+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 18

Konu: Ahirzaman'da Beyaz İpliği Siyah İplikten Ayırabilmek! Türkiye'den İki Fotoğraf.

 1. #1
  Pürheves gündüzalp_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  176

  Exclamation Ahirzaman'da Beyaz İpliği Siyah İplikten Ayırabilmek! Türkiye'den İki Fotoğraf.

  Zaman beyaz ipliğin, siyah iplikten ayrılığı zaman, ahirzaman. Ya da hakikatle hayal’in bir birine karıştığı şafak vakti gerçekleri.

  Üstad Bediüzzaman Said Nursi, ahirzaman hadisatının cereyan ettiği günlerde, deccal ve süfyana en güzel alternatif olarak Nur Hizmetlerini başlatmış, bu gayret ve mücadele ile belini kırmıştır. Ancak bu hadisat arasından; dini değerlerin ve kavramların tahrip edilmesi ile başlayan sonra da mensubiyet, bölge, fikir ve cinsiyet ayrımı yapılmadan, bütün dindar insanların zulüm görmesi şeklinde tezahür eden olaylar arasında özellikle Kürt kardeşlerimize uyguladığı zulümler, zaman zaman kafaların ve zihinlerin bulanıklaşmasına, puslu ve dumanlı hava içerisinde gerçeklerin algılanmasına engel teşkil etmiştir. Çünkü bu zihniyetin sahibi olanlar çok iyi bilirler ve fark etmişlerdir ki; hakimiyetlerinin önünde en büyük set, en ciddi cevap, en halis fikir ve olayların çözümünde dik duruştan vazgeçmeden gerçekçi çözümler üreten en sağlam kale Said Nursi ve Risale-i Nur’lardır.

  Bu Aziz Vatan üzerinde, Özellikle 2000’li yılardan sonra bu gerçekleri etkisiz kılmak için karşı mücadele olarak uygulanmaya başlanan, yeni bir çaba ortaya çıkmıştır. Bu çabanın gerçek yüzü; Bediüzzaman’ı bu yanlış tavır için delil haline getirme, hem tarihçe-i hayatını ve hem de eserlerinde izah ettiği hususları çarpıtmak suretiyle kaleyi içten yıkma mücadelesidir. Bu durum zaman zaman Nur Talebeleri arasında, çift taraflı oynanan oyunda ve zulümde kendini taraf hissetme veya meyletme hissini gün yüzüne çıkartmaktadır.

  Öyleyse Üstad’ın Ahirzamanda İslam Alemine sunduğu kurtuluş reçetesi tüm dünyada büyük bir hayranlık ve hüsnü kabul görürken, niçin biz dindar insanlar ve Nur Talebeleri hem de Nur Mutfağının içinden yetişen mü’minler olarak indî duygularımızı bir kenara koyamıyoruz? Neden söylenen sözler Üstad’ın söylediği anlamda yorumlanamıyor? “Küfür devam eder zulüm devam etmez” sözünden hareketle Cenab-ı Allah’ın gazabını ahirete bırakmadan dünyada iken çeken bir konuda zulmün her iki tarafından biri olmak değil, taraf gibi algılanmanın bile büyük bir zulüm ve zulme ortaklık olduğunu kavrayamıyoruz? Feraset ve basiretimizi bağlayan nedir?

  Mesele o kadar hassas ayarlar yapmayı gerektiriyor ki, çok ufak bir sapma hedeften önemli ölçüde ayrı düşmeyi netice veriyor. Konuyu daha iyi açıklamak, yapılmak istenenlerin ve aslında yapılanların ne anlama geldiğini kavramak amacıyla iki kareyi göstermek istiyorum. Birinci fotoğraf karesi bu hassas konuda nasıl davranılması gerektiği ve sorunun Nur Risaleleri ile nasıl çözülebileceğini gösteren oldukça net, çözünürlüğü yüksek ve cay-ı dikkat bir gerçektir.

  --------------------------------------------

  Bir örnek beyaz iplikten! PKK ve Hizbullah’a Nurcular set oldu  Din adamı Fevzi Güzelsoy: Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye her yerde Türkleri, Kürtleri, Arapları kucaklaştırarak PKK'nın oyununu bozan nur talebeleri, Hizbullah'ın da önünü kestiler. Bu yüzden herkes çocukları için nur talebelerini bir tahassüngâh olarak görüyor.
  DİYARBAKIR
  Güneydoğuda Said Nursî nasıl algılanıyor?

