Nedir?Bu üzerimizdeki gaflet! Hiç bitmeyecekmi aramızdaki husumet,Herkes diline dolamış bir milliyet! unutuldu gitti onun yanında islamiyet!..
Noldu bize?diye sorarken düşünceler arasında gidip gelirken kaybetmişliğin üzüntüsünden olsa gerek gözlerim karanlıklar görür oldu bu ümitsizlik içinde islamın yeni bir kutlu zaferine yürürken gözlerim risale-i nur u gördü kalbim bile onu okudu nefsim dahi teslimiyet derken gözlerimden sicim sicim göz yaşı süzüldü bir baktım ki evvelki hayatıma kendime yaptığım zulmü gördüm birde baktım şimdiki garip halime dedim ki nuru islam üstüme ne güzel doğdu değil yüzümde kalbimde dahi tebessümler oldu şeytanı rehber edinmiş nefsim negüzel gerçek üstadını,rehberini buldu sanki bir yeniden doğuştu.Okşamıştı artık saçlarımı Hz.Şeyh Abdülkadir Geylani(k.s) talebe olmak istiyordu artık bütün zerrelerimle herşeyim nurlu üstad Hz. Bediüzzamana kalbime doğuvermişti güneş gibi hakikat,nurlu aydınlığıyla.

Bunları yaşadım bir özeti bu yazdıklarım küçüklüğümden beri Bediüzzaman hz.ın vecizelerini zamanı ile dergilerde çok görüyordum hep onun ile ilgili şeyleri okuyordum ama kitaplarını bilmiyor ve düzgün bir yaşantı sürmüyordum iman hakikatlarini bilmiyor lisan-ı kal ile müslümanım diyordum şükürki nurların ışığı üzerime doğmuştu artık kendimi buldum kendimi okuyorum nefsimi ıslah a çalışıyorum beni Yüce RABBİM e ulaştıran kulluğumu zaafımı acizliğimi güçsüzlüğümü bana gösteren sadece kuvvetin imanda olduğunu gösteren hayvaniyetten insaniyete dönüşümü sağlayan ruhumu ,kalbimi,aklımı hertürlü ispatı ile nurlandıran Üstad Bediüzzaman Said nursi hz. lerine binler FATİHALARLA...