Fonlu olarak okumanızı tavsiye ederim, buyrun:
http://ilyasucar.com/icimden-gelenle...ik-mahluk.html


Çeyrek Asırlık Mahlûk

Tarih 09.09.08 kalemime görev düştü, nigehbân oldu gecelerime.
Bazı vakitler vardır ki kimisi için birşey ifade etmezken kimisi için ifadeye takat yetmez lakin herkes için genel bir kaide vardır o da zamanın çıldırtıcı ilerleyişine dur demenin imkansız olduğu ve zamanı geri çevirmenin de imkansızlığıdır. Buna binaen anı en iyi şekilde değerlendirmek bizim en önemli vazifemizdir, geçmiş aynasına bakıp kendimize çeki düzen vermek ise bize bu çetrefilli yolda bir pusula hükmündedir. Mevla pusulasını doğru bir şekilde kullanabilenlerden eylesin bizleri. Başımıza gelen herşeyin kendi ellerimiz ile kazandıklarımızdan dolayı olduğunu biliyor ve hayrı-şerri yaratan Rabbü'l-Âlemîn'e âmenna diye sesleniyoruz her dem. Mutluluklar, hüzünler, kederler, sevinçler hep bizim için acı tatlı her olay üzerimize yazılı O'nun sevgisi biiznillah kalbimizde kazılı. İşte bu yazdıklarıma binaen hususi, şahsi cümlelerimi sıralayabilirim sanırım. Mevlaya binlerce hamdü senalar olsun ki takdir etmiş olduğu çeyrek asrı mumin olarak tamamladık -inşaallah- gaybı bilen yalnızca O'dur, ve akıbetimizi hayırlarla donatmasıdır duamız. Çünkü ne oldum dememeli insan ne olacağım demeli.
Asr-ı saadette bile Peygamber (s.a.v.) ocağında bulunmuş, o canlar feda habibimiz ile muhatab olmuş niceleri vardı ki mürted oldular o yüzden bunu çok elzem görüyorum ve her zaman böyle dua ediyorum 25 yılı bu doğrultuda, bu yolda başarılı bir şekilde -inşaallah- geçirmekten dolayı da müthiş mutluluk duyuyorum. Belki bir adım daha yaklaşık ölüme ama olsun ölüm bizim şeb-i arûsumuz olacaktır -inşaallah- hepimiz O'na yaklaşmıyor muyuz varsın olsun binlerce adım atmaya hazırız bu uğurda. Yeter ki adımları sağlam, yolu düzgün olanlardan olalım o zaman varsın gelsin ölüm vuslata hasret sevgili gibi karşılarız onu, basarız bağrımıza, koklarız doyasıya. Nasıl 25 yıl önce bugün dünyaya gelmeye ben karar vermediysem bu dünyadan göç etmeye de ben karar vermedim ve takdir edilen ecel ne ise onu başımın üstüne aldım, ancak başım feda olsun sadece O'nun yoluna.
Bu yazı vesilesiyle tekrardan sitelerimden, mail adreslerimden ve cep yoluyla bana ulaşıp bugünde beni sevindiren tüm kardeşlerimden Mevla razı olsun, hepsine tek tek teşekkürlerimi sunuyor, hepsine iman dolu günler diliyorum. Mevla razı olduğu salih kullar zümresine ilhak eylesin cümlemizi yeni yaşımızı mübarek kılsın, hayırlara vesile olsun -inşaallah- amin.


İlyas Uçar - Evvâh - Ebu Rudeyha
09.09.2008 - 06:30