  Şu anda zirveye çıkmış. Artık medreseler de yönlendiler. Bismil’de arkadaşım bir çok âlimi bir arada toplamış. Beni de çağırdı. Gittim. Risâle-i Nur’un Kur’ân’ın icazıyla alâkalı ilmî meselelerini onların yanında okudum. Dersi okuduktan sonra hepsi oybirliği ile Üstad’ı tebrik ettiler. Orada bizi dinleyen çok genç de vardı. Çok faydalı oldu. Nur talebeleri Güneydoğuda yeni bir takdirname kazandı. O da şu: Birkaç sene faili meçhul cinayet oldu. Hizbullah adı altında örgütler çıktı. Ehl-i din ve diyanet hepsi karanlık güçlere teslim olmadı. Bazı bilmeyen kişi arkalarından gitti. Bazı tarikat ve sınıflardan arkalarından giden oldu. Ama tek bir Nur Talebesi aralarında bulunmadı ve bu hareketi de tasvip etmedi. Şu anda herkes kendi çocukları için Risâle-i Nur talebelerini tahassüngâh olarak kabul ederler. Biz korkmadan, çekinmeden her yerde ‘Nur talebesi’ diyebiliriz. Takdir ederler. Millet anladı ki bu memlekete hıyanet niyetleri yoktur. Onun için Nur talebeleri Güneydoğuda çok büyük hizmet ediyor. Sadece burada değil yurt dışında da hizmetler devam ediyor.

  Örnek verebilir misiniz?
  Risâle-i Nur’un bu memlekete kazandırdığı bir fayda da Türkiye’nin itibarını yükseltme hususudur. Amerika bütçesi gibi bir bütçe olsaydı Risâle-i Nur kadar itibar kazandırmazdı. Mekke’ye, Medine’ye gittim, seyyidler cemaatiyle buluştum. Onlara dedim ki, “Ben Türk değilim. Ana dilim Kürtçedir. 20 yaşına kadar Türkçe bilmezdim. Hayatım Arapçayla devam etmiştir. Bir adam Türkçe kitap verse okuyamıyordum. Fakat Risâle-i Nur’un Türkçesinin öyle harika bir lezzeti var ki bir hususiyet kesbetmiş. Benim şehadetim makbuldür. Çünkü ben Türk değilim.” Böyle söyleyince dediler ki, “Biz Türkçe bilmiyoruz, ama Risâle-i Nur’lar yanımızda Türkçe okunduğu zaman biz de o lezzeti hissediyoruz. Türkçenin içinde bir zevk var.” Büyük oğulları bana, “Türkiye’ye gelirsem ne kadar sürede Türkçe öğrenirim” dedi. “5 ay hiçbir Arap arkadaşın olmayacak. 5 ay sonra bülbül gibi Türkçe konuşur, gidersin” dedim. İşte Araplardan birilerinin gelip burada Türkçe öğrenmek istemesi. Amerikan bütçesi kadar olsa bile itibar kazandıramaz dediğimin delili budur.
  Bir diğer örnek Nebil Bas. “Risâle-i Nur’u Arap âlemine tanıttıracağım Allahın izniyle” diyen İslâm Bakanlığında bulunan büyük bir zattır. Kaza geçirmişti, hastanede ziyaretine gittim. Araplara şöyle dedi: “Kardeşim ben size bir şey söyleyeyim. Kelâmımı mübalâğa görmeyin. Vaktiyle aktar-ı âlemden herkes Hicaz kıt'asına gelerek dinî mubini öğrenirdi. Kaderi İlâhînin fetvasıyla, Resul-i Ekrem’i (asm) temsilen Türkiye’de Bediüzzaman Said Nursî, Risâle-i Nur var. Bunu kabul etmemiz gerekir. Ne yapalım Resul-i Ekremin vekâletinde olduğu için bunu kabul etmemiz gerekir.”

