+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Saddam Gerçekten İdam Edildi mi !

 1. #1
  Ehil Üye Ebu Hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Bulunduğu yer
  Ankara
  Yaş
  38
  Mesajlar
  3.049

  Standart

  <TABLE id=Aut&#111;number2 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=1 cellPadding=2 width=495>
  <T>
  <TR>
  <TD width=470 colSpan=2 height=138>
  SADDAM
  Gerçekten idam edildi Mi !</TD>
  <TD width=101 height=1 rowSpan=2></TD></TR>
  <TR>
  <TD width=235 height=1></TD>
  <TD width=235 height=1></TD></TR></T></TABLE>


  Amerikalıların yalan uydurma ve senaryo yazma alışkanlıkları hiçbir zaman unutulmaz !


  Amerikalıların gerçekleri nasıl farklı bir şekilde ekranlara ve medyaya yansıttıkları hiçbir zaman unutulmaz !


  Burada yazılan yazılara katılmanız şart değildir, yazıları okuduktan sonra son kararı değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.


  Bu gerçekten Saddam Hüseyin mi ! Yoksa Casim El-Ali mi !?


  Bu sorunun cevabını yapılan kapsamlı ve kanıtlı araştırmalardan sonra bulmak çok kolay olacaktır. Ancak yine de son söz siz değerli okurlarımızın olacaktır.


  Amerikalılar tarafından yakalanan, yargılanan ve sözde idam edilen kişi Saddam Hüseyin miydi ?


  Yakalama dizisi
  Evet dizi diyoruz çünkü gerçekten Amerikalılar tarafından çok güzel bir şekilde hazırlanan bir dizi senaryosudur. Ancak ne yazık ki diziye son bölümlerden göstermeye başlayınca işler karıştı. Hani bazen dizilerde veya filimlerde olur ya komik bölümler ve çekim hataları gösterilir ilk önce, işte Saddam Hüseyin'nin yakalanma dizisinde de gösterilen Aralık ayında sararmış hurmalar ve kurutulmuş et ve meyveler sahnesi de bunlardan birisi (Associted Press).

  Aralık ayında kurutulmuş et ve meyve sahneleri artık herkes tarafından yalan olduğu bilindiği için bu konunun detaylarını anlatmamıza gerek yok. Çünkü Irak'ta kurutma işleri Mayıs-Temmuz ayları arasında yapılır ve Aralık ayında hurma bu şekilde görülmez.Soru şu :


  Neden bu yakalama sahnesinin ve Saddam Hüseyin'in sakin bir şekilde teslim olmasının gerçek görüntülerini vermediler !


  Neden biliyor musunuz ! Çünkü yakalama sahnesinin bütün görüntüleri uydurma ve gerçek olmayan fotoğraflardı. CIA bu konuda daha sonra bu görüntülerin gerçek olmadığını ve sadece bir canlandırma senaryosu olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Dolayısıyla Saddam Hüseyin'in yakalanma sahnesi CIA tarafından yazılan ve canlandırılan bir sahne olduğu otraya çıktı. Ayrıca bu görüntüleri çekildiği bahçe sahibinin eşi olan Halide (Namık El Duri'nin eşi) olaydan bir gün önce bahçede bulunuyordu ve bahçesinde koyunlardan başka hiçbirşey olmadığını kaydetti. Ancak Amerikan askerlerinin 7 hafta önce bahçeye gelip gizli çekimler yaptığını anlattı. İşte belkide bu sahte görüntülerin o zaman hazırlanmıştı. Kaldı ki bu bahçede koyun yetiştiriliyordu ve sahibi neredeyse her gün bahçeye uğruyordu. Ayrıca bahçenin bulunduğu bu alan daha önce Amerikan askerleri tarafından kontrol edilmiş herhangi bir kanıta rastlanmamıştı.


  Saddam Hüseyin yakalandığında (senaryoya göre) insanlar acaba bu gerçekten kendisi mi yoksa dublörlerinden (benzeri) birisi mi diye şüphelenmeye başladı. Bu şüphenin asıl kaynağı gerçek Saddam Hüseyin fotoğraflarının son 15 yılda medyada bulunmadığı ve aslında karşılaştırılan fotoğraflardaki kişinin aynı kişi olduğundan (sahte kişi veya kişiler) ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla karşılaştrılan fotoğraflar arasında çok fazla ve önemli farklılıklar bulunmadı.


