Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı Sedat Laçiner, “Ergenekon terör örgütünün İsrail ile bağlantılı olduğunu” öne sürdü. “Önümüzdeki süreçte Ergenekon kullanılarak, bir Yahudi işadamı öldürtülür ise bu süreç Türkiye’de AK Parti’yi devirme yönünde ilerleyebilir” dedi.

“Laçiner'den Erdoğan'a 'suikast' uyarısı!” başlıklı yazıda, Laçiner’in Başbakan Erdoğan’a şu uyarılarda bulunduğu belirtildi:
USAK Başkanı, “ Ergenekon tamamen tasfiye edilmeden dışarıda büyüyen işlerin Türkiye’ye sıkıntı vereceğinden endişe duyuyorum" dedi.

USAK Başkanı Doç. Dr. Laçiner, Başbakan Erdoğan’a da çok önemli bir tavsiyede bulundu. Her önemli konuşmayı Başbakan Erdoğan’ın yapmamasının daha iyi olacağını ifade eden Laçiner, "Generaller cephenin en önünde savaşmaz. Çünkü bir kaza kurşununa gidebilirler ve onların hatalarının telafisi olmaz" dedi. Başbakan Erdoğan’ın her mevzuda en önde ve en uç cümleleri kurduğunu kaydeden Laçiner, ‘Kabinede Bakan mı yok? Başbakan’ın her yerde en önde olması, çok kaza yaptırır ve o kazaların telafisi olmayabilir" şeklinde konuştu.


"İsrail tüm dünyada dostluğuna ihtiyaç duyulan değil, şerrinden korkulan bir ülkedir" diyen Laçiner, İsrail’in uluslararası arenadaki faaliyetlerinden ziyade, Türkiye içinde kirli operasyonlar yürütmesinden endişe edilmesi gerektiğini söyledi. Ergenekon terör örgütünün İsrail ile de bağlantılı olduğunu iddia eden Laçiner, konuşmasını şöyle sürdürdü.


‘Eğer önümüzdeki süreçte Ergenekon kullanılarak, bir Yahudi işadamı öldürtülür ise bu süreç Türkiye’de AK Parti’yi devirme yönünde ilerleyebilir. İsrail, açıktan olmasa bile kapalı kapılar ardında AK Parti’nin iktidardan düşürülmesi için her türlü işbirliğine gidebilir. Bunu yapmaya da hazır, içerde zaten bir çeteleşme var" dedi.

Öte yandan haberde, mahkemece yasaklanmış olmasına rağmen “Ergenekon terör örgütü” denmeye devam edilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Odatv