+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 18

Konu: Gül'ün Soyuna Ermeni Diyen Arıtman'a Tepki Yağıyor

 1. #1
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart Gül'ün Soyuna Ermeni Diyen Arıtman'a Tepki Yağıyor

  CHP’li Arıtman’ın, Cumhurbaşkanı Gül’ün ailesinin etnik kökenine ilişkin sözlerine tepki yağdı. Bu anlayışın Ermeni olmayı suç saydığına dikkat çekilen açıklamalarda Hitler benzetmesi yapıldı.

  CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün annesinin etnik kökeniyle ilgili ortaya attığı iddialara kendi partisi de dahil tüm partilerden ve kamuoyundan tepki geldi. Bu anlayışın aynı zamanda Ermeni olmayı suç saydığına dikkat çekilen açıklamalarda, köken avcılığının faşizmin göstergesi olduğu vurgulandı.

  Arıtman, Cumhurbaşkanı Gül’ün 1915’te Ermeniler’in maruz kaldığı olaylarla ilgili bir grup aydın tarafından başlatılan özür kampanyasına destek verdiğini savunurken, ‘Anne tarafından etnik kökenini araştırın görürsünüz’ demişti. Arıtman’ın halen Ergenekon Terör Örgütü’ne üyelikten tutuklu bulunan Ergun Poyraz’ın kitabına dayanarak ortaya attığı belirtilen iddia, ‘utanç’ olarak nitelendirildi.

  DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık: Köken avcılığına çıkmak kadar faşistçe bir duygu olamaz. Anadolu kavimler kapısıdır, kökenleri nasıl araştırabiliriz. Hitler de o mantıkla Yahudileri yakmıştı. Bu Hitler ve Mussolini mantığıdır.

  DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis: Bu anlayış Ermeni olmayı bir suç olarak görüyor. CHP ırkçı mantıktan kurtulmak zorunda.

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart: O görüşe katılmam mümkün değil. Maksadını aşan bir görüş olduğu düşüncesindeyim.

  CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek: Bir insanın görüşünün doğru ya da yanlış olması onun kökeniyle ilgili bir sorun bir konu değildir. Bu yanlış bir açıklama ve yanlış bir değerlendirmedir. Bu açıklamayı doğru bulmuyorum. Yanlış yapıyor.’

  CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen: Çok hoş şeyler değildir bunlar.

  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: Amacını aşmış. Biz insanların etnik kökenleriyle uğraşmıyoruz.

  AK Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu: Terbiyesizlik, saygısızlık. Böyle konuşanlar dönüp kendi ailesine baksın. Bunu söyleyenlerin Türklüğünden şüphe ederim.

  AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal: Bana göre bu saygısızlık. Sokakta herkes istediği gibi konuşabilir. Ama bir siyasetçi ne söylediğine dikkat etmeli. Olmayan bir şeyi söylemek siyasete ve insanlığa sığmaz.

  AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas: Arıtman’ın değerlendirmeye almak onun yanında gitmek olur. Değerlendirmeye değer bulmuyorum, onun seviyesine inmem.

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır: Sorunu kişiselleştirerek çözemeyiz. Cumhurbaşkanı Gül’ün Erivan ziyaretini doğru bulmadığımızı daha önce de ifade ettik.

  Hemşehrileri de ‘talihsizlik’ dedi

  ARITMAN
  ’ın Cumhurbaşkanı Gül hakkındaki sözlerine İzmir milletvekilleri de tepki gösterdi. Bunlar arasında dikkat çeken CHP Milletvekili Selçuk Ayhan, Arıtman’ın sözlerini ‘tahilsizlik’ diye nitelendirdi.

  DSP İzmir Milletvekili Recai Birgün: Arıtman’ı kınıyorum. Kişilerin etnik kökenleri değil söylemleri ve yaptıklarıyla değerlendirmek gerekir. Atatürk milliyetçiliği de bunu esas alır.

  AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu: Basit, adi bir açıklama. Cevaplamaya bile değmez. CHP yönetiminin bu işe el koyması, Arıtman’a haddini bildirmesi gerekir.

  CHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol: Dolaylı olarak Arıtman’a destek veren Anadol, ‘Özür dileme kampanyası, durup dururken neden ortaya çıktı anlamak ve katılmak mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanı, durup dururken Erivan’a maça giderek, bu tür girişimlerin önünü açmış oldu.’

