+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Konu: Gevşemeyin Üzülmeyin Eğer İnaniyorsaniz Galip Gelecekler Sizlersiniz

 1. #1
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart Gevşemeyin Üzülmeyin Eğer İnaniyorsaniz Galip Gelecekler Sizlersiniz

  Filistin Enformasyon Merkezi  İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, kendisine bağlı mücahitlerin dün (14 Ocak Çarşamba) işgal güçlerinin mevzilendiği bir evi kuşatıp, içindeki askerlerden bazılarını öldürüp yaraladıklarını ve operasyonu da görüntülediklerini duyurdu.
  Kassam Tugayları, operasyonla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride şöyle dendi: “Mücahitler, Gazze’nin kuzeyinde bulunan Tuvam bölgesinde işgal güçlerinden özel bir birliğin bir evde mevzilendiğini görüp evi kuşattılar. Eve 10 kadar RPG roketi atan mücahitler düşman askeriyle göğüs göğüse çarpışarak işgal askerlerinden bazılarını öldürüp bazılarını da yaraladılar.”
  Operasyonun saniye saniye görüntülendiği belirtilirken, operasyonda bir mücahidin şehit olduğu diğerlerinin ise sağ salim bir şekilde mevzilerine döndükleri, görüntülerin de yakında basın yayın organlarına dağıtılacağı ifade edildi.
  Bu operasyonun Furkan Savaşı kapsamında, işgal ordusunun Gazze’ye yaptığı vahşete ve saldırılarda bine yakın masum insanı katletmesine misilleme olarak yapıldığı belirtildi.
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 2. #2
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart Salı Günü Hamas Mücahitlerinin Operasyonu

  Filistin Enformasyon Merkezi  İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, dün yapılan operasyonlarla ilgili bir rapor yayınlayarak, kendisine bağlı mücahitlerin Gazze’ye girmek isteyen korkak işgal askerlerine karşı kahramanca savaşıp, onlardan bir subayı öldürdüklerini ve yirmiden fazla askeri de yaraladıklarını duyurdu.
  Kassam Tugayları yayınladığı bildiride yapılan operasyonların ayrıntılarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “3 işgal askeri keskin nişancı mücahitler tarafından vurulurken, İsrail hedeflerine 9 füze atıldı. Mücahitler ayrıca bölgeye girmeye çalışan işgal ordusuna karşı kahramanca çarpışıp işgal ordusunun tank, zırhlı araç ve buldozerlerine 25 havan topu ve 17 RPG roketi attılar. Yine bölgeye girmek isteyen zırhlı birliklere karşı 11 adet mayın patlattılar.”
  Kara harekâtına devam eden düşman askerlerine sürprizler hazırlamaya devam ettiklerini belirten Kassam Tugayları, mücahitlerin 107 mm’lik bir füzeyi Siyonistlerin korkudan girdikleri bir eve attıklarını, işgal ordusunun askerlerinin moralini bozmamak için verdiği zayiatları gizlemeye devam ettiğini ifade etti.
  Açıklamada, Kassam mücahitlerinin, yoğun bombardıman altında olmalarına rağmen düşman hedeflerine füze atışlarını sürdürmelerinin, işgal yönetiminin füze menzili dahilindeki bölgelerde okulları tatil etmesine, yerleşimciler arasında kargaşa çıkmasına, birçok yerleşimcinin psikolojisinin bozulmasına ve bu bölgelerde hayatın felç olmasına neden olduğu da ifade edildi.
  İzzettin Kassam Tugayları yaptığı açıklamada ayrıca, kendisine bağlı mücahitlerin Gazze’nin Cebelu’l-Kâşif bölgesine giren düşmanı saflarını yarıp arkadan kuşattıklarını ve operasyonda düşmana ait bir kaç zırhlı aracı tamamıyla yok ettiklerini de belirtti.
  Kassam Tugayları düşman saflarını yarma operasyonu ile ilgili olarak yayınladığı bildiride şu bilgileri verdi: “Allah’ın yardımı, inayeti ve desteğiyle Şeyh İzzettin Kassam mücahitleri dün (13 Ocak Salı) akşam saat 19:00’da Gazze’nin Cebelu’l-Kâşif bölgesinde bulunan düşman askerlerinin safını yardılar. On kadar zırhlı araçla yaklaşan düşman askerlerini bekleyen mücahitler yaptıkları operasyonda düşman ordusunun zırhlı araçlarından bir kaçını tamamıyla imha ettiler.”
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 3. #3
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart  Filistin Enformasyon Merkezi  İşgal ordusu bugün (14 Ocak Çarşamba) yaptığı açıklamada, Gazze çevresindeki şehirlere girme teşebbüsünde bulunulduğu sırada çıkan çatışmada 10’dan fazla subay ve askerinin yaralandığını duyurdu.
  İsrail kaynakları, direniş gruplarının çetin bir şekilde karşı koyduklarını, çıkan çatışmada İsrail ordusunun paraşütçü birliğine bağlı 101. Tabur Komutanı ile 9 subay ve askerin yaralandığını duyurdular.
  İşgal ordusuna dayandırarak haberi veren Yediot Aharanot gazetesinin internet sitesi, dün gece (13 Ocak Salı) ve bu sabah işgal ordusuyla Filistin direniş grupları arasında birkaç noktada şiddetli çatışmaların meydana geldiğini, çatışmalarda bir komutan ile dokuz subay ve askerin yaralandığını, yaralılardan üçünün subay ve bunlardan ikisinin de durumunun ağır olduğunu yazdı.
  Bilindiği gibi, işgal ordusu cephede verdiği zayiatın kamuoyuna duyurulmaması için çok sıkı bir denetim getirmişti. Ancak kendi koyduğu sansüre rağmen, şimdiye kadar 11 askerinin öldüğünü ve 150’den fazla askerinin de yaralandığını itiraf etmek zorunda kaldı.
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 4. #4
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart Ana sayfa - Siyonist terör Print Email "Size bir yara dokunduysa, karşı topluluğa