  Halk yöneticilerde hangi vasıfları arıyor? Gaffar Okkan’ı sevdiren neydi?
  Gaffar Okkan’ın samimiyetini gördüler. Gaffar Okkan sporla çok ilgiliydi. Eğer çok zengin hissiyatlı biri gelirse ne hale gelecek kıyas edilsin. Bir spor sevgisi böyle yapıyorsa diğerlerini anlayın. Tefessüh etmemiş bir Kürt kesinlikle bölünme taraftarı değildir. Çünkü birbiriyle evlenmişler, birbirinin içine girmiş. Bu uhuvvet kopmaz artık. Fakat bu memlekete hem maddî, hem manevî, hem siyasî yönden şefkatkârane el uzatmak lâzım. Bölmemek için her türlü tedbiri alsınlar. Dış mihrakların ve bazı sinsi kişilerin bahanelerine zemin olmasın diye aklı selimle bu insanları kucaklasınlar. Bir daha yanlışlar olmasın. Annelerin ağlamaları olmasın bir daha. Türk arkadaşlarla oturup kalkıyoruz. Hissiyatlarımız birbirinin içine girmiş. Kabili tefrik olamaz.

  Kemal BENEK
  Yeni Asya Gazetesi
  14.05.2008

  Bu yazının aslını ve dizi olarak yayınlanan diğer röportajları aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.
  PKK ve Hizbullah’a Nurcular set oldu
  Irk öne çıkarıldı, din engellendi
  Bin senedir beraber yaşadık
  Din burada çok hakimdir
  İnsanlar özgürce kendini ifade edebilmeli
  Çoğulcu Osmanlı’da sorun yoktu
  Kemalizm birlikte yaşamayı dinamitledi

  ---------------------------------------------------------

  Şimdi gelelim diğer hususa. Bakın plan nasıl uygulanıyor, ufacık bir sapma nasıl neticeler veriyor. Gördüğüm anda beynimden vurulmuşa döndüm. Nazarlarınıza sunuyorum.

  Bir örnek siyah iplikten! Nevruz coşkusu alana sığmadı.
  ALANDA SAİD-İ NURSİ POSTERLERİ
  Kutlamalara daha önce geleceği açıklanmayan DTP Mardin Milletvekili ve Grup Başkanı Ahmet Türk, DTP Batman Milletvekilleri Bengi Yıldız ile Ayla Akat Ata, Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, İlçe Belediye Başkanları, DTP il ve ilçe teşkilatları katıldı. Kutlamalara yöresel kıyafetlerle gelen Başkan Kalkan, Milletvekili Ayla Akat ve Selim Özalp renkli görüntüler oluşturdu. Alanda Abdullah Öcalan’ın posterlerinin yanı sıra Said-i Nursi’nin de posterlerinin olması dikkat çekti.Kutlamalarda önce 1 dakikalık saygı duruşu daha sonrada Van’daki olayları protesto etmek için 3 dakikalık oturma eylemi yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopter kutlama boyunca festival alanının üzerinde uçuşlar yaptı. Koma Bejar, Bülent Turan, Koma Ahenk ve Hakim Sefkan şarkı ve şiirleriyle kalabalığı coşturdu.  Bir elde Asrın Müceddidi Üstad Bediüzzman Said Nursi Hazretlerinin fotoğrafı, diğer elde kanı asli hüviyetini yitirmiş bebek katilinin fotoğrafı. Sizce bu iki fotoğraf neden ve nasıl bir araya geldi? Sorumluları kimdir? Hangi vicdan ve insaf sahibi hüşyar bir kalb bunu içine sindirebilir?

  Ma’as-selam.

 2. #2
  Yasaklı Üye Ene-Zerre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  Kainat Mescidi...
  Mesajlar
  2.455

  Standart

  Dini mukaddesat asırların degişmez ve daima revaçta olan en büyük istismar kaynağıdır.

 3. #3
  Ehil Üye Selim Akif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu yer
  istanbul
  Mesajlar
  2.965

  Standart

  Alıntı gündüzalp_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


  Bir elde Asrın Müceddidi Üstad Bediüzzman Said Nursi Hazretlerinin .

  e yuhhhh..........

  Bismillahirrahmanirrahim


  Elif, Lâm, Mîm.
  İnsanlar, imtihandan geçirilmeden,
  sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?


  Do men think that they will be left alone on saying,
  "We believe", and that they will not be tested?


 4. #4
  Vefakar Üye tebliğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  524

  Standart

  Bir tarafta Marksizmin savunucusu diğer tarafta Üstad...Ne çelişki...
  Bu ne perhiz, ne lahana turşusu...

