Said Nursi'ye iftira atanın şahidi şıracı!
10 Ekim 2011 / 09:26
Mutlu, Said Nursi ile ilgili iftiraları sık sık kullanan bir tarihçiyi kendine rehber edindi

Risale Haber-Haber Merkezi
Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, Said Nursi ile ilgili iftiraları sık sık kullanan bir tarihçiyi kendine rehber edindi.
Tarihçi Sinan Meydan'ın "Türkiye Cumhuriyeti’ne dair söylenmiş tarihi yalanlar"la ilgili çalışma yaptığını belirten Mutlu, "bozacının şahidi şıracı" deyişine tam bir örnek oldu.
Belgelerle ispatlandığı halde “Kurtuluş Savaşı’nı Atatürk değil, Padişah başlatmıştır”, “Çerkez Ethem hain değil, kahramandır” gibi iddiaların "yalan" olduğunu ifade eden Mutlu, "Sinan Meydan, Atatürk’e ve Cumhuriyetimizi kuranlara saldırmak için yıllar önce uydurulmuş yalanları, bugün gerçekmiş gibi ısıtıp ısıtıp sofraya sürenlere yine belgelerle yanıt veriyor... “ dedi.
Mutlu, "Said-i Nursi’nin ayrılıkçı Kürt hareketiyle ilişkisi olmadığını söyleyenlerin" yalan söylediğini yazdı.
Ergenekoncularla içli-dışlı olan bir sitede Said Nursi ile ilgili iftiraları sıralayan Sinan Meydan’ın "yalanları"nı kendine rehber edinen Mustafa Mutlu, yazısını şöyle sonlandırdı: "Okuyun ki her fırsatta köşelerinde Atatürk ve İnönü hakkında iftira atıp duran İkinci Cumhuriyetçiler, liboşlar ve dinciler, zihninizi bulandırmasın!"