+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2
Like Tree1Beğeni
 • 1 tarafından vertyucek

Konu: İslami Cihad

 1. #1
  Gayyur vertyucek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Mesajlar
  139

  Standart İslami Cihad

  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
  Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

  وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
  ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
  selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

  Değerli kardeşler aslında bu yazıyı ilk yazamaya başladığımda ışid,elkaide,daiş gibi örgütlerin MÜCAHİT olmadıklarını yaptıklarınında İSLAM’İ CİHADLA bir alakasının olmadığını anlatan bir yazı olmasını kararlaştrırıyordum.ama yazıyı yazarken ilginç bir şeyi farkettim benim dahi İSLAM’İ CİHAD derklen bilinç altımda olumsuz şeylerin canlandığını,kanunsuz,illegal,karanlık eli silahlı teröristlerin aklıma geldiğini gördüm.

  Zamanımızda buna Algı Oparesyonu diyorlar...ne yazık ki kara kalemlerin,kara ekranların,karanlık zihin sahibi kişilerin yaptığı bu algı operasyonlarına kurban gitmiş bir nesiliz biz...bir şeyin birileri tarafından (kötü!) amaçlı bir şekilde aslında olmadığı gibi lanse edilmesi demek olan algı oparesyonlarının İSLAM’İ CİHAD’IN ne olduğunu bilen benim ve belki benim gibi olan bir çok kardeşimin dahi bilinç altında tam tersi bir şeyler yani terör gibi şeyleri canlandırıyorsa ne kadar zehirli bir şey olduğunu varın siz düşünün.

  Biz kendi dinimizi tanımıyoruz!ona gereken hassasiyeti göstermiyoruz.ama biz müslümanşlara düşman şer odakları öyle değil.dünyada ki yaklaşık 1,6 milyarlık (birmilyar altıyüzmilyon) insanı bir noktada toplayabilecek yegane değeri ve gücü MÜBAREK DİN’İMİZ HAZRETİ İSLAM’I karalamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.ve cahiller arasında da başarılı oluyorlar…(sa eğer) bunda bizim ihmalimizin payı çok büyük.

  Neden çünkü eğer HAZRETİ İSLAM’IN bir emri olan cihad’ın ne olduğu gerçek manada bilseydik cahilleri dahi kandırıp kendi saflarına çekemezlerdi dünyadaki şer odakları,ölümden beslenen vahşet fabrikaları.tam tersi İSLAM’İ CİHAD’I karşılarında cinayeti ve terörü durduran bir güç olarak bulurlardı!çünkü İSLAM’İ CİHAD öncelikle CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH adına barış ve hayır için mücadele etmektir!haksız yere akan kanı durdurmaktır İSLAM’İ CİHAD.mazlumları zalimlerin ellerinden kurtarmaktır İSLAM’İ CİHAD!

  Bakınız CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH İslam’i Cihad için HAZRETİ KUR’ANDA ne buyuruyor:

  Size ne oldu da Allah yolunda ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!
  Nisa Sure-i Celilesi / 75.Ayeti Kerime

  Peki bu gün hemde müslüman olan ülkeler olan Irakta,Suriyede şer güçler için hemen hemen her gün onlarca,yüzlerce masum insanı kim katlediyor?sözde İSLAM’İ CİHAD yapan aslında katil ve terörist olan daiş,ışid,elkaide...

  Geçerli savaş koşulları olmaksızın yada gerçek manada nefsi müdafaa koşulları oluşmaksızın ne bir müslümana nede bir gayrimüslime(müslüman olmayana) haksız yere asla dokunamazsınız,haksız yere öldüremezsiniz kimseyi HAZRETİ İSLAM’A yada İSLAM’İ CİHADA göre.eğer haksız yere bir cana kıyarsanız katil olursunuz terörist olursunuz.MÜCAHİD ise ASLA!!!

  İşte okumadığımız,yaşamadığımız gücünü algı oparasyoncusu karanlık kalem ve ekranlara ve hatta onların arkasındaki zalimlerin,şer odaklarının eline bıraktığımız HAZRETİ KUR’AN’DAN İSLAM’İ CİHADI anlatan bir kaç ayet:

  Estei’üzü billah
  İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler.
  Mâide Sure-i Celilesi / 32.Ayeti Kerime  Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.
  Nisâ Sure-i Celilesi / 93.Ayeti Kerime

  Ey iman edenler! Hep birden barışa girin. Sakın şeytanın peşinden gitmeyin. Çünkü o, apaçık düşmanınızdır.Size (Kur'an ve Sünnet gibi) apaçık deliller geldikten sonra, eğer barıştan saparsanız, şunu iyi bilin ki Allah azizdir, hakimdir.
  Bakara Sure-i Celilesi / 208-209.Ayeti Kerimeler

  Bunun yanında hepimizin düşebileceği bir kötülüğü işlemiş olup sonradan pişman olanlar için CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH umut ve af kapısını kapatmamıştır estağfullah tevbeye yapışmak ve kul haklarını ödemek gereklidir.:
  De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
  ZUMER Sure-i Celilesi / 53.Ayeti Kerime
  [Diyanet Vakfı Meali kur’an meali.com]

  ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile
  Dânişcu bunu beğendi.

 2. #2
  Vefakar Üye Dânişcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2015
  Mesajlar
  452

  Standart

  Ve aleykum selam hocam.Manifesto değerinde olmuş paylaşımınız.Ne hazindir sizin de değindiğiniz o "karanlık kadrolar" ellerindeki zifti yüce dinimize bulaştırma gayesinde bütün güçleriyle çalışıyor.Ki günümüzde yazılı ve görsel basında bütün dünyanın gözü önünde "İslami terör örgütü" propagandalarıyla İslâm ve terör birlikte anılır oldu.Ümmet olarak çetin zamanlardan geçiyoruz.Yaşadığımız bu durumlar şahıs şahıs imtihan mıdır ,mücazaat mıdır Allualem.Sabahın yakın olduğu an gecenin en karanlık olduğu andır deyip teselli bulmak yetmemeli artık.Elim nereye yetişir ki dememeliyiz.Müslümanı "öcü!" gibi gören insanları çok uzaklarda aramaya da gerek yok.Asıl cihadı nefsiyle yapacak olan bizler küçük dairelerde dinini temsil edebilme hassasiyetini gösterebilse (işinde,komşusuna,akrabasına ve hatta evi içinde) Allah'ın inayetiyle geniş halkalara sirayet etmez miydi?Hele ki bu bir angarya olmayıp vazifemiz iken,Allah indinde bir de bundan hesaba çekilirken şaşırmayalım.Müşriklerin öldüresiye kin duyduğu Efendimiz (s.a.v) için "O emin bir insandır" tasdikleri bize bir şeyler anlatmalı.Bizden de size selam ve dua hocam.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. İslami Forum İslami Kütüphane
  By MSaygın in forum Tavsiye Edilen Siteler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03.02.08, 04:12
 2. Haydi Cihad'a
  By ademyakup in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03.10.07, 22:10

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0