İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün yaptığı konuşmada BM’nin siyonist rejim İsrail’in Gazze’de işediği cinayetlere ses çıkarmasını eleştirerek, ‘’Eğer BM tüm milletlere aitse neden İsral aleyhine bir karar almıyor’’ diye sordu.

Zahidan kentinde halka hitap eden Ahmedinejad, İran’ın yasal nükleer faaliyetleri konusunda BM’nın bildiriler yayaınladığını hatırlarek, ‘’Bugün siyonist rejim karşısında kaş çatmaktan bile acizsiniz’’ diye konuştu.

BM Güvenlik Konseyi’nin dünyanın hangi bölgesinin güvenliği için olduğunu soran Ahmedinejad, ‘’ Acaba bu örgüt 2-3 ülkenin isteklerini yapmak için bir araçmıdır?’’ sorusunu yönelterek, ‘’Ben size bundan daha fazla haysiyetinizle oynamamanızı tavsiye ediyorum, zalimin karşısında durmaktan korkmayın , görevlerinizi yerine getirin’’ diye konuştu.

BM örgütünün ABD ve siyonist rejim hizmetinde olduğunu ifade eden Ahmedinejad,’’ ABD karşıtı ülkelerde her hangi bir olaya karşı tutum belirliyorsunuz fakat Gazze konusunda susuyorsunuz, bunun nedenini halklara açıklayın, kimlerin size baskı uyguladığını açıklayın, kime karşı bağımlı olduğunuzu açıklayın’’ dedi.

Ahmedinejad, ”Siyonist rejim, onun deli ve utanmaz liderleri bilmeli ki, işledikleri bu cinayetler onları kurtarmayacak, aksine onları ölüme ve sona daha çok yaklaştıracak” dedi.

İsrail’in döktüğü kanlarla kendi sonunu hızlandırdığını belirten Ahmedinejad, ”Varlığını kan dökerek sürdüren bu rejimi gün gelecek hiçbir güç kurtaramayacak. Kan dökemediği gün, İsrail’in ölüm günü olacak” dedi.
İran Cumhurbaşkanı, Filistin halkına hitaben de ”Sizin yolunuz en doğru olanıdır. Biliniz ki izzetli yaşamanın tek yolu direniştir ve sonunda zafer sizlerin olacak” diye konuştu.

Filistinlilerin direnişlerini öven Ahmedinejad, ”Şanlı Filistin halkının, işgalci İsrail’e karşı mücadelesi olmasaydı, bugün siyonist rejime komşu ülkelerin siyasi sınırları bu şekilde mi kalırdı… Siyonistler, hala Nil’den Fırat’a diyebilirler miydi” ifadesini kullandı.

Ahmedinejad,’’ Siyonist rejimle uzlaşmanın nereye vardığını görüyoruz. Uzlaşmacılar, toprakları verdiler, onurlarını kaybettiler, el öpmeye gittiler ama yine borçlu çıktılar”dedi.

Arap Birliği ülkelerine de seslenen Ahmedinejad, ”Arap Birliği, bugün değil de ne zaman işe yarayacak… Televizyonda bağırarak ‘’ey araplar nerdesiniz’ diye feryat eden Filistinli mazlüm kadının görüntüsünü herkes izledi.Filistinliler Arap değil mi” ifadesini kullandı.

Ahmedinejad, İslam Konferansı Örgütü’nün de (İKÖ) toplantı ve konuşmadan öte bir şeyler yapması gerektiğini belirtti.


kaynak; islami davet