KANAYAN YARA FİLİSTİN

Evet, Zalim Yahudi’nin, Filistinli masum çocukların, kadınların, yaşlıların akıttığı kanları, bizleri boğar. Bütün bunlar yaşanırken, evlerinde rahat çaylarını yudumlayanları, evladının istek ve arzularını rahatlıkla yerine getirenleri, borsada rant üzerine rant sağlayıp hissiz kalanları, zenginliğine zenginlik katıp servet yığını yapanları, Başbakanlık koltuğunda oturup ta, vahşete çanak tutan dünya devletlerinden çözüm bekleyen ifadeleri kullanmakla yetinenleri bu akan kanlar boğar.

Ama hepsinden evvel başta beni, ailemi, mahallemi, şehrimi, ülkemi, içerisinde yaşayan %98 i Müslüman Milletimi boğar, gücenmeyin lütfen gücenmeyin belki zor olacak ama gerçek acıda olsa gerçek bu, çünkü İkbal öyle diyordu Çanakkale için “ Peygamber sorarsa ne ile geldin İkbal diye, bende Ya Resulallah Çanakkale’de 250 bin Şehidin kanıyla geldim diyeceğim” diyordu, ya biz ne diyeceğiz Çeçenistan ve Afganistan’da mazlum halkın, Filistin’de yaşanan vahşetin, Bosna’da akan kanın, Irakta yaşatılan zulmün neticesinde oluk oluk akan kanların karşısında seyretmenin kara lekesiyle geldik demekten başka bir şansımız olmayacak.

Hazreti Ömer’in Fethiyle başlayan huzur ve refahın, Selahattin’i Eyyubi’nin, Şamda dinlediği bir Cuma Hutbesinde Hoca Efendinin Tebessüm fazilettir, gülmek sadakadır, gülmenin faziletlerini anlatırken O Büyük komutan hayatında hiç gülmemiş, Hoca Efendinin yakasından tutup soruyorum hoca Mescidi Aksa Yahudilerin elinde bulunduğu müddetçe ben nasıl gülerim diye serzenişi, ideali ve Kudüsü fethiyle yaşanan huzur, sonrası Osmanlı Topraklarına Katılmasıyla yaşanan refah ve Büyük Sultan Abdulhamid’e Kudusten toprak almak için talepte bulunan Yahudilere, şehid kanlarıyla sulanan bu toprakların yine şehid kanlarıyla alınacağını söyleyecek kadar basiret sahibi bir Padişah, son 70 yılda sahipsiz kalan filistinde yaşanan kan, vahşet gözyaşı, zulüm.

Bu vahşetler yaşanırken, Yazılı basınımızda, görüntülü medyamızda, Barında, Eğlence merkezlerinde programlar aynı akışıyla hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyorsa, acınacak onlar değil bizleriz herhalde.

Bu Coğrafyada Huzur ve Refahı sağlamaya çalışan, dünyanın süper canavarları şunları unutmasın bu topraklar Halen Osmanlı Tapusunda, burada huzuru ancak ecdadımızın çizdiği yol ve metodla sağlanır. ABD sen git önce kendinde huzuru ve barışı sağla, insanına saygılı olmayı öğren sonra öğret, çek kanlı elini bu mukaddes topraklardan kirletiyorsun.

Bin yıllık İslam’ın bayraktarlığını yapmış kahraman ecdadın torunları, göster yokmu sende o ecdadın bir damla kanı, yetim evladını yolda bırakma durdur bu vahşeti, akan kan’ı…