Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların talimatıyla sabah erken saatlerde Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün Karakusunlar Öncü Sitesi'nde bulunan evine gelen polisler, bilgisayarla bazı belgelere el koydu.

Ergenekon soruşturması” kapsamında İzmir'de bir yüzbaşı ile emniyet amirinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Emniyet Amiri E.E. ile ismi açıklanmayan denizci bir yüzbaşı gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen talimat üzerine gözaltına alınan 2 kişinin İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildiği öğrenildi.

İstanbul'da bulunan İstek Vakfı ve Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün Ankara'da ve İstanbul'da bulunan evinde arama yapılıyor. Operasyon kapsamında Ankara'da Özel Hareket Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin gözaltına alındı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların talimatıyla sabah erken saatlerde Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün Karakusunlar Öncü Sitesi'nde bulunan evine gelen polisler, bilgisayarla bazı belgelere el koydu.

Polisin evdeki araması sürüyor.
Küçük'ün İstanbul Balat'taki evinde de polis arama yapıyor. Küçük'ün İstanbul'daki evine polis çilingir yardımıyla girdi ve arama sonucu bazı belgelere el kondu.

HAKKINDA YAKALAMA EMRİ VAR
Prof. Dr. Küçük'ün evindeki arama, sabah saat 07.00 sıralarında başladı. Arama işlemi sırasında Küçük'ün de evinde olduğu ifade edildi.

Polis ekiplerinin araması sürerken, Küçük'ün evine gelen avukatı Dursun Ermiş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Ermiş, polis ekiplerinin, Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin “yakalama, arama ve inceleme kararı” çerçevesinde arama başlattığını söyledi.

Aramanın devam ettiğini anlatan Ermiş, Küçük'ün kitapları, CD'leri ve evdeki her şeyin incelendiğini belirtti.

Ermiş, “Aramadan sonra ne yapılacak” sorusunu, “Yakalama emri var. İstanbul'a götürülecek. 7 aydır zaten aleyhine bir kampanya vardı. Kampanya sonuç verdi. Ergenekon soruşturmasına dahil edildi” diye yanıtladı. Avukat Ermiş, Yalçın Küçük'ün durumunun iyi olduğunu kaydetti.

İstek Vakfı'nda arama yapılıyor

Polis Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul Acıbadem'de Bedrettin Dalan'ın sahibi olduğu İstek Vakfı ve Kayışdağı'ndaki Yeditepe Üniversitesi'nde araştırma yapıyor.

İstek Vakfı'nın Kadıköy'deki yönetim binasında polislerce inceleme yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, İstek Vakfı'nın Kadıköy Acıbadem'deki yönetim binasına saat 07.00 sıralarında gelen polis, içeri girerek inceleme başlattı.
Polisin vakıftaki incelemeleri sürüyor.

İBRAHİM ŞAHİN GÖZALTINDA
Ergenekon soruşturması kapsamında Özel Hareket Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin gözaltına alındı.

EMEKLİ TÜMGENERAL GÖZALTINDA
Operasyon kapsamında Genelkurmay eski Hukuk Müşaviri emekli tümgeneral Erdal Şenel ve gazeteci Engin Aydın gözaltına alındı.

EMEKLİ ALBAYIN EVİNDE ARAMA
İstanbul Maltepe'de emekli bir albayın evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

YAKLAŞIK 30 KİŞİ GÖZALTINDA
“Ergenekon” soruşturması kapsamında aralarında Ankara ve İstanbul'un da bulunduğu 6 ilde yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

“Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi “yakalama, arama ve inceleme” kararı verdi.

Karar çerçevesinde, polis ekipleri 6 ilde eş zamanlı olarak adresleri belirlenen kişilerin ev ve iş yerlerinde arama yapıyor.Polisin yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Turktıme