+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: İşte, İsrail'in Koyduğu ve Uymamızı İstediği Kurallar

 1. #1
  Müdakkik Üye ErekNUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu yer
  Van-Horhor
  Yaş
  39
  Mesajlar
  854

  Standart İşte, İsrail'in Koyduğu ve Uymamızı İstediği Kurallar
  İsrail`in Gazze katliamına başladığı günden bu yana dünya saldırıyı konuşuyor. Bazıları barış görüşmeleri devam ederken İsrail`in başlattığı saldırıyı anlamlandırmaya çalışıyor, bazıları ise nasıl olup da saldırının Yahudiler için ateş yakmanın bile yasak olduğu bir günde başlatılabildiğini soruyor.

  Medya, Gazze`den gelen facia görüntüleriyle, liderlerin açıklamalarıyla ve dünyanın her köşesinde yaşanan protesto eylemlerinin görüntüleriyle dolu.

  Birçok "uzman" televizyon ekranlarından, gazete sayfalarında durum değerlendirmesi yapıyor, yapmaya devam edecek.

  Ancak, eğer İsrail`in oyun kuralları bilinirse, yaşananların o kadar da şaşırtıcı olmadığı görülebilir.

  Çünkü İsrail yıllardır aynı olan ve sadece kendisi için geçerli futbol oyun kurallarıyla, dünyaya kafa tutarak, Filistin halkına zulmü sürdürüyor.

  İşte bu oyunun kuralları ve bunun pratiklerini Dünya Bülteni olarak tek tek sıralıyoruz...

  Kural 1: İsrailliler sahanın iki yanında da top çevirebilir. Filistinliler ise sadece kendi alanlarında.
  Kuralın pratiği: İsrail bağımsız olduğu iddia edilen Filistin topraklarına istediği anda girebilir, istediğini gözaltına alabilir, tutuklayabilir. Aynen dün Batı Şeria`da Filistinlilerin evlerini basıp 10 genci götüren askerlerin yaptığı gibi...


  Kural 2: Güvenlik gerekçesiyle Filistinliler pas yapamaz. Çünkü top bir İsrailli oyuncuya çarpabilir.
  Kuralın pratiği: İsrail, Filistinlilerin üzerine onbinlerce ton bomba yağdırabilir ve bunu "kendini savunma" olarak kamuoyuna açıklayabilir. Filistinlilerin yaptığı el yapımı roketler ise "İsrail halkını terörize eden kabul edilemez" bir saldırı biçimidir.  Kural 3: İsrail tarafında kale bulunmaz.
  Kuralın pratiği: Uluslararası kurallar, yasalar ya da anlaşmalar İsrail için geçerli değildir, Hiçbir Birleşmiş Milletler kınama bildirisi İsrail yönetimi tarafından şimdiye kadar ciddiye alınmamıştır.  Kural 4: İsrailliler her istediğinde serbest atış yapabilir. Molalarda bile.
  Kuralın pratiği: İsrail her türlü alışverişin, eğlencenin, elektrik kullanmanın bile yasak olduğu "kutsal" Şabat gününde Gazze`ye savaş uçaklarını gönderip, yüzlerce insanı bombalarla katledebilir.  Kural 5: Filistin taraftarı maçları izleyemez. Salonda sadece İsrail taraftarı bulunabilir.
  Kuralın pratiği: "Bağımsız"Gazze ve Şeria`ya Birleşmiş Milletler Üyesi olsa ve hatta bir Yahudi bile olsa, İsrail`in izin vermediği hiçkimse giremez. Tıpkı İsrail politikalarını eleştirdiği için kara listeye alınan ve Filistin`e girmesi engellenen BM temsilcisi Yahudi Richard Falk`un ya da Gazze`de Filistinlilere destek olmaya çalışırken İsrail buldozerleri tarafından ezilen Amerikalı Rachel Corri`nin başına gelenler gibi..  Kural 6: Maçı izleyecek basını da, nasıl haber yapacaklarını da İsrail belirler.
  Kuralın pratiği: İsrail hoşuna gitmeyen haberler yapan gazeteci ve kameramanları vurmak hakkına sahiptir, televizyon ve basın biraz fazla üstüne giderse bütün Yahudi kuruluşları "anti-semitizm" kartını oynamaya başlar. İsrail Gazze`de bir günde 200 Filistinliyi öldürür ama haberler Hamas`ın attığı roketle ölen İsrailli kadınla başlar.