  Konuya daha fazla vakıf olmak için size Saddam Hüseyin'in en fazla karşılaştırılan fotoğraflarını sunuyoruz. Bu fotoğraflar çoğu insan tarafından karşılaştırılan en yaygın olan fotoğraflardır:

  Evet bu fotoğraflardaki kişiler aynı kişi (veya başka kişi) olabilir. Ancak gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesin.

  İnanılmaz gibi geliyor size !

  Daha da fazlası aşağıdaki fotoğraflarda görüntülenen kişinin de Saddam Hüseyin olmadığı kesin


  Bu olayın ne kadar dehşet verici ve inanılamaz olduğunu tahmin edebiliyoruz. Ancak lütfen sabırlı olun çünkü daha konuya tam olarak başlamadık !


  Daha çok inanılmaz gibi görülen gerçekler vardır !


  Konuya başlarken değerli okurlarımıza bir gerçeği aktarmak istiyoruz. Aslında gerçek Saddam Hüseyin uzun bir süre (1990 yılından beri) medyaya çıkmadı. Ayrıca 1998-2002 yılları arasında gerçek Saddam Hüseyin sadece bir defa ekranlarda görüldü. Çoğu insan Saddam Hüseyin'i son 10-15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntülerinden tanıyor. Bu kişi medya aracılığı ile dünyaya Saddam Hüseyin olarak tanıtıldı. Aslında fotoğraflardaki kişi gerçek Saddam Hüseyin değildi ! Dolayısıyla gerçek ve sahte Saddam Hüseyin'i karşılaştırmak için genelde son 15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntüleri kullanılıyor. Çoğu insan da fotoğraflar arasında pek fazla fark göremiyor. Aslında çok haklılar çünkü fotoğraflar aslında aynı kişinin fotoğrafı ancak bu kişi ne yazık ki gerçek Saddam Hüseyin değildir.
  Peki, belki de birisi bu benzerler (dublörler) konusu da nerden çıktı diyebilir !
  Aslında tarihte de tanınan insanların dublör kullandıkları tespit edilmiştir. Örneğin : Mao (Çin), Stalin (Rusya), Castro (Cuba), Cherchil,.....
  Çok fazla uzağa gitmemize gerek yok aslında, Saddam Hüseyin'in büyük oğlu Uday'ın da benzeri vardı !
  Evet, işte Uday'ın benzeri Latif Yahya (35). 1987-1991 yılları arasında dünyaya medya aracılığı ile Uday olarak tanıtıldı. 1991 yılında ise Avrupa'ya kaçtı. Avrupa'da "Ben Saddam'ın Oğluydum" adında bir kitap yayımladı.

  Ben Saddamın oğluydum
  Latif Yahya'nın (Uday'ın dublörü) hazırladığı kitap
  Senaryo icabı Amerikalılar tarafından Uday'ın öldürme sahneleri düzenlendiğinde, Latif Yahya Avrupa'da istihbarat birimleri tarafından soruşturmaya alındı. Suçu neydi biliyor musunuz ? Latif Yahya Musul'da Amerikalılar tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişinin Uday olmadığını öne sürdü. Ayrıca Latif Yahya Hollanda'nın Fry Netherland dergisine verdiği reportajda "Öülümünden 2 hafta sonra Uday'dan şifreli bir e-mail aldığını ve bu şifrelerin sadece kendisi ve Uday tarafından bilindiğini, e-mailin içeriğinde intikamım çok kötü olacak diyde ifadeler bulunuyordu.
  Saddam Hüseyin'nin Benzeri (Dublörü) Var Mı ?
  Bu sorunun cevabını bu yazıları okuduktan sonra değerli okurlarımız kolay bir şekilde verebileceklerini ümit ediyoruz.
  Saddam Hüseyin hakkında yapılan çeşitli araştırmaları değerli okurlarımızın görüşlerine snuyoruz. Gerçek Saddam Hüseyin'i tanımak için birçok yöntem kullanılmıştır. Bu yöntemler yapılan kişiler veya ülkelere göre adlandırılmıştır.
  1- Alman Metodu : Alman Adli Tıp Doktoru Dr.Dieter Buhman'ın (53) yaptığı araştırmalara göre Saddam Hüseyin'nin en az 3 benzeri olduğunu tespit etmiştir. Çalışmalarında farklı zamanlarda çekilen binlerce fotoğraf ve 30'un üzerinde video görüntüleri incelenmiştir.