  Bu kez de ‘Kuran’a el bassın’ dedi

  CUMHURBAŞKANI Gül’ün ailesiyle ilgili sözleri utanç olarak nitelendirilen Arıtman, tepki çeken tavrını dün de sürdürdü. ‘Elimde annesinin etnik kökeniyle ilgili emin kaynak var’ diyen Arıtman, ‘Gül’ün aile efradına sorarsanız, bir de Kuran’a el basmalarını isterseniz onlar da söyleyeceklerdir’ şeklinde konuştu. Arıtman, ‘İddia ettikleri gibi dindar iyi Müslümanlarsa doğruları söyleyeceklerdir’ dedi.

  AKTİFAHBER

 2. #2
  Dost habag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Bulunduğu yer
  peygamberler diyarı....
  Mesajlar
  38

  Standart

  esselamualeykum,,

  evet sayın gül'e böyle bir iftira atılmıştır..

  fakat şunu anlamak lazımdır ki!

  bir insanın soyu ermeni, musevi,hristiyan olabilir. bunu şu veya bu şekilde dillendirmek abesle içtigaldir...

  abesle içtigal bir tarafa, dinimizcede çok büyük vebali vardır..

  chp zaten her zaman takiyyenin kralını yapmış ve yaptırmıştır.

  onun için bu tür olayları hesaba bile almak dillendirmek onlara bir mükafat olacaktır.

  onlarla mahşer meyadanında yaptıklarının hesabını verecektir..

  vesselam, saygılarımla..
  güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır..(bediüzzaman)

 3. #3
  Vefakar Üye Alâ Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  421

  Standart İ-iŞTE GÜLÜN SOY AĞACI

  CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ın "Abdullah Gül’ün annesinin etnik kökeninin Ermeni olduğunu"’ iddia etmesi ile başlayan tartışma devam ederken Gül’ün soyağacının 600 yıllık bir geçmişi olduğu ortaya çıktı. Gül’ün büyük büyük dedesi olan Satoğlu ailesinin şimdiki torunları tarafından hazırlanan ‘’satoglu.com’’ internet sitesinde ayrıntılar yer alıyor.

  Soyağacının en başında Sivaslı ‘’Sarraf Hüseyin Efendi’’ bulunuyor. Gül’ün anne tarafı Sivas’a, baba tarafı ise Siirt’e dayanıyor. Gül’ün anne tarafı Sivas’ta, "Sarrafzadeler" olarak tanınıyor. Abdullah Gül’ün anne tarafının soyağacı 1482’de ölen Hüseyin Efendi’nin oğlu Şeyh İbrahim Tennuri’nin oğlu Şeyh Kasım’dan başlıyor. Şeyh Kasım’ın kızı Ayşe, Kayseri’li Süleyman Efendi’yle evleniyor. Bu evlilikten Kadı Bedreddin Mahmud doğuyor ve Kayseri’nin en zenginlerinden biri oluyor.

  SATOĞLU AİLESİ

  Soyağacı Cumhuriyet’ten sonra netleşiyor. Sarrafzadeler Ailesi’nden gelen Fatma Hanım, Hacı Mükremin Satoğlu ile evleniyor. Bu evlilikten doğan, ‘’İbrahim Nafiz’’ Abdullah Gül’ün büyük büyük dedesi… İbrahim Nafiz’in çocuklarından Mehmet Ali ise Abdullah Gül’ün dedesinin babası Mehmet Ali Satoğlu…

  1968’de ölen ve din adamı olan Mehmet Ali Satoğlu iki kez evlendi. Birinci karısı Adeviye’den, Abdullah Gül’ün dedesi İsmail doğdu. İlkokul öğretmeni olan İsmail Satoğlu’nun evliliğinden de, Abdullah Gül’ün annesi doğdu ve ona da ‘’Adeviye’’ adı verildi.

  Abdullah Gül’ün dedesi İsmail Satoğlu, İzmir’de ilkokul öğretmeniydi. Kızı Adeviye kız sanat okulunda okurken, Kayseri’de Tayyare Fabrikası’nda çalışan Ahmet Hamdi Bey ile evlendi. Evliliklerinin ilk yıllarında Kayseri’deki Satoğlu Apartmanı’nda yaşadılar. Abdullah Gül de bu apartmanda doğdu.

