Camileri bakın neden yakmış ?
İstanbul'da 17 caminin kundaklanmasıyla ilgili gözaltına alınan Serhat K., camileri neden yakmış.

Cami kundaklamalarıyla ilgili gözaltına alınan Serhat K.'nin (19) İstanbul Barosu'ndan atanan avukatı, zanlının güvenlik kamerası görüntüleri ve parmak izinden tespit edildiğini söyledi.

Avukat Nazlı Aktaş, akli dengesi yerinde olmadığına dair raporu bulunan Serhat K.'nin camileri hırsızlık amacıyla yaktığını iddia etti.

İstanbul'da 17 caminin kundaklanmasıyla ilgili gözaltına alınan Serhat K., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Serhat K.'ye İstanbul Barosu'ndan Nazlı Aktaş avukat olarak verildi. Serhat K.'nin sorgulandığı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Nazlı Aktaş, müvekkili ile ilgili soruları cevplandırdı. Aktaş, Serhat K.'nin akli dengesinin yerinde olmadığını ve kundaklama eylemini de hırsızlık amacıyla yaptığını söyledi. Aktaş, "17 cami yakmış. Cami yetkilileri güvenlik kameralarından Serhat K.'yi tespit etti. Namaz kılmak bahanesiyle camilere girip hırsızlık yaptıktan sonra kolonya ile yakıyormuş. 13 ayrı suçtan dosyası bulunuyor." dedi. Serhat K.'nin bugün adliyeye çıkması bekleniyor.

(CİHAN)