Baykal ve Bahçeli'nin dili tutuldu !


Doğu Perinçek bile yorum yaptı! Ama Baykal ve Bahçeli'nin sesi soluğu çıkmadı.

Başbakan Erdoğan’ın gösterdiği tavır pek çok siyasi tarafından destek gördü. Ancak CHP lideri Deniz Baykal ve MHP lideri Devlet Bahçeli sessiz kalmayı tercih etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Başbakan’ın Davos’taki tavrının hemen ardından televizyonlara çıkarak Erdoğan’ı eleştirmişti. Ancak Baykal’dan bu konuda bir açıklama gelmedi. MHP adına da Deniz Bölükbaşı "Türkiye’nin onuru panel terk etmekle kurtulmaz" şeklinde kişisel görüş belirtti fakat Bahçeli'den herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Diğer partiler ne dedi?

BBP: Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu, Erdoğan'ın gösterdiği tepkiyi doğru ve yerinde bir tepki olarak gördüğünü söyledi. Yazıcıoğlu, "Tepkiyi göstermemiş olsaydı havaalanından içeri sokmazdık" dedi.

SP: Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan'ın çıkışının Türkiye'ye itibar kazandırdığını söyledi.

DSP: Genel Başkanı Zeki Sezer ise Gazze’deki katliama karşı durmasını desteklediğini ancak Davos’taki panelde gösterdiği tavrı doğru bulmadığını söyledi.

İşçi Partisi: Ergenekon tutuklusu Genel Başkan Doğu Perinçek, Erdoğan'ın Davos'ta oturumu terk etmesini “Türkiye'yi utandıracak bir hareket” diye değerlendirdi.