İSRAİL’E BASKI YAPILACAK

İsrail’in yerle bir ettiği Gazze’deki insanî dram, dünyanın endişe kaynağı oldu. Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Washington’da yaptığı görüşmeden sonraki açıklamasında, geçiş noktalarının açılması konusunda baskı yapma kararı aldıklarını belirtti.
GAZZE, İNSANî YARDIMA MUHTAÇ

Fransa Dışişleri Bakanı Kouchner, ‘’Gazze’deki insanî durumdan çok endişe duymaktayız. Bayan Clinton ile birlikte, geçiş noktalarının yardımlar için açılması konusunda taraflara baskı yapmak konusunda mutabık kaldık. Gazze’deki insanların insanî yardıma ihtiyacı var’’ dedi.

İsrail’e kapıları aç çağrısı

Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Washington’da yaptığı görüşmeden sonraki açıklamasında, geçiş noktalarının açılması konusunda baskı yapma kararı aldıklarını belirtti. Kouchner, “Gazze’deki insanî durumdan çok endişe duymaktayız. Bayan Clinton ile birlikte, geçiş noktalarının yardımlar için açılması konusunda taraflara baskı yapmak konusunda mutabık kaldık. Gazze’deki insanların insanî yardıma ihtiyacı var’’ dedi. Clinton da, İran’ın nükleer programı konusuna değindi ve Rusya ile daha çok istişarelerde bulunmak istediğini belirtti. Clinton, ‘’İran’ın nükleer silâh yapma konusundaki çabalarına ilişkin ortak endişelerimizle ilgili olarak birlikte akıllı bir diplomasi yürütüp uluslar arası toplumla diyalog içinde olacağız’’ dedi. Bu girişimi, Rusya’yı da dahil ederek yapmayı planladıklarını belirten Clinton, ‘’çünkü Moskova ile daha yapıcı bir ilişki geliştirmek niyetindeyiz’’ dedi.

07.02.2009