Dindar çevrelerin "laikçi" insan ve kuruluşlara "mahalle baskısı" uyguladıkları yalanları sürerken, asıl mahalle baskısının nerede olduğunu gösteren çok anlamlı örnekler yaşanıyor. Kamusal alandan başlayarak her alana yayılmak istenen "laikçi mahalle baskısı" futbola kadar uzandı.

Galatasaray'da Hakan Şükür'ün "Kutlu Doğum Haftası"yla ilgili sözlerinin ardından uğradığı saldırılar, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın takımı iyi durumdayken alınan bir mağlubiyetten sonra görevden alınması, Mısırlı El-Saka'nın Teknik Direktörü Samet Aybaba tarafından dindar olduğu için harcanması, futbolda "dindar" oyuncu ve teknik adamlara yönelik mahalle baskısının en bariz örnekleri.

El-Saka, Aybaba'nın dindarlara karşı tutumunu anlattı.Kötü bir sezon geçiren başkentin köklü takımlarından G.Birliği'nde bir de 'ırkçılık' tartışması gündeme geldi.

Mesut Bakkal'dan bayrağı devralan Teknik Direktör Samet Aybaba'nın kulüp içerisindeki uygulamaları büyük tepkiye neden oldu.

Kırmızı-Siyahlı ekibin tecrübeli defans oyuncusu El Saka, Aybaba hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

Türkiye'de ilk defa 'ırkçılık' tartışmasının yaşanmasına neden olan olay sonrasında ülkesi Mısır'a giden El Saka, Aybaba'nın 'Beni bir Arap'a tercih ettiniz' sözü üzerine takımdan kopma noktasına geldi.

Yıllardır Türk futboluna hizmet ettiğini ifade eden ve konuyla ilgili Mısır'daki www.filgoal.com adlı internet sitesine gündemi sarsacak açıklamalarda bulunan El Saka, Aybaba'nın kasıtlı olarak kendisine tavır aldığını iddia etti.

33 yaşındaki oyuncu, "Takımın başına geldiğinden beri Aybaba'nın ırkçı bir adam olduğunu, özellikle Araplara ve Müslümanlara karşı olduğunu görebiliyordum. Namaz için takım arkadaşlarımı topladığımda bana kızardı. 'Selamün aleyküm' diyerek oyuncuları selamladığımda bile, bana kızdı ve bunun yerine 'merhaba' dememi istedi" şeklinde konuştu.

habervaktim