Derneğimizin adı kullanıldı

Bazı internet haber sitelerinde ve gazetelerde, gazetemizi hedef alan açıklamaların sahibi gibi gösterilen Demokrat Hukukçular Derneği Başkanı Av. Halil Doğan, derneğin 2. Başkanı Av. Kadir Akbaş ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Sözcülüğünü derneğin Genel Sekreteri Ahmet Nazlı�nın üstlendiği bir grubun yaptığı basın açıklamasının kendilerini bağlamadığını ifade eden Av. Halil Doğan, söz konusu yayın kuruluşlarına dernek adına tekzip metni gönderdiklerini söyledi.
Sözcülüğünü derneğin Genel Sekreteri Ahmet Nazlı�nın üstlendiği bir grubun yaptığı, basın açıklamasının kendilerini bağlamadığını ifade eden Av. Halil Doğan, söz konusu yayın kuruluşlarına dernek adına tekzip metni gönderdiklerini söyledi.
Av. Halil Doğan şunları söyledi: �Bahsi geçen haberdeki açıklamanın derneğimizle hiç bir ilgisi yoktur. Böyle bir mesele derneğimizde ne gündeme alınmış, ne görüşme yapılmış, ne karar alınmış, ne de açıklama yapılmıştır.�

AÇIKLAMA İMZA SAHİPLERİNİ BAĞLAR

Açıklamanın altında isimleri bulunan ve çoğu hukukçu olmayan kişilerce imzalandığını hatırlatan Doğan, �Basın açıklamasını yapan kişinin aynı zamanda derneğimizin sekreteri olmasından istifade edilerek açıklamanın dernek tarafından yapılmış olduğu havası verilmeye çalışılmıştır. Bu, açıkça gerçeklere ve hukuka aykırıdır. Açıklama ancak altında imzası olan kişileri bağlar. Tabiî ki kişiler istediklerini düşünmekte ve açıklama yapmakta hürdürler. Ama bunun dernekle ilişkilendirilmesi mümkün değildir. Haber sitelerine de tekzip yazısı gönderdik. Kendi sitemizde de kamuoyuna duyurduk. Bunun böyle olmadığını bu ziyaretimizle size de yüz yüze bildirmek istedik� diye konuştu.

/ İSTANBUL
22.07.2007