  Kural 7: İsrailliler Filistinlileri kendi kalelerine şut atmaları için teşvik eder. Bunu reddedenler 'terörist' olarak anılır ve bir daha maça girmelerine izin verilmez.
  Kuralın pratiği: İsrail Gazzelileri Abbas`a değil Hamas`a oy verdiği için abluka altına alır, aç bırakır, elektriğini keser. Eğer Gazzeliler fikrini değiştirmezse hepsini "terörist" ilan edip üzerlerine bombalar yağdırır.  Kural 8: Filistinli oyuncular sahayı terk edebilir ama asla geri dönemez. Bunun istisnası yerlerine bir İsrailli oyuncunun geçmesidir.
  Krulan pratiği: İsrail el koyduğu hiçbir toprağı geri vermeye yanaşmaz hatta Golan tepelerinde olduğu gibi o topraklar üzerinden ticaret bile yapar. İsrailliler Filistin topraklarını metre metre işgal ederek yerleşim yerleri yapmaktan ve buralara radikal Yahudileri yerleştirmekten de geri kalmaz.  Kural 9: Filistin takımının kaptanını İsrailliler seçer.
  Arafat`tan Abbas`a ancak İsrail`in "görüşme onayı" verdiği isimler Filistinliler adına konuşma hakkını alır. Hamas bu izne layık görülmediği için Gazzelilerin demokratik seçimle onları göreve getirmesi bir anlam ifade etmez, hatta suç sayılır.  Kural 10: Hakemleri ve uygulayacakları kuralları İsrail belirler.
  Kuralın pratiği: Dünya`nın büyük ülkeleri. BM, Avrupa Birliği ya da Arap Ülkeleri İsrail`in ( ve tabii destekçisi ABD`nin) sıcak bakmadığı hiç bir karara imza atamaz, ambargo uygulamak ya da büyükelçilik kapatmak teklif dahi edilemez, kınama söylemleri bile Filistinlileri de suçlayıcı ifadelere yer verilerek "dengelenir".


  Kural 11: İsrail'in faulleri ve Filistinlilerin iyi oyunları televizyonlarda yayımlanamaz. Kuralın pratiği: Dünya televizyonları ve haber ajansları hergün yaşanan yerleşimci terörünü hatta cinayetlerini nerdeyse hiçbir zaman ekrana taşımaz ama taş atan Filistinli çocuklar ya da yürüyüş yapan, slogan atan Filistinliler "terör" kelimeleriyle yan yana her akşam ekranlarda yer alır. Dünya hiçbir Filistinli şair tanımaz ama herkes Steven Spilberg`i ve tabii Şindler`in Listesini bilir  Kural 12: Sponsorların Filistinlilere vereceği paraları İsrail alır.
  Kuralın pratiği: Filistin paraları İsrail bankalarında tutulur, İsrail istediği zaman bu paraları dondurma hatta el koyma hakkına sahiptir. Hatta o paralarla utanç duvarı bile inşa edebilir. Yani, Filistin yönetimi ancak İsrail izin verirse çalışanlarının maaşını ödeyebilir, onun onayı ile parasını harcayabilir.  Kural 13: Sadece İsrailli oyuncuların mola hakkı vardır.
  İsrail istediği zaman "barış görüşmelerini" başlatır, görüşmelerin istediği hızda ilerlemesini sağlar. Bu süre içinde savaş hazırlıkları yapıp, istediği anda molayı bitirerek yeniden katliama başlayabilir.


