+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Güzeller Güzeli Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem

 1. #1
  Vefakar Üye __tİryakİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Bulunduğu yer
  hakkari
  Yaş
  34
  Mesajlar
  404

  Standart Güzeller Güzeli Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem

  Efendim


  Mustafa Cüneyd Doğan


  Benden 1400 yıl önce yaşaman beni o kadar yaralamıyor, benden kilometrelerce uzakta yaşamış olmanda, beni asıl yaralayan senin yolunda yürüyememek senin dediğin gibi yaşayamamaktır. Sadece asırlarımız ve mekânlarımız değil korkarım kalplerimizde ayrı düşmüş.
  Senin getirdiğin dine yıllarca bayraktarlık etmiş bir milletin torunlarıyız. Ama senden uzak yine senden uzağız. Namazlarda bile yeterince yakın değil kalplerimiz sana. Neden? Neden? Birçoğumuz bunu bile düşünmüyor. Olsa olsa seni yeterince sevmemekten ya resul seni yeterince sevmemekten. Seni seviyorum ya resul. Bunu haykırmak istiyorum. Artık senden uzak kalmak sevgiden merhametten hakikatten uzak durmak istemiyorum.
  Seni, âlemleri iç içe en ince detayına kadar mükemmel bir sanatla tezyin eden San-i hakimin en yüce sanatı olduğun için seviyorum.
  Seni, tüm âlemi yaratan ve tüm ihtiyaçlarımı karşılayıp har an duama cevap veren Halik-ı rahim sevmemi emrettiği için seviyorum.
  Seni, yüzün suyu hürmetine yaratılan şu kainatta yine senin yüzün suyun hürmetine yaratıldığım için seviyorum.
  Seni, İnsanı insan eden, esfel-i safilinden kurtarıp ala-i illiyin e çıkaran iman nimetine ermemize vesile olduğun için seviyorum
  Seni, bizlere eşrefi mahlûkat olduğumuzu öğrettiğin hem her davranışın hem de insanlığın kemal noktasını gösterdiğin için seviyorum.
  Seni, ümmetini kendinden çok düşündüğün için bizi bizden çok sevdiğin için seviyorum.
  Seni, Âlemlerin Rabbi sana habibim dediği için onun sevdiklerini sevmememizi yerdiklerini yermemizi emrettiği için seni seviyorum.
  Seni, Kuran’ın senin eline indiği ve o mübarek lisanınla bize ulaştığı ve yine o mübarek kitapta Âlemlerinin rabbi seni muhatap kabul ettiği için seviyorum.
  Seni, bizzat sen seni sevmemizi istediğin için seviyorum.
  Seni sevmenin karşılığında dünyada gelip geçmişlerin en hayırlısı olan senin sevgine ulaşacağımı bildiğimden seviyorum.
  Seni, seni sevmenin öbür dünyada senin şefaatine mazhariyete vesile olacağını bildiğimden seviyorum.
  Seni, sana yakın olmak için, Allaha yakın olmak için seni, Allah rızası için seviyorum
  Ey bana yaratılmışların en sevgilisi annemden, babamdan, kendimden ve vatanımdan daha sevgili olan,.isimlerinden birini taşımakla müşerref olduğum, alemlere rahmet, peygamberim Muhammed Mustafa.
  Senden uzak kalan adın anıldığında salâvat getirmeyen sünnetine ittiba etmeyen, günahlara dalan seni ve getirdiklerini unutan bizim için yaptıklarını, bize gerçek ölümsüzlüğü gösterdiğini bize hâlikımızı tanıttığını unutan bu gence yardım et. Bu durumdan kurtar. Bu dünyada ve öbür dünyada yalnız bırakma
  Sen buyuruyorsun ki “ahirette kişi sevdiği ile beraberdir” inşallah yanında oluruz ey resul. Seni fani, kötü, hevamıza hitap eden şeylerden daha çok sevmişizdir.
  Ey resul Allahtan diliyorum ki beni sana komşu yapsın. Ve o mübarek cemalini göstersin. O mübarek elini öptürsün. Kevser havuzu başında mübarek cemalini görmek dileğiyle


  Allahümme salli ala seyyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed

  Alemin
  küfre göre hem başı
  hem sonu
  HİÇ
  İki HİÇ arasında
  varlık olur mu ki hiç?

