+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 1 2 3 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 26

Konu: Doğalgaza Yine mi Zam? El İnsaf!

 1. #1
  Ehil Üye Şahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9.198

  Post Doğalgaza Yine mi Zam? El İnsaf!

  Doğalgaza yine mi zam?  Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Aralık ayında doğalgaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin olarak, “Bu konuda net birşey söyleyemiyorum, çünkü ay daha bitmedi” dedi.

  Doğalgaza yine zam mı gelecek ?

  Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Aralık ayında doğal gaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin olarak, ‘’Bu konuda net bir şey söyleyemiyorum, çünkü ay daha bitmedi’’ dedi. Norveç Kraliyet Büyükelçiliği ve Innovation Norway tarafından düzenlenen, ‘’Norveç-Türk Hidroenerji Forumu’’na katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, toplantı çıkışında basın mensuplarının soruları cevapladı. Gazetecilerin Aralık ayında doğal gaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruları üzerine Güler, bu konuda net bir şey söyleyemeyeceğini, çünkü yetkili kuruluş ile henüz görüşmediğini ve Kasım ayının da henüz bitmediğini söyledi. Güler, ‘’Artırımın olmaması için dolar kurunun oynamaması lazım, bazen bu bir günde bile değişebiliyor. Bu nedenle ay bitmeden herhangi bir şey söylemem doğru olmaz’’ dedi.

  Ankara/aa


  27.11.2008

  Şudur cihanda benim en beğendiğim meslek
  Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek!

  Mehmed Akif Ersoy


 2. #2
  Ehil Üye insirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Bulunduğu yer
  Kure-i Arz
  Mesajlar
  3.312

  Standart

  İktisatta kusur ettik anlaşilan
  Kainattaki gidisati izlesek ve israfin ve intizamsizligin olmadigini gorsek,sanirim bu bizim icin en buyuk tahkik egitimi olacaktir.

 3. #3
  Ehil Üye Şahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9.198

  Standart Doğalgaza Zam Geliyor  Doğalgaza Ocak'ta küçük, Şubat'ta büyük bir zam yapılması gündemde.. Bakan Yıldız, zammın % 50 gibi bir oran olmayacağını açıkladı.

  Yeni yılda doğalgaza zam yapılacak.

  Gaza Ocak'ta küçük, Şubat büyük bir zam yapılması gündemde.
  Zammın kaçınılmaz olduğu belirten Taner Yıldız, ancak zammın tartışıldığı gibi yüzde 50 gibi bir oran olmayacağını söyledi.
  Zam kararının bir siyasi tercih olmadığını vurgulayan Yıldız, zam veya indirim kararlarının otomatik fiyatlandırma çerçevesinde verildiğine dikkat çekti.
  Zammı iki aya yaymayı düşünen BOTAŞ, Ocak'ta küçük, şubat'ta ise büyük bir zam yapma hazırlığında.

  Sentez Haber


  Yandı çırası (doğalgazı) milletin..Bu gidişle sobalı, çıralı devirlere dönecez durum öyle gösteriyor..

  Şudur cihanda benim en beğendiğim meslek
  Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek!

  Mehmed Akif Ersoy


 4. #4
  Ehil Üye muhibbülkurra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  4.304

