İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti.

Deportivo de La Coruna'ya gol attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan siyah tişörtünü seyircilere gösterdi.

KATOLİK FABİANO'DAN DESTEK

2-1 galip geldikleri maçın 40. dakikasında takımının 2'inci golünü atan Kanoute sevinci yaşarken formasını kaldırdı ve altına giydiği üstünde İngilizce, Arapça, İspanyolca ve Çince Filistin yazan tişörtünü gösterdi. Kanoute'nin bu protestosuna Brezilyalı ve Katolik olan takım arkadaşı Luis Faibiano'dan da destek gördü.

HAKEMDEN SARI KART

Öte yandan maçın hakemi Kanoute'yi 'formasını kaldırmasından dolayı' sarı kartla cezalandırdı. Aslen Malili olan Fransız doğumlu olan Kanoute Müslüman kimliğini her fırsatta gözler önüne seriyor.

Kanoute daha önce takımının formasında bir bahis sitesinin reklamı olduğu için sahaya çıkmak istememiş ve reklamsız forma ile oynamıştı. Kanout ayrıca, Sevilla kentindeki göçmen Müslümanların kullandığı ancak kontratı bittiği için satışa çıkarılan camiyi satın almıştı.

HABER 7