  BİZİM ÖLLÜLERİMİZ ŞEHADET ŞERBETİ İÇİP CENNETE, SİZİNKİLER İSE CENEMDE !...

  ESAS HAYAT AHİRET, ESAS MÜKAFAT CENNET... ESAS KURTULUŞ İSE CEHENNEMDEN AZADTIR...

  MÜSLÜMAN YILMAZ.... ALLAH (C.C) ÜMİDİNİ KESMEZ..

  ARAMIZDAKİ FARK BİZ ÖLÜMÜ ÖNÜMÜZE ALIP ONU KOVALARIZ, ONLAR İSE ÖLÜMDEN KAÇARLAR...

  MÜSLÜMAN, İMAN EDEN MÜCAHİD, YENİLEMEZ !...

  YENERSEK ALLAH ZAFER NASİP ETMİŞTİR...
  YARALINIRSAK ALLAH YOLUNDA GAZİ OLMUŞUZDUR... YERİN VE GÖĞÜN MELEKUTU YARALARIMIZA GIPTA İLE BAKMAKTADIR... ÖLDÜRÜLÜRSEK ŞEHİDİZ ... ÖLÜ DEMEYİN SAKIN BİZE....
  İŞTE O ZAMAN YER VE GÖK BİZİ TEBRİK EDECEK... ALLAHU TEALA RAHMET NAZARI İLE BAKACAK... RAHMETİ BİZİ KUCAKLAYACAK...
  VE O BÜYÜK GÜNDE HİÇ BİR KORKU DUYMAYACAK

  ALLAHU EKBER... ALLAHU EKBER... ALLAHU EKBER...

  VALLAHİ BİZ YAHUDİLER GİBİ, ALLAHIN VE SEN GİDİN SAVAŞIN DEMEYECEĞİZ...