  Standart

  M. Latif SALİHOĞLU
  Zaruret, maişet derdi


  Anarşi ve terör belâsı, harp belâsı kadar yakıcı–yıkıcı olmasa da, ondan çok daha uzun bir ömre sahiptir.
  Bu sebeple zararı, tahribatı büyüktür. Yıllara yayılan faturası pek ağırdır.
  Bazı tedbirler alarak, ya da diplomatik manevralarda bulunarak, savaşı kısa sürede bitirebilirsiniz.
  Terörü ise, vargücünüzle uğraşsanız da, çabucak bitiremezsiniz.
  Zira, bu illetin sizi aşan boyutları var.
  Terörü doğuran ve besleyen unsurlar, hem geniş zamana yayılmış, hem dağınık vaziyette, hem de çeşitlilik arz ediyor.
  Bu sebeple, kısa sürede başedilmesi kolay değil.
  Ancak, yine de ümitsiz, karamsar olmamalı. Her derdin olduğu gibi, bunun da vardır mutlaka bir hal çaresi...
  Çarelerin bir kısmı sebeplere bakar, bir kısmı da besleyici unsurlara.
  Türkiye'yi otuz yıldır üzen, huzursuz eden, maddî–mânevî büyük kayıplar verdiren terörün sebepleri arasında şunları saymak mümkün:
  * Dinî zaafiyet; mânevî buhran.
  * Darbeler, ihtilâller, muhtıralar, demokrasi dışı müdahaleler, hürriyetleri kısıtlayan diktacı, sultacı yönetimler, ara rejimler, kànun dışı keyfî/küfrî uygulamalar.
  * Irkçı ideolojiler, dayatmacı, red ve inkâra dayalı resmî uygulamalar.
  * Türkiye'nin belini doğrultmasını istemeyen hariç ülkeler; ülkemizin gelişmesinden korkan uluslararası güçler.
  * Milletimizin, bin yıl müddetle İslâmın bayraktarlığı hizmetinde bulunmasından dolayı, intikam alma stratejisini güden dahil ve hariçteki müfsitler.
  Terörün kökünü kesmek için, bu sebepleri ya ortadan kaldırmalı, ya da zararlarını asgari seviyeye indirecek ciddi tedbirler almalı.
  * * *
  Terörü besleyen faktörlere gelince...
  Bunların başında cehalet geliyor. Bunu ilim ve marifet (maarif) silâhıyla ortadan kaldırmanın plânını, programını yapıp hayata geçirmeli.
  Terörü besleyen ikinci büyük faktör ise, fakr û zaruret halidir.
  Fakirlik ve işsizlik, birbirini tetikleyip büyüten iki büyük belâ, iki mendebur hastalıktır.
  Bir mü'min, bu belânın "düşman başına" gelmesini dahi istemez.
  Evet, Allah fakirliği düşmanımızın başına dahi getirmesin.
  Sahih rivâyetlerde de ifade edildiği gibi, fakirlikten dolayı büyük günahlara, hatta küfre giren insanlar var.
  İşte, bu derece büyük tehlike arz eden bir hastalık, hiç şüphesiz, ülkemizde de terör ve anarşi canavarını besleyip büyüten etkenlerin başında gelir.
  Fakirlik ve işsizlik, ille de kişiyi raydan çıkaracak, yolundan saptıracak diye bir kaide yoktur ve olamaz.
  Ancak, uzun müddet işsiz kalan, fakr û zaruretten kurtulamayan kimseler, her türlü sosyal sıkıntıyı körüklemede potansiyel bir kuvvet teşkil eder.
  İşsiz kalan bir genç, terör ve anarşî tuzağına çabuk düşer.
  Aradığı halde iş bulamayan bir genç, gasp, soygun, kaçakçılık, uyuşturucu gibi karanlık işler çeviren odakların ağına da kolaylıkla düşebilir.
  İster terör, isterse diğer suç örgütleri olsun, bunların eline düşen mâsumların kurtulması da kolay değil. Kurtulma çabaları, çoğu kez ölümle sonuçlanır.
  Yapılan son araştırmalar, işsizlik ve fakirliğin daha çok Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde etkili olduğunu gösteriyor.
  Bu da, bilhassa gençleri suça ve suç örgütlerinin kucağına itiyor.
  Hükûmet yetkilileri, ne yapıp edip, bu derdin kalıcı devâsını bulmak zorunda. Onlar, bunun için vardır.
  Türkiye, "açılım" tartışmalarıyla daha fazla vakit kaybetmeden, derhal bir yatırım hamlesinin başlatılması gerekiyor. Bilhassa, gençleri iş ve meslek sahibi yapmaya matuf yatırımlar...

  Kazım GÜLEÇYÜZ
  Terör ve siyaset


  DTP hakkındaki kapatma kararı öncesinde başlayıp sonrasında tırmanma istidadı gösteren gerginlik, şimdilik yatışmış gibi. Bunda, kararla partisiz kalan 19 vekilin sine-i millete dönmekten vazgeçip, yedekte tutulan BDP’nin çatısı altında yola devam edeceklerini açıklamaları da etkili olmuş gibi görünüyor.
  Gerçi AYM kararıyla siyaset yasağı getirilen iki kişiden biri olan DTP Başkanı Türk’ün, kendi ifadesiyle son kez kameraların karşısına geçerek yaptığı açıklamada, devam kararındaki İmralı etkisini telâffuz etmesi, “Bunlar hâlâ akıllanmamış” gibisinden bir değerlendirmeye de yol açtı.
  Böylece, öteden beri seslendirilen ve kapatma kararında da temel gerekçe olarak gösterilen DTP-PKK bağlantısı yine açığa vurulmuş oldu.
  Görünen o ki, HEP-DEP-ÖZDEP-HADEP-DEHAP-DTP çizgisi, şimdi BDP ile devam edecek.
  Çünkü bu yapı ona göre kurgulanmış. Nasıl PKK 12 Eylül ürünü bir terör örgütü ise, biri kapatılıp diğeri açılan söz konusu partiler de o örgütle irtibatlı siyasî oluşumlar olarak planlanmış.
  Açık şekilde, örgütün siyasî ayağı bu partiler.
  Gerek parti kimliğiyle, gerekse buna izin verilmediği durumlarda bağımsız adaylarla katıldıkları seçimlerde yetecek sayıda oy alarak Meclise girmeleri ve mahallerde çok sayıda belediye başkanlığını kazanmaları, meselenin kritik noktası.
  Silâhlı bir terör örgütüyle mücadelenin askerî operasyonlarla yürütülmesi, işin tabiatına uygun.
  Ama o örgütle yakınlığını açıkça ortaya koymaktan geri durmasa da, halkın oylarıyla seçilmiş bir partiye karşı silâhlı yöntem işe yaramaz.
  Aynı çizgiyi yargı yoluyla engelleme çabaları devam ediyor olsa dahi, bu yolun da giderek zora girdiği gözleniyor. Parti kapatma kararlarına yönelik eleştirilerin her defasında daha güçlü bir şekilde dile getirilip, kapatmanın çare olmadığına vurgu yapılması, bu yöntemi de zayıflatıyor.
  Bizatihî kapatma kararlarını veren Anayasa Mahkemesinin, defaatle “Gerekli mevzuat değişiklikleri yapılsın ve artık bu konular bize gelmesin” çağrısında bulunması, bunun bir ifadesi.
  Yani, BDP ile devam edecek olan çizgi terör örgütüyle bağlantısını gevşetmeden sürdürse de, parti kapatma müeyyidesini işletmenin giderek daha da zorlaştığı bir sürece girildiği söylenebilir.
  Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, “terör örgütünü siyasallaştırma projesinin aracısı” gözüyle bakılan partiye uygulanan yaptırımların, ortaya çıkardığı “mağduriyet” görüntüsüyle irtibatlı olarak, tepki oylