İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İslam milletleri arasında birlik ve dayanışmaya İslam ümmetinin çok ihtiyacı olduğunu söyledi ve “İslam ülkeleri ve müslüman milletler İslam vahdetini koruyarak, düşmanların hile ve komplolarına karşı uyanık olmalılar” dedi.
Ayetullah Hamenei, ‘Bilgeler Meclisi’ üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, İran halkının, İslam inkılabının zaferinden bu yana sürekli olarak İslam düşmanlarının saldırısına maruz kaldığını hatırlatarak, ‘ama İran halkı, kararlı ve cesurca bu komplolara karşı durmuştur’ dedi.
İran halkı ve devletinin bugüne gelmesindeki başarısının sırrının, İslam inkılabı ilkeleri ve değerlerini korumaktaki sürekliliği olduğuna vurgu yapan İslam İnkılabı rehberi, ülkenin bu doğrultuda önemli ilerlemeler kaydettiğini söyledi. Ayetullah Hamenei, İslam düşmanlarının, İslam inkılabı aleyhinde çeşitli yollardan girişimde bulunduğunu hatırlatarak bunlardan birinin de, Bilgeler Meclisi’nin zayıflatılması olduğunu, bu doğrultuda propaganda saldırısında bulunduklarını ama yetkililerin siyasi bilinçleri ve uzak görüşlülüğü sayesinde İslam düşmanlarının bu fitnesinin de yenilgiye uğratıldığını söyledi. İslam İnkılabı rehberi, Bilgeler Meclisi’nin konumunun çok seçkin ve önemli olduğunu belirterek, “Bilgeler Meclisi, maneviyat, Allah için çalışma ve İslam İnkılabı’nın değerlerinin korunması için bir cephedir” dedi.
irib


var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElement sByTagName("a"); for(i=0; i