Ne yazayım,ne diyeyim ? Hangi gözyaşımı iplik iplik çözeyim ? Ümmetlik gibi bir payenin hakkını eda edemeyince pişmanlık tasmasını boyunuma dolayıp sadakattaki zaafımı nasıl affettireyim ? Verdiğim sözlerimi yerine getiremeyişim karşısındaki yalancılığımı ve vefasızlığımı nasıl görmemezlikten gelirim-geleyim ? Balyoz olup tepeme bir türlü inmemiş ahde vefadaki vefasızlığımı ve sadakatsızlığımı nasıl bertaraf edebilirim,nazıl izale edebilirim ? Yüzbin kere bozduğum tövbemdeki yüzsüzlüğümü artık nasıl görmemezlikten-bilmemezlikten geleyim-gelirim ?

İstikameti bir türlü yakalayamamış bir kalbin paramparça olmak üzere olan kalbini artık nasıl toparlayabilirim ? İstidatları kaybolup gitmiş bir ruhun kemale ermesi için ne yapayım-ne yapabilirim ?

Samimiyet ve ihlası kıskıvrak bir köşede yakalayamamış olmaktan sadır olma üzüntüyü artık nasıl yok sayabilirim?

Artık nasıl olur da bu lahuti yola bir kere daha-sil baştan-revan olabilirim ? Kirlenmiş bir kalbi eski haline nasıl döndürebilirim ?Herşeyi yok sayarak ve tüm günah dolu hayatıma rağmen bu meleksi ve şeffaf yola bir kere daha en baştan nasıl çıkabilirim ? Bunun için ya önceki iradesizliğim ve nefsimi tedip altına alamayışım ayağıma engel olup takılırlarsa ? Bu halde de bu yol adım adım arşınlanabilir mi ?
Kelimelerin sükuta gark olduğu nev-i şahsına münhasır gizemli keyfiyetlerde sizin o mübarek isminizi ana ana yollarımı arşınlamaya,hayallerimi her daim taze tutmaya ve ümit çiçeklerimi gözyaşlarımla sulamaya devam ettim ama; zaman ahir zaman olunca,devir fitne devri olunca,gül tutmak için uzanan ellere kelepçeler vurulunca takatım da mecalim de aşkım da tükenmeye doğru gider oluyor Ya Nebi !

Ama ben asla ve kat'a heyecan ve aşkımı her ne pahasına olursa olsun kaybetmeyeceğim Ya Resul...Senin için tüm dünyevi makamları elimin tersiyle itiyorum..Senin için tüm yaldızlı-yıldızlı makam ve mevkilere sırtımı dönüyorum..Ben senin garibliğine ve kanaat endeksli zenginliğine hem hayranım hem de vurgunum Ya Nebi !
Biliyorum ki bu yol çok ama çok tatlı ama aynı mihval üzere de çok çetin ve çok zor..Hele bir de devir ahir zaman olunca ,şartlar amansız ve zemin de çok ama çok kaygan olunca böylesine kutlu ve nurlu bir yolda ilerlemeye çalışmak gerçekten çok zor Ya Nebi ! Ama,biz bu yolu aşkından akıttığımız gözyaşlarımızla ve kalbimize nakşettiğimiz heyecanımızla aşacağız ve liva-ul hamd sancağının altında buluşmanın tatlı hayalini kurarak sabır deyip teslimiyetle ve tevekkülle olacakları bekleyeceğiz Ya Resul !

Benim gibi birisinin bu kutsi yolda bir adımlık dahi olsa yeri yok ama layık olup olup-olmayaşımıza bakılmaksızın bu kutsi yük omzumuza yüklenince layık olamayışımızı içimize atıp layık ve ehil olmak için bir fecir vakti yollara düştük Ya Nebi ! Bestelerimiz yarım kalmasın Ya Resul !

Şiirimiz yarım kalmasın Ya Nebi !

Damla damla gözyaşı döktüğümüz ve bir esatir-i yiğidin izlerini takip ettiğimiz adı ahir olan şu kasvet ve puslu hava dolu ahir zamanda sizin o mübarek isminize salat ve selam okuyarak günahlardan ötürü kirlenmiş ellerimizin kirliliğine ve liyaketsızlığına aldırış etmeksizin himmet kapınızın tokmağına elimizi sürdük...Bizi bağrınıza basıp kabul eder misiniz Ya Nebi