  BİLİNKİ ALLAHIN RESULÜ ARAMIZDADIR..

  ALLAHIN RESULU BİZE DENİZİ GÖSTERSE ORDUMUZU DENİZE SÜRECEĞİZ...


  ALLAH BİZE ŞEHADET NASİP ETSİN...

  AMİN DEYİN KARDEŞLERİM...

  O BÜYÜK GÜN GELİP ÇATTIĞINDA AYAKLARIMIZ SAĞLAM TUTSUN, BAŞIMIZDAN AŞAĞI SABR DÖKSÜN... DÜŞMAN BİZİ ÇETİN BULSUN...
  GERİSİN GERİYE DÖNENLERDEN OLMAYALIM...
  KANIMIZ ALLAHU TELANIN VARLIĞINA BİRLİĞİNE ŞAHİT OLSUN...
  ŞEHİT DE ŞAHİT DEMEKTİR ZATEN...
  AMİN...
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 5. #5
  Ehil Üye YıldızMisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  38
  Mesajlar
  2.694

  Standart

  o ilk resimdeki sarılıp ağlamaların 1000 kere tekrarı yaşansa(inşaallah) dahi 3 küçük ciğerparesini bir anda yitirmiş filistinli babanın gözyaşlarına yetişemez.Ey siyonist kafir seni ötede atan ebu cehil beklerken,o masumları resul kucaklıyor(inş)