  NECİP FAZIL KISAKÜREK


 2. #2
  Vefakar Üye __tİryakİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Bulunduğu yer
  hakkari
  Yaş
  34
  Mesajlar
  404

  Standart

  RENGİ NEDEN SANA BENZEMEZ Kİ ŞİMDİ GÜLLERİN?
  Ayşe Nur Menekşe


  63 YILA ADANMIŞ 63 MEKTUP
  kitabından iktibas edilmiştir.
  Uyanmak nedametinden nefsin… Çıkarmak tene değen lekeyi… İki damla gözyaşı senin için akıtılmışsa neleri temizlemez ki? Muzır hesaplaşmaların bayağı sulara gömülmesi ve halisane bir tövbenin değmesi lisanımıza… Ve kurtulmak avunmalardan, avutmalardan çoğu zaman. Yenildiğimizi sandığımız zamanlarda aşklardan, senin yanına yürümek cesurca. Ruhumuzda yaylım ateşi, kilit vurulmuş yüzler etrafımızda. Sesinin geldiği yöne doğru koşmak yeniden…
  Hatırlamak seni incitenleri. Ve onları hâlâ sevmediğimizi… Topraksız kalışını gülistanımızın… Bülbüllerin gamını… Bu topraklarda gül yetiştirmenin artık zor olduğunu… Rengi neden sana benzemez ki şimdi güllerin? Neden Yusuf gülümsemez ki, Züleyha’ya? Ahengini kim bozar bu eşref saatinin?
  Çözmek zamanın esrarını… Sabretmek Eyyub gibi… Neden paylaşılmaz ki sabrın lokması şimdilerde? Beklemeye üşenen sabahlarımız var bizim. Gecelerimizi hastalık hastası eden yalnızlığımız var. Kim dağıtır bu sabırsız uykuyu senden başka? Esrarını Hud Suresi’nin kim anlatır bize? Seni neden kocattığını? “Ey arz yut suyunu ve ey sema açıl.” Şimdi tufan sonrası… Tufan yeri bu yürek… Nuh peygamberin duası bu yüreğe derman. “Bilmediğimi istemekten sana sığınırım. Sen bana mağfiretini reva görmez, rahmetini vermezsen ben hüsrana düşenlerden olurum.” Ve sen Efendim, senin sözün gönlümüze ferman. “Allah’a ibadet ve tevekkül edin.”
  Uzanmak fezasına tesellilerin… Nurunu dağıtmak süveydalara… Seninle olmak Dar’ül İman’da. Kubbe-i İslam’da… Meclisinde azade olmak tamahkâr günahlardan. Ve halisane bir tövbeyi değdirmek lisanımıza. Şeytani heveslerin ateşini söndürmek, senin için akıtılmış iki damla gözyaşında. Seni incitenleri neden sevmediğimizi anlatmak yeniden çocuklara. Aşkına tutulmak senin… Ve felaha ermek eşi ve benzeri olmayan kelamla. Geceye ve kuşluk vaktine and içmek yeniden seninle. Ve kalemin en güzel yazdığına inanmak içten içe yeniden.
  Huzura ermek edeple… Kıble-i İslam’da buluşmak seni özleyenlerle. Hasretinden uyanmak gece yarısı… Ve yönelmek gece yarısı Kâbe’ye… Bu fani ne söyletsin kaleme senden başka? Yarım yamalak kelimeler ne anlatsın sayfalara senden başka? Senden başka nerede bulsun ahengini ruh? Nasıl ayakta dursun bu biçare senin yokluğunda?
  Hatırlamak seni incitenleri ve hatırlatmak bu asrın çocuklarına. Çaresizliğe çareler sunmak seninle. İzin vermemek daha fazla yenilmelere. “Lailahe İllallah, Muhammedün Ra­su­lullah” hitabıyla koşmak yeniden sana. Rengi neden sana benzemez ki şimdi güllerin? Ahengini kim bozar bu eşref saatinin?
  Uyanmak nedametinden nefsin… Çıkarmak tene değen lekeyi. Ve gül yetiştirmek bu topraklarda senin için yeniden. Nurunu dağıtmak süveydalara. Seninle olmak yeniden Dar’­ül-Ebrar’da…

  Alemin
  küfre göre hem başı
  hem sonu
  HİÇ
  İki HİÇ arasında
  varlık olur mu ki hiç?

  NECİP FAZIL KISAKÜREK


+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Güzeller güzeli :)
  By Mesrure in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24.02.14, 17:47
 2. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellemin İsmi
  By MÜSLÜMANyazarHASANBEYAN in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06.01.10, 20:56
 3. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhivesellem'e
  By MÜSLÜMANyazarHASANBEYAN in forum Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.12.08, 23:16
 4. Peygamberin (Sallallahu Aleyhi Vesellem) Yemek Yiyisi
  By Sünnetci in forum Hz. Muhammed (S.A.V)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15.09.08, 21:42
 5. Peygamberimiz'den (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Örnek Olaylar!..
  By delailinnur in forum Hz. Muhammed (S.A.V)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12.04.08, 10:16

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0