+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: İsrail Katliamları, Yahudi Hırsı ve Deccalizmle İlgili!

 1. #1
  Ehil Üye Müellif-e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Zindan-ı dünya'da bir garib yolcu
  Mesajlar
  4.073

  Exclamation İsrail Katliamları, Yahudi Hırsı ve Deccalizmle İlgili!

  Ali FERŞADOĞLU
  İsrail katliâmları, Yahudi hırsı ve deccalizmle ilgili!  İsrailin katliâmlarını doğru teşhis edebilmek, asıl sebebi bulmak için mânâ boyutuna inmeli.


  “Sen Yahudîleri, hayata karşı insanların en hırslısı olarak bulursun.”1, “Onların çoğunun günaha, zulme ve haram yemeye koşuştuklarını görürsün. Ne kötü bir şeydir o yaptıkları!”2, “Onlar yeryüzünde hep bozgunculuğa koşarlar. Allah ise bozguncuları sevmez.”3, “İsrâiloğullarına Tevrat’ta şöyle bildirdik:


  ‘Siz yeryüzünde iki kere fesad çıkaracaksınız.’”4, “Bozgunculuk yaparak yeryüzünü fesada vermeyin”5 diyen Kur’ân, onların sosyal hayatta çevirdikleri dolaplarla müthiş fırtınalar kopardıklarına işaret eder.


  Emek ile sermayeyi, yani zengin ile fakirleri çarpıştırarak toplum hayatını perişan eden; banka ve faiz yoluyla gayr-i meşrû servet biriktiren ve daima sillesini yedikleri milletlerden intikam almak, mahrum kaldıkları ve dâimâ zulmünü gördükleri hükümetlerden ve gàliplerden intikamlarını almak için (Ortaçağ boyunca Avrupa’da zulüm gördüler, kovuldular) her çeşit fesad komitelerine karışan ve her nev'î ihtilâle parmak karıştıran yine o millet olduğunu ifade eder.


  “Eğer doğru iseniz, mevti isteyiniz. Hiç istemeyeceksiniz” âyetine göre de, “milel-i insaniye içinde hırs-ı hayat ve havf-ı memâtla (ölümden korkmakla) en meşhur olan millet-i Yehûdun tâ kıyâmete kadar lisân-ı halleri, mevti istemeyeceğini ve hayat hırsını bırakmayacağını ifade eder.” Ve genlerine işlemiş bir huy ve karakter olduğundan Kur’ân, onlara karşı pek şiddetli davranıyor. Dehşetli sille-i te’dib vuruyor.6


  Yukarıdaki âyetleri, aşağıda nakledeceğimiz hadis-i şerifler ışığında yorumlayan Bediüzzaman, bu müthiş tahribatın deccalizmle ilgisi olduğunu teşhis eder:


  “Deccalın mühim kuvveti Yahudidir. Yahudiler severek tâbi olurlar.”7


  “Allahu a’lem, diyebiliriz ki, bu rivayetin bir parça tevili Rusya’da çıkmış. Çünkü, her hükûmetin zulmünü gören Yahudiler, Almanya memleketinde kesretle toplanıp intikamlarını almak için, komünist komitesinin tesisinde mühim bir rol ile Yahudi milletinden olan Troçki nâmında dehşetli bir adamı, Rusya’nın Başkumandanlığına ve terbiyegerdeleri olan meşhur Lenin’den sonra Rus hükûmetinin başına geçirerek Rusya’nın başını patlatıp bin senelik mahsulâtını yaktırdılar. Büyük Deccalın komitesini ve bir kısım icraatını gösterdiler. Ve sair hükûmetlerde dahi ehemmiyetli sarsıntılar verip karıştırdılar.”8


  “Her iki Deccal, Yahudinin İslâm ve Hıristiyan aleyhinde şiddetli bir intikam besleyen gizli komitesinin muâvenetini ve kadın hürriyetlerinin perdesi altındaki dehşetli bir diğer komitenin yardımını, hattâ İslâm Deccalı masonların komitelerini aldatıp müzaheretlerini kazandıklarından, dehşetli bir iktidar zannedilir.”9


  Prof. Dr. Nevzat Tarhan, meselenin bu boyutunu ilmî verilerle ortaya koydu: Yahudinin narsistik ahlâkının tezahürlerini bütün çıplaklığı ile görmeye başladık. Kibir, zalimlik, yüksek ayrıcalık beklentisi, üstün ırk duygusu, diğer insanları ötekileştirip değersizleştirme, kendisine engel olan her şeyi düşman olarak algılama, sadece kendilerine yönelik adalet ve hak duygusu.


  Düşmanlarında öfke ve intikam duygusu uyandırıp hata yaptırıp yok etmek kullandıkları bir yöntemdir. Tarihe baktığımızda bu özellikleri sebebiyle Yahudi milletinin, İlâhî irade tarafından “İyi ve kötü, doğru ve yanlış, güzel ve çirkin”i insanlığa öğretmek için ‘tecrübe cemaati’ olarak seçilmiş olduklarını söyleyebiliriz.


  İsrail yalan ve menfaat eksenli politika üreten bir yol izliyor. Hatta medya gücü sayesinde, öldürülen Filistinli çocukları İsrailli çocuklar olarak dünya haber merkezlerine duyuruyor. Filistinlileri aç, susuz ve korumasız bırakıyor sonra kıstırılmış her insanın yapacağı reaksiyonları terör eylemi diye dünyaya duyuruyor.(Haber 7)  Dipnotlar:

  1- Bakara: 96.; 2- Mâide, 62.; 3- Mâide, 64.; 4- İsrâ, 4.; 5- Bakara, 60; A’râf, 7.; 6- Sözler, s. 367.; 7- Buhari, Fiten: 26, Enbiya: 77.; 8- Şuâlar, s. 507.; 9- Şuâlar, s. 513.  10.01.2009

  E-Posta: afersadoglu@hotmail.com fersadoglu@yeniasya.com.tr


 2. #2
  Müdakkik Üye CAN KARDEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu yer
  zonguldak
  Yaş
  45
  Mesajlar
  884

  Standart

  Emek ile sermayeyi, yani zengin ile fakirleri çarpıştırarak toplum hayatını perişan eden; banka ve faiz yoluyla gayr-i meşrû servet biriktiren ve daima sillesini yedikleri milletlerden intikam almak, mahrum kaldıkları ve dâimâ zulmünü gördükleri hükümetlerden ve gàliplerden intikamlarını almak için (Ortaçağ boyunca Avrupa’da zulüm gördüler, kovuldular) her çeşit fesad komitelerine karışan ve her nev'î ihtilâle parmak karıştıran yine o millet olduğunu ifade eder.

  Bİz müslümanlar olarak daha birbirimizi tutmazsak ne olursa olsun ticarette,sosyal yaşantida polikilarda onlar daha çok muvaffak olur
  adamlar 500 yıl sonrasını bu günden planlayıp ona göre bir yön tayın edip tıkır tıkır işliyorlar
  biz ise daha yarın ne ecez onu bilemiyoruz
  uyanık nesiller yetiştirmemiz gerekiyor!!!!!!

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Kahrol İsrail Demekle İsrail Kahrolmaz!
  By nur_88 in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 12.08.20, 17:32
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.11.12, 18:46
 3. Ey Yahudi
  By yakaza in forum Şiirler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 29.05.11, 12:43
 4. Yahudi'nin Selamı
  By muntehab in forum Kıssadan Hisseler, İbretli Öyküler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.10.06, 09:33

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0