 6. #6
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart  Filistin Enformasyon Merkezi  İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden ve İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin İçişleri Bakanı Said Siyam, kardeşi, oğlu ve altı kişilik bir Filistinli aile, Siyonist işgal ordusunun Gazze’nin ortasındaki Yermük mahallesini bombalaması sonucu şehit oldular.
  İşgal ordusuna ait F16 savaş uçaklarının Gazze’nin ortasında bulunan Yermük mahallesini bombalaması sonucu, İçişleri Bakanı Said Siyam ile oğlu Muhammed’in (21) mahallede evi bulunan Şeyh İyad Siyam’ın evinde bulundukları sırada evin de isabet almasıyla Said Siyam, oğlu Muhammed ve kardeşi İyad’ın hakkın rahmetine kavuştukları belirtildi.
  Katliamda Said Siyam’a refakatçısı, İyad Siyam’ın eşi ve civar evlerin de isabet almasıyla dört kişinin daha şehit olduğu ifade edildi.
  Görgü tanıkları, Siyonist işgal ordusuna bağlı savaş uçaklarının sivillerle dolu bu bölgeyi ağır füzelerle vurduğunu, atılan füzelerden sonra bölgede büyük bir yıkımının meydana geldiğini söylediler.
  Şeyh Said Siyam’ın şehit olması üzerine hoparlörlerle yapılan anonslarla, Siyam’ın şehit olduğu duyurularak, kendisinin de daha önce şehit olan Şeyh Ahmed Yasin, Dr. Rantisi, İbrahim el-Mukadime, İsmail Ebu Şenneb, Cemal Mansur, Cemal Selim, Şeyh Salah Şahade ve son olarak dört eşi ve dokuz aile efradıyla şehid olan Şeyh Nizzar Reyyan gibi hakkın rahmetine kavuştuğu belirtildi.
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 7. #7
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart
  Ali Değirmenci / Haksöz
  Onlar öyle kimselerdir ki halk kendilerine; “Düşmanlarınız size karşı ordu topladı. Artık onlardan korkun!” dediklerinde bu onların sadece imanını artırır. Ve onlar şöyle derler: “Allah bize yeter. O ne güzel vekildir!”
  Gazze… Bebeklerini içimize diz. Yanı başımıza bırak gülerek ölen çocuklarını. Ki onlar; derme çatma evlerde ya da mezarlarında dönerken, üstünü açıyorlar üzerine ölü toprağı serpilmiş dünyanın. Suçluyuz hepimiz. Mahzun, kırgın, çaresiz!
  Gazze… Büyüklüğün, direncin irkiltiyor içimizi. Etrafı hendeklerle, tanklarla, savaş gemileriyle kuşatılmış şehir. Elektriği, suyu kesilmişken, hastaneleri yaralılarla dolmuşken, ölüm tarlasında dönmüşken sokakları hiç yakınmayan şehir. Ateşin ortasında namaza duran müminlerin şehri. Öyle vakur, öyle heybetli, öyle temiz!
  Gazze… Ey açlıktan ölürken bile kimseye el açmayan, yalvarmayan, el etek öpmeyen güzel insanların çöl içinde kök salan ormanı. Ey iman izdihamının beşiği. Ey tüm mesaisi intifada olmuş yaşayan şehitler diyarı. Ey namlusuna kunut duası dolduran, ey karnına taş bağlayan belde. Kan ve gözyaşı içinde, binlerce başak veren filiz!
  Gazze… Şafak, senin bereketli kanından alıyor kızıllığını. Cellatlar bitkin düşüyor, sana, senin güzelliğine kıymaktan. Umudu ve inancı artıyor dünyanın. Ve her gün senin için çarpıyor kalbimiz!
  Gazze… Dil çıldırıyor. Boğazımızda düğümleniyor her bir lokma. Savaş, zulüm ve yıkım eşiğimizde duruyor. Kapımızı kırıyor. Kalbimizi kanatıyor. Kanımıza dokunuyor. Öyleyken, senin bu büyüklüğün, bu yiğitliğin, bu heybetin nedir? “Bütün Müslümanlara selam!” diyerek ayrılıyorsun aramızdan. Gururla. Gülümseyerek. “Evimiz satılık değil!” diye haykırıyor çocukların. Şeksiz, şüphesiz!
  Gazze… Arkanda deniz gibi bir düşman, önünde düşman gibi bir deniz. Çağdaş Ebrehelerle el sıkışan firavun artıkları duvar örmüşler önüne. Ve bütün kapılar yüzüne kapatılmış. Satılmış liderlerle dolu çevreniz. Satılmış, korkak, onursuz, yüreksiz, ********!
  Gazze… Vuruldukça yücelen, imanın bayrağını yeryüzünün gönderinden asla indirmeyen şehir! Ölürken bile dünyayı dirilten şehir! Biz utanıp ağladıkça, gözlerimizin içine bakarak helallik dileyen, sırtımızı merhametle sıvazlayan, evimizde ekinler yeşerten şehir! Mağrur ve sessiz!
  Gazze… “Allah azze” diyerek ölümü öldüren şehir!
  Rahman’a canını satmış binlerce kadın, erkek ve çocukla cennete yürüyen; elleriyle yüzünü kapatan insanlığı şehit şehit selamlayan şehir! Kedersiz, kefensiz!
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 8. #8
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart İşgalci Askerlerin Cumartesi Bilançosu: 9 Ölü, 18 Yaralı  Filistin Enformasyon Merkezi  Siyonist işgal yönetiminin iğreti başbakanı Ehud Olmert’in dün gece 02.00’den itibaren tek taraflı ateşkes ilan etmesinin onun uzlaşmaya yanaşmak istemesinden değil direniş karşısında artık askerlerinin tahammül gücünün kalmadığının anlaşılmasından kaynaklandığı yavaş yavaş netlik kazanıyor. Filistin direnişinin işgalci saldırganlara karşı dün (17 Ocak Cumartesi) gerçekleştirdikleri eylemlerde çok ağır darbeler vurdukları ve işgalci askerlerin dünkü bilançolarının dokuz ölü ve 18 yaralı olduğu bildirildi.
  Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın verdiği bilgilere göre mücahitler dün farklı noktalarda gerçekleştirdikleri eylemlerde pusuya düşürdükleri askerlerden dokuzunu öldürdü, 18’ini de yaraladı. Ayrıca işgal devleti hedeflerine 13 adet grad füzesi, 8 adet RPG tanksavar füzesi, 24 adet havan topu mermisi atıldı. Ayrıca Gazze topraklarının içine giren Siyonistlerin askeri araçlarının imha edilmesi için 8 adet şiddetli mayın ve el bombası patlatıldı.
  Bütün bu eylemlerin ve saldırganların verdiği kayıpların işgalci askerlerde ciddi bir moral çöküşe sebep olduğu, direniş karşısında daha fazla zorlanmalarının psikolojik yönden patlamaya yol açacağı anlaşıldığı için Siyonist saldırgan yönetimin tek taraflı ateşkes ilanından başka bir çıkış yolu bulamadığı ifade ediliyor.
  Siyonist işgal yönetimi üç haftadan fazla süren saldırısında verdiği askerî kayıplarını gizlemeye ise devam ediyor. Bu bilgilerin ortaya çıkması durumunda işgalci saldırgan devletin Gazze direnişi karşısında ciddi kayıp verdiği, öldürülen askerlerinin sayısının 150’nin üstüne çıktığı anlaşılacaktır.
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