  Ayrıca bir Alman televizyonunda Avrupa'da ilticada bulunan eski bir Irak İstihbarat teşkilatı görevlisi 1998 yılından sonra medyada gösterilen kişi Saddam Hüseyi'nin dublörü olduğunu söyledi. Bu tespit Dr.Dieter Buhman tarafından da kanıtlandı.
  2- İran-Hollanda Metodu : Yaklaşık 25 yıl Saddam'ın araştırmasını yapan İranlı Dr.Muhammed Esasisi tarafından yapıldı. Dr.Esasidi (Kulak burun Boğaz uzmanı) 25 yıl boyunca yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin'nin soyu, saltanatı, savaşları ve giyim kuşamı ile ilgili değildi, sadece Saddam Hüseyin'nin kulak yapısı ile ilgili idi. bilindiği gibi kulaklar da parmak izi gibidir her kişi için farklılık gösterir. Dr.Esasidi'nin yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin'nin kulak yapısı ve cizgileri 1999 yılana kadar sabitti. Ancak 1999 yılından sonra Saddam Hüseyin'nin kulak yapısında ani bir değişim tespit edildi.
  <TABLE id=Aut&#111;number3 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=121 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD width="81%" height=121>
  Dr.Esasidi'nin 02.03.2003 tarihinde Hollanda televizyonlarına verdiği reportajda 1999 yılından sonra medyada gösterilen kişinin Saddam Hüseyin olmadığını ve Mihail Ramazan adında bir kişi olduğunu açıkladı. <STR&#079;NG style="FONT-WEIGHT: 400">Saddam'ın 19 yıl dublörlüğünü yapan Mihail Ramazan ve 1980 yılından bu yana aralıksız 23 yıl sekreterliğini yapan [/b]Halide Abdulkahar<STR&#079;NG style="FONT-WEIGHT: 400">'ın Arapca kaleme aldığı kitaplar okuyucuya sunuldu. Saddam Hüseyin devrine 19 yıl şahitlik eden dublör Saddam Mihail Ramazan, yaşadıklarını iki ciltlik kitaba dönüştürdü. Mihail Ramazan, İran-Irak savaşında İran'ın, Saddam diye bir dublörünü öldürdüğünü de açıkladı. [/b]</TD>
  <TD width="19%" height=121>

  Mihail Ramazan</TD></TR></T></TABLE>
  3- Amerikan Metodu : Aslında bu yöntem Amerikalılar tarafından çok iyi bilinen ve uygulaması kolay olan bir yöntemdir.Yalan söyle, bir daha yaan söyle, yine yalan söyle ve sonunda herkes bu yalanın artık bir gerçek olduğuna inanır. ABD'li bir uzman, geçtiğimiz günlerde sorgulanan kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını açıkladı. Bir dönem CIA'de görev yapan ABD'li uzman gerekçelerini şöyle açıklıyor: Saddam'ın yüz hatları ve dişleri çok daha farklıydı. Yüz hatlarının ortaya çıkmaması için, sakallı sorgulanıyor. Saddam'ın eşi Sacide Tulfah ta bu şahsın Saddam olmadığını söyledi.
  <TABLE id=Aut&#111;number4 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD width="75%">
  4 - Yöresel Metod : Irak halkının tarafından bilenen gerçek şudur ki Irak'ı 1997 yılından beri yöneten Saddam Hüseyin değildi benzeri Casim El-Ali adında bir kişi idi. Bu görüşü savunan insanlar gerçek Saddam Hüseyin'nin şivesini ve konuşurken harflerin ağzından çıkış tonunu çok iyi bilen insanlardır. Hatta Saddam Hüseyin'nin sadece ses tonundan bile (görüntü olmadan) gerçek olup olmadığını tespit edebilen insanlardı. Gerçek Saddam Hüseyin'nin konuştuğu Arapça Irak halkının orta kesimini ivesidir (Bağdat ve Tikrit). Halbuki 1997-1998 yıllarından sonra Saddam Hüseyin'nin şivesinde ani bir değişiklik olup Irak Halkının güney kesimin şivesini (Basra) kullanmaya başlamıştı. Aslında 1997 yılından sonra medyaya tanıtılan kişi Casim El-Ali veya Mihail Ramazan olabilir bu çok önemli değil, önemli olan bu kişi gerçek Saddam Hüseyin değildir.</TD>
  <TD width="25%">