  GazetePort

 4. #4
  Ehil Üye Şahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9.198

  Standart


  Hem ermeni niye olmasınki..Olamaz mı yani..
  Ermeni Allahın kulu değil mi?

  Şudur cihanda benim en beğendiğim meslek
  Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek!

  Mehmed Akif Ersoy


 5. #5
  Yasaklı Üye keskin kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  108

  Standart

  selamın aleyküm.maksadım kimseyi savunmak değil yalnızca bilgi olsun diye söylüyorum.dinimize göre soy erkek tarafındandır.

 6. #6
  Dost Kültigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  6

  Standart

  Canan Arıtman bir sabataycıdır, yani yahudi dönmesidir.

  Eşi de masonların üstad-ı azamıdır.

 7. #7
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart

  Arıtmanın Ermeni yakıştırması hakaret amaçlı, güya Gül'ü ermeni diyerek aşağılıyor.

  Bunlar yarın ermenilerede rozet takar, bizim ermenilerimizin evinda Atatürk resmi var, onlardan zarar gelmez der.

  Geniş mezhebli bunlar. Çarşaflıları aşağılarken birden bağırlarına basmamışlarmıydı.

 8. #8
  Dost öğrenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  2

  Standart

  Arkadaşlar şuanda saat 5:42 ve aklıma takılan birşey oldu.
  ben siyasal bilimler fakultesi öğrencisiyim.ve nitekim ki siyasete atılacağım.her siyasal öğrencisi gibi benimde hedeflerim yüksek.
  yalnız şurada bir konu var.

  birkeresinde babamın annesinin annesi anlatımıştı.

  yıl 1900 küsürlerde Babamın ninesi ailesi ile birlikte yaşıyormuş.ne zaman ezan sesini duysam yerimde durur hiç ses çıkarmadan ezan dinler dim dedi.Sonra bende ezan okunacağı vakit ağaca tırmanır oradan ezanı okurdum diyo.
  Ailesi kız sen müslümanmısın ne diye okuyorsun diye azarlarmış o ben müslümanım dermiş.aileside haliyle kızarmış.
  günlerden birgün Mustafa kemal ATATÜRK köye geleceği duyurulmuş.dilerse Ermeniler veya diğer etnik kökenliler kendi memleketlerine gidebilir veya burada adilce kalabilirlermiş.
  O sıralarda Birçok ermeni öldürülebiliriz tehlikesini düşünerek Anavatanlarına kaçarlarken Bizim Nine Tutturmuş ben kaçmayacağım diye.Ailesinin yanından kaçmış.
  Mustafa Kemal Bu köyü ziyaret ettiğinde bu küçük kızı görmüş ve yanına gelmiş.
  Kız gidip Atatürkün elini öpmüş ve ben burada kalmak istiyorum demiş.
  Sarı dev başını okşamış.ve
  -Allah kaçtır?
  -1
  -Peki nerdedir?
  bizimki parmağını kaldırmış yukarı göstermiş.
  -Peki Ben kimim?
  Atatürk demiş bizim kız.Mustafa Kemal başını okşamış ve Onu alıp bir ağanın çiftliğine bakılması için vermiş.çünkü bu kız bakılacak kadar küçükmüş.

  o günden sonra bizim nine müslümanlığa ve türklüğün adına leke sürecek hiçbişey yapmamış aksine dinede 4 elle sarılmış ki nerdeyse 105 yaşına kadar yaşamıştı.ve namazını eda etmeye çalışıyordu.

  Şimdi olayın sadededine gelelim.
  Ben ileride oldu ya bakan vs oldum.Bu şekilde soya ağacımdan itham edildim ki dinen kan bağımız bulunmamakta.
  Ben ne derim ? Böyle anılar yaşayan Türkiyede kalmak uğruna Ailesiz büyüyen küçük yaşta ailesinin tamamı hristiyan iken ve bugünde ailesinini tanımam ama belki hristiyan iken onları reddeden birine Nasıl Hristiyan o diyebilir.