 9. #9
  Gayyur Gnbt44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  94

  Standart Yisrael Katz: “Savaş Amacına Ulaşamadı, Üstelik İsrail’in Yüzlerce Kaybı Var”  Filistin Enformasyon Merkezi  Siyonist işgal devletinin iğreti başbakanının Gazze’ye yönelik saldırısı karşısında işgal güçlerinin askerî kayıpları kamuoyundan ne kadar gizlense de yavaş yavaş gün yüzüne çıkacağı ve bizzat Siyonistlerin kendileri tarafından da itiraf edileceği anlaşılıyor. Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasıyla birlikte Filistin direnişinin işgalci saldırganlara vurduğu darbenin hiç de işgal güçlerinin yaptığı açıklamalarda dile getirildiği gibi olmadığı, saldıran güçlerin gerçekte tahmin edildiğinden daha fazla yara aldıkları anlaşılacak.
  İsrail parlamentosu Knesset’in tanınmış üyelerinden ve Likud Partisi mensuplarından Yisrael Katz, Siyonist başbakan Olmert’in tek taraflı ateşkes ilanından sonra yaptığı açıklamada Gazze operasyonunun başarısızlıkla sonuçlandığını dile getirdi. Katz, saldırının hedeflerinden hiçbirini gerçekleştiremediğini üstelik İsrail askerlerinden yüzlerce ölü ve yaralı olduğunu söyledi.
  İsrail milletvekili Katz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Filistin direniş grupları dağıtılmış değil. Gazze’ye silah kaçırılmasının önlenmesi için herhangi bir anlaşma gerçekleştirilmiş değil. Esir asker Gilad Şalit’in kademeli de olsa serbest bırakılmasını sağlayacak bir ateşkes anlaşması da kabul edilmiş değil.”
  Yisrael Katz, İsrail Dışişleri Bakanı Livni ile ABD Dışişleri Bakanı Rice arasında, Mısır’dan Gazze’ye silah kaçırılmasını önleme anlaşmasının içi boş bir anlaşma ve sadece bir avunmadan ibaret olduğunu vurguladı.
  Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah size niye azab etsin ki? Allah şükrün karşılığını verendir, hakkıyla bilendir. (Mübarek Nisa Süresi)

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Ne için ehl-i küfür ve dalâlet dünyada ehl-i hidayete galip oluyor?
  By _vatan_ in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.06.14, 00:50
 2. Küfür ve Dalalet Erbabı, Niçin Dünyada Hidayet Ehline Galip Gelmektedir?
  By *SAHRA* in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04.01.10, 10:15
 3. Şeytana Galip Gelmek
  By Bîçare S.V. in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28.01.09, 07:37
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.09.08, 19:53
 5. Tebessüm Kalbin Yüze Yansımasıdır..Üzmeyin..Üzülmeyin!!!
  By delailinnur in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04.11.07, 17:58

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0