  Zîra sınıfı, senesi, süresi, mezuniyeti, diploması olmayan; ömür boyu an be an devam eden imtihanın notunu zaman içinde yaşanan ihlâsın, samimiyetin, sadakatin ve gayretin tayin ettiği daimî bir talebelik bu.


 5. #5
  Müdakkik Üye KeKe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu yer
  the earth
  Yaş
  33
  Mesajlar
  941

  Standart

  bu yanlış Said Nursi ve Nur düşmanlarının işine gelecektir. bunu kullanıp yalan dolan yazılar yazacaklardır,karalama kampanyası devam edecektir. bunun vebalinide bebek katili ile Üstad Hazretlerini yanyana getiren bu cahiller ile bunu kullanan dinsiz tayfa verecektir.

  “Hüda meru şaş dike, kaş neke. Kaş dike, fahş neke. Fahş dike, purş neke. Purş dike, perişan neke. Perişan dike, müşevveş sergerdan neke.”

  Meali: "Allah, adamı şaşırtırsa, süründürmesin. Süründürürse, fahşetmesin. Fahşederse, dilenci vaziyetine getirmesin. Dilenci vaziyetine getirirse perişan etmesin. Perişan ederse, başıboş sergerdan etmesin.”

  Bediüzzaman Said Nursi

 6. #6
  Müdakkik Üye ErekNUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu yer
  Van-Horhor
  Yaş
  39
  Mesajlar
  854

  Standart

  mahkeme-i kübraya bırakalım

  bunlar olacak dikkatli olalım  Risale-i Nur bir derece muvaffak oluyorsa,
  bunun sırrı işte budur. Said yoktur.
  Said’in kudret ve ehliyeti de yoktur.
  Konuşan yalnız hakikattir,
  hakikat-i imaniyedir
  çünkü DAVAM DEVAM iledir
  vanasyanur


 7. #7
  Vefakar Üye güneşsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  433

  Standart

  DTP bir ara said nursiyi sahipleniyordu. Üsdat hazretlerinin onların sahiplenmesine tabiki ihtiyacı yok. Önce silahları bıraksınlarda millet öyle inansın onlara.

 8. #8
  Gayyur Ebu Ubeyde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Bulunduğu yer
  Aziz Vatan içinde, Aziz İstanbul dışında
  Mesajlar
  90

  Standart

  Konu ne güzel ortaya konmuş, cümlenizden Allah razı olsun.

 9. #9
  Ehil Üye nur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  izmir
  Mesajlar
  1.337

  Standart

  Alıntı ErekNUR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  mahkeme-i kübraya bırakalım
  katlıyorum
  İMAN TEVHİDİ TEVHİD TESLİMİ
  TESLİM TEVEKKÜLÜ
  TEVEKKÜL SAADET-İ DAREYNİ İKTİZA EDER (SÖZLER)

  ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR


 10. #10
  Ehil Üye Bîçare S.V. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu yer
  İstanbul/Üsküdar
  Mesajlar
  2.407

  Standart

  Alıntı nur-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  katlıyorum
  ********* [Katıl(a)mıyorum. Çünkü: Katıla, katıla gülüyorum...!
  "İyyake nâ'büdü ve İyyake nesteîn."

  'Ancak Sana kulluk eder, ancak Senden yardım isteriz' (Fâtiha Sûresi)


  "İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah'a da şükretmez.!" (H.Ş.)

  'Bırak bîçare feryâdı, belâdan; gel tevekkül kıl' (17.Söz.)

  "Şimdi 'OKU' kabirde okuyamazsın" (Z.Gündüzalp)

  'ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR' (YENİASYA)

  Selâm ve duâyla. Bîçare S.V.

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Siyah Beyaz İstanbul...
  By HüZnÜ HaZan in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 114
  Son Mesaj: 25.03.14, 22:53
 2. Siyah - Beyaz
  By Seyfullah Kara in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 26
  Son Mesaj: 14.11.09, 17:13
 3. Siyah ve Beyaz’ın Zerafeti Casper Nirvana’da Buluştu
  By nur_35 in forum Bilişim Haberleri ve Bilimsel Makaleler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31.12.08, 23:51
 4. Dünya Siyah Beyaz Konuşuyor
  By TURKUAZ in forum Gündem
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 08.11.08, 02:10
 5. Siyah Beyaz ve Bütün Renkler
  By hafız halime in forum İnanca ve Düşünceye Özgürlük Platformu
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 22.03.08, 23:51

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0