  Arkadaşlar hiçbirimiz yerden bitmedik.Sonuçta biz arap kökenli müslümanlar değiliz.Osmanlımızın da Hanımlarının bir çoğu sonradan müslüman olma Biz sonradan müslümanlığı seçenleriz Biz Kelime-i Şehadette nasıl onurlanıyorsak Ne mutlu Türküm! Sözündede aynı gururu yaşayan türklerin soyundanız.Ne yani onları konuşucaksak Ne diye biz Müslümanlığı tanıtmaya çalışıyoruz.Allah bile Müslüman olan bir kişi için geçmişi olmayan o an doğan kişi diye sıfatlandırır iken Ben ve Benim gibi Anısı olan Gençlerimiz Siyasete atılırken bu korkuyla yaşaması Sizce Doğrumu

 9. #9
  Dost öğrenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  2

  Standart

  ve bendeki İman Aşkını Bendeki Vatan millet sevgisini Resmen Can=Vatan Millet gözüyle bakışımı Ne Ben anlatacak güce sahibim Nede siz o anlatacak gücü bulabilsem Anlayabilecek Kudrete sahipsiniz.

 10. #10
  Vefakar Üye Manâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  297

  Standart

  CANAN ARITMAN DENSİZLİKTE ISRARLI! SOY AĞACI YETMEZ, DNA TESTİ LAZIM!

  CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, hakkında açılan davanın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendi takdiri olduğunu belirtti.
  Arıtman, yaptığı yazılı açıklamada, Osmanlı döneminde beyana dayalı, hatta gayrimüslimlere yeni nüfus kaydı çıkarılırken devlet tarafından bu kişilerin baba adı olarak Müslüman isimlerinin yazıldığını, bu nedenle de hiç kimsenin soy ağacıyla etnik kimliğini ispat edemeyeceğini ileri sürdü.

  Günümüzde soy bağının bilimsel ve hukuki tek geçerliliğinin DNA bilgileri olduğuna işaret eden Arıtman, kendisinin "kimsenin DNA raporlarının peşinde olmadığını" bildirdi.

  Her yurttaşın inandığı, ait olduğunu hissettiği etnik kökenini iftiharla söyleyebilmesini, kökeninden dolayı ayrımcılığa tabii tutulmamasını dilediğini kaydeden Arıtman, "Kendini Türk olarak hisseden, algılayan bir yurttaş olarak kendi vatanımda ayrımcılığa uğradığımı, ikincilleştirildiğimi, başka etnik kökenlerin üste çıkarıldığını algılıyorum. Ne de olsa Türk'üm demenin ayıp olduğu, Atatürk'ü sevmenin gericilikle eş tutulduğu bir ülkede yaşıyoruz" görüşüne yer verdi.

  Emperyalistlerin Türkiye'deki işbirlikçileriyle dayattıkları geleceği kabul etmediğini vurgulayan Arıtman, Türkiye'nin etnik ve dinsel temelde bölünüp parçalanmasına, toprak kaybetmesine, emperyalistlerce sömürülmesine gücünün yettiği kadar karşı çıkacağını belirtti.

  Cumhurbaşkanı Gül'ün "Türk milleti hiçbir soykırım suçu işlememiştir. Yüce milletimize pek çok milletin özür borcu vardır ama bizim kimseye özür borcumuz yoktur" demesini beklediğini kaydeden Arıtman, açıklamasında şunlara yer verdi:

  "Zor bir şey istediğimi sanmıyorum. Bu, Cumhurbaşkanının anayasal görevidir. Bu görev yapılmazsa anayasa suçu işlemiş olur ve istifa etmesi gerekir.

  Bazı bilgi, belge ve tanık ifadelerinin mahkeme tutanaklarıyla devletin arşivlerine geçmesinden üzüntü duyarım ama Sayın


  Gazeteoku

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. İstanbul'a Yağmur Yağıyor...
  By SeRV-i SiMiN in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 10.09.08, 11:45
 2. İstanbul'a Yağmur Yağıyor..
  By s. nuriye in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 28.08.07, 15:36
 3. Ezana 'İnsan Çığlığı' Diyen Özden'e Tepki
  By SeRDeNGeCTi in forum Gündem
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 25.05.07, 18:52
 4. Said' in Gözlerinden Yağıyor Yağmur...
  By elff in forum Şiirler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 31.08.06, 18:50

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0