  Casim El-Ali</TD></TR></T></TABLE>

  5 -Diğer : ismini vermek istemeyen, gerçek Saddam Hüseyin'nin sağlığı ile yakından ilgilenen ve 1990 yılında Kuveyt savaşından sonra Avrupa'ya iltica eden bir doktor tarafından ortaya atılıan bir iddia. Bu doktora göre gerçek Saddam Hüseyin Irak-İran savaşından 3 yıl sonra lenf bezi kanserine (Hodgkin Lymphoma) yakalanmıştı ve bu doktor 1990 yılında yurtdışına çıktığında gerçek Saddam Hüseyin hasta yatağında yaşam savaşı veriyordu. 1991 yılından sonrada gerçek Saddam Hüseyin'i medyada bir daha görmediğini ve büyük bir olasılıkla öldüğünü, 1991 yılından beri Irak Saddam Hüseyin'nin benzeri tarafından idare edildiğini ifade etti. Aslında tam bu dönemlerde Iraklılar arasında da Saddam Hüseyin'nin öldüğüne dair söylentiler vardı ama iletişim bu günkü kadar etkin olmadığından insanlar medyaya mahküm olmuştu. Medya ne derse doğrudur kavramı mevcuttu.

  Burada okurlarımızın kafasında bir soru işareti doğabilir.
  Geçek Saddam Hüseyin'i nasıl öğrenebiliriz ?

  Aslında bu sorunun cevabı çok basit, Saddam Hüseyin'nin eski ve yeni fotoğraflarına dikkatli bir şekilde bakınız. Özellikle zamanla değişmesi beklenmeyen yüz özelliklerine dikkat edin. Bu sorunun yanıtını eminiz ki çok kolay bir şekilde verebilirsiniz.
  İsterseniz Amerikalılar tarafından hazırlanan senaryonun başından başlayalım
  Hanımlar, baylar. Onu yakaladık

  Soru: Yakalayan kişinin yüz ifadesi de bunu anlatıyor mu acaba !

  Değerli okurlarımız, yukarıda gösterilen kişi aslında gerçek Saddam Hüseyin değildir !


  Gerçek Saddam Hüseyin'i görmek istiyorsanız aşağıdaki fotoğrafa bakınız !


  işte Gerçek Saddam Hüseyin El-Tikriti

  Aslında belki de inanılması kolay değil ancak aşağıdaki fotoğrafların tamamında gerçek Saddam Hüseyin mevcuttur


  Gerçek ve Sahte Saddam Hüseyin arasındaki fark Nedir !
  Gerçek Saddam Hüseyin ile sahte Saddam Hüseyin (benzeri, Dublör) arasında ikisi çok önemli olmak üzere altı fark vardır.
  <DIV align=center>
  <CENTER>
  <TABLE id=Aut&#111;number1 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=1 cellPadding=2 width=584 border=1>
  <T>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#800000 height=1></TD>
  <TD width=611 height=1>
  Farklar</TD>
  <TD>
  Gerçek</TD>
  <TD>
  Sahte</TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#800000 height=148>1</TD>
  <TD width=611 height=148>Saç: gerçek Saddam Hüseyin'nin saçı daha seyrek, daha sert ve kıvırcıktır.</TD>
  <TD width=139 colSpan=2 height=937 rowSpan=6></TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#a40000 height=148>2</TD>
  <TD width=611 height=148>Kulak: Gerçek Saddam Hüseyin'nin kulağı daha küçük olup alt kısmı ters üçgen şeklindedir.</TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#c10000 height=148>3</TD>
  <TD width=611 height=148>Gerçek Saddam Hüseyin'nin sol yüzünde ben yoktur.</TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#df0000 height=148>4</TD>
  <TD width=611 height=148>Gerçek Saddam Hüseyin'nin burnu daha küçüktür.</TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#fd0000 height=148>5</TD>
  <TD width=611 height=148>Gerçek Saddam Hüseyin'nin çenesinde çentik veya çukurluk (gamze) vardır. Alt dudağı ise daha büyük ve öne doğru çıkmaktadır.</TD></TR>
  <TR>
  <TD align=middle width=129 =#ff2b2b height=148>6</TD>
  <TD width=611 height=148>Gerçek Saddam Hüseyin'nin alın cizgileri çok bariz olarak farklıdır.</TD></TR></T></TABLE></CENTER></DIV>  Gerçek Saddam Hüseyin ile sahte Saddam Hüseyin arasındaki en önemli iki farksa gerçek olanın çene gamzesi ve sahte olanın ise sol yüzünde ben bulunmasıdır. Aslında estetik ameliyatlar sayesinde birçok farklılığı düzeltmek kolaydır ancak çene gamzesini tutturmak zordur.

