Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddiaları üzerine harekete geçti.

Yalçınkaya, söz konusu iddiaları ortaya atan araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel'den belge ve bilgi istedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddiaları üzerine harekete geçti. Yalçınkaya, söz konusu iddiaları ortaya atan araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel'den belge ve bilgi istedi. Yayımladığı “Alman Gizli Servisinin Türkiye Operasyonu” isimli kitabını incelemeye alan Yalçınkaya, ayrıca Karlıbel'der iddialarla ilgili somut belge ve bilgi istedi.

BELGELER SAVCIDA

Alman vakıfları üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Almanya ve Nazizm uzmanı Karlıbel, Yalçınkaya'nın, “CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan yardım aldığı” iddiaları üzerine kendisinden belge istediğini söyledi. Belgelerin posta ile Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiğini ifade eden Karlıbel, Başsavcının gazetede çıkan haberleri ihbar kabul ettiğini bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NU SUÇ ÜSTÜ YAPMIŞTI

Yazar Talip Doğan Karlıbel, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP MKYK üyesi ve aynı zamanda milletvekili olan Ali Kılıç'ın Almanya'da iki uyuşturucu kaçakçısı PKK'lı ile ünlü bir saunaya gittiğini ve çıkışta da polis kontrolüne takıldığını dile getirmiş vekonuyla ilgili belgeleri kamuoyuna sunmuştu.


Samanyoluhaber