve Ona yalvarmalı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Özgürlüğün bedeli
  By YİĞİDO in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.09.11, 10:42
 2. Cennetin Vadedilmesinin Hikmeti Nedir?
  By adas in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 17.07.09, 00:06
 3. Bedeli Çanakkale'de...
  By ŞİMŞEK MUSTAFA in forum Tarih
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.12.08, 17:29
 4. Sevginin Bedeli
  By yakaza in forum Kıssadan Hisseler, İbretli Öyküler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 13.10.08, 13:22
 5. Bedeli Ağir Bir Hata
  By cudi in forum Gündem
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 28.06.08, 01:58

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0