  Kural 14: Filistinlilerin nerede ve ne zaman maça çıkacağına İsrail karar verir.
  Filistinliler bir şehirden başka bir şehre gitmek için sayısız kontrol noktalarından geçmek zorundadır, işe ya da okula gitmesi gereken bir Filistinli sadece İsrail askerinin canı o gün istemediği için saatlerce bekletildiği kontrol noktasından geri çevrilebilir. İsrail yolculuk için Filistinlilerin belgesi olmasını şart koşar ve tabii bu belgeleri kendisi verir.  Kural 15: Kurallar sadece Filistinliler için geçerlidir. İsrailliler maç sırasında kuralları değiştirebilir ve bu değişikliklerden Filistinlileri haberdar etmek zorunda değildir.
  Filistinli`yi öldüren İsrailli ceza almaz ama suçu olmadığı ispat edilse de bir Filistinli 30 yıl hapse mahkum edilebilir. Nitekim geçtiğimiz günlerde İsrail mahkemelerinde görülen iki davadan birinde Filistinli bir çiftçiyi öldüren Yahudi yerleşimci tahliye edilirken, kendisine yöneltilen cinayet suçlamasından beraat eden Ahmet Saadet 30 yıla mahkum edilmiştir.
  Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
  Konu _vatan_ tarafından (26.07.14 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.  Risale-i Nur bir derece muvaffak oluyorsa,
  bunun sırrı işte budur. Said yoktur.
  Said’in kudret ve ehliyeti de yoktur.
  Konuşan yalnız hakikattir,
  hakikat-i imaniyedir
  çünkü DAVAM DEVAM iledir
  vanasyanur


 2. #2
  Ehil Üye HüZnÜ HaZan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  4.454

  Standart

  Kendi kurallarını kendileri belirlemişler...
  Görünüşte kurallar onlardan yana fakat kazananlar yanlızca mü'minlerdir...

  "Allah'a tevekkül edene Allah kafidir.Allah emrini mutlaka gerçekleştirir.Allah herşeye bir ölçü takdir etmiştir..."
  Talak Süresi:3


  Hur bajo,Kur bajo
  Ga mêşine...
  Kendini tevil et!...


 3. #3
  Dost bicare_adm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu yer
  ankara
  Mesajlar
  24

  Standart

  Alıntı HüZnÜ HaZan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Görünüşte kurallar onlardan yana fakat kazananlar yanlızca mü'minlerdir...
  Filistinin özetidir bu. Cenab-ı Allah dayanacak güç versin ordaki din kardeşlerimize.
  "Onu bulsan her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

 4. #4
  Gayyur muradoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu yer
  Batman
  Mesajlar
  118

  Standart

  evet üstadın dediği gibi zalimler için yaşaşın cehennem
  Ey insan! Nimetin zevalinden elem çekme. Çünki rahmet hazinesi tükenmez. Ve lezzetin zevalini düşünüp, o elemden feryad etme. Çünki o nimet meyvesi, bir rahmet-i bînihayenin semeresidir. Ağacı bâki ise, meyve gitse de yerine gelen var.

 5. #5
  Ehil Üye Mesrure - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2013
  Mesajlar
  1.766

  Standart

  okunası yazı

  Anladım ki insanlar;
  Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar..
  Ama yanılıyorlar..!


+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. İşte İsrail Menşeli Ürünlerin Barkod Kodları!
  By 1kul in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 03.08.14, 21:27
 2. Fâtır-ı Hakîm'in senin mahiyetine koyduğu en garib bir halet şudur ki:
  By gamze-i_dilruzum in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.12.12, 12:54
 3. İşte Size İsrail Malları...
  By HamzaAktas in forum Gündem
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15.01.09, 10:34
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.01.09, 19:10
 5. Başarı Yolunda Altın Kurallar
  By EnVaR in forum Bilişim Haberleri ve Bilimsel Makaleler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03.01.07, 12:30

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0