Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym


Önümüzdeki çarşamba günü PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN S.A.V kutlu doğum haftası idrak edilecektir..(Hicri rebiülevvel 12 = miladi 23 ocak 2013).müslümanlar PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN S.A.V doğduğu yıl olan 571 (miladi) yılının nisanına denk geldiği için nisandada kutlu doğumu kutlarlar.


İSLAM alimleri PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN S.A.V dünyayı şereflendirdiği rebiülevvel ayının çok önemli,faziletli olduğunu bildirmişlerdir.bizlerde bu mübarek zamanı iyi değerlendirmeli,hareketlerimize her zamankinden dahada çok dikkat etmeliyiz.
salatu selamlarla PEYGAMBER EFENDİMİZ'İ S.A.V bol bol anmalıyız. tıpkı RABBİMİZ'İN C.C bize tavsiye ettiği gibi.


Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
"Allah ve melekleri peygambere salat etmekte, yani Allah onun şeref ve şanını yüceltip makamını yükseltmektedir. Melekler de dua edip bağışlanmasını dilemekteler ve yüksek derecelere yükseltilmesini isterler. Ey inananlar! Siz de O'na dua ederek derecesinin yükseltilmesini isteyin. Onu hayırla yad edin, kendinizi O'nun rehberliğine tam bir teslimiyetle terkedin." (Ahzab: 33/56)
PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN S.A.V emrettiği gibi kendisinin sünnetine sımsıkı yapışmalıyız.
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Şanım hakkı için muhakkak ki size Resullulah'da pek güzel bir örnek vardır. Allah'a ve son güne ümit besler olup da Allah'ı çok zikreden kimseler için.
33 sure AHZAB Suresi:21 ayeti kerime-
ayet alıntısı :mealihya