  Gerçek Saddam Hüseyin'nin Sol yüzünde ben yoktur:  Gerçek Saddam Hüseyin'nin çenesindeki gamzeye (çentik,çukur) dikkat edin:  Þimdi yine Amerikalılar tarafından yazılan senaryoya göre yakalanan Saddam Hüseyin'nin fotoğrafına bir kez daha bakalım:

  Aslında yukarıdaki fotoğraflara bakarak buradaki kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı bellidir. Ancak burada birkaç hususa değinmekte yarar vardır.
  Bu fotoğrafta birçok biliçli değişiklik yapılmıştır. İlk fotoğrafta küçük düşürmek amacıyla kişinin saçları dağınık ve bilinçli olarak uzatılmıştır. Ancak bu durum kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını ortaya çıkarıyor. Çünkü gerçek Saddam Hüseyin'nin saçı çok sert ve kıvırcıktı ve uzadığında bu görüntüyü vermezdi. Sert ve kıvırcık saçlara sahip olan kişiler ne demek istediğimizi çok iyi bilirler !
  Sakalının bu şekilde uzamış, dağınık ve beyaz bir şekilde gösterilmesi ise islam dinine ihanet etmek amacıyla yapılmıştır. Neden Saçlar boyalı sakallar beyaz bırakıldı !

  Tıraş sonrası çekilen bu fotoğrafta çok bariz bir değişiklik yapılmıştır. Sol yüzündeki beni gizlemek için sakalları kesilmemiştir ve uzun bırakılmıştır. Dikkat ederseniz bu fotoğraf dışında yakalanan kişini hiçbbir sakalsız fotoğrafı olmamıştır. Bu kişinin 3 yıl süren mahkemesi süreside bir kez olsun bile sakalsız gösterilmedi.


  Sonuç olarak
  Yakalanan ve idam edilen kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesindir. Ancak bu durum gerçek kişini hayatta olup olmadığı konusunda bir fikir vermez. Gerçek Saddam Hüseyin belki de hala hayattadır, belki de 1997 veya 2003 yılından önce vefat etmiştir.

  http://www.kerkukfeneri.com/saddam_huseyin.asp
  <DIV></DIV>
  <DIV></DIV>
  <DIV></DIV>
  Vücudunu mucidine feda et.Mukabilinde büyük bir fiyat alacaksın.Mesnevi-i Nuriye sahife 101


 2. #2
  Gayyur furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  50

  Standart

  gerçekten çok ilginç yani gerçek saddamı amerikalılar idam etti. sahtesinide idam ederek olay çıkarmak müslümanları birbirine katmak içindir..bu açıklamalar çok açıklayıcı oldu. eline sağlık kardeşim

 3. #3
  Ehil Üye Seha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1.626

  Standart

  Merhum Arafat vefatı -malum- kamu oyunda zehirleme ,diye kabul gördü.
  Yeni Asya çıkıp dedi, İsrailin maksadı Hamas ile El Fetihi birbirine
  düşürmek. Başardı da...  Saddam ister ölsün ister ölmesin gerçek şu ki o zaten ölecek ve
  hesap verecek. Ancak, halkı onu idam edildi bilyor. Artık
  Olabilecekleriı bilmek için alim olmaya gerek yok. Yeni Asya Arafat
  konusunda kimsenin yapamadığı yorumu yapmıştı. Bu seferkini ilk okul
  çocukları yapıyor.

  Allah Irak halkına Müslümanların kardeş olduğu bilincini versin.

  Onlara sabır versin yar ve yardımcıları olsun

  Muhabbetle


  Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Saddam....? Melek mi Şeytan mı?
  By atillae in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 02.05.08, 18:23
 2. Saddam İdam Edildi
  By mardynli in forum Gündem
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 12.01.07, 16:02
 3. İşte Saddam Hüseyin (Video)
  By mardynli in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08.01.07, 10:45
 4. Saddam
  By gaziantepcengiz in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 05.01.07, 21:06
 5. Saddam'a İdam Cezası
  By mardynli in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05.11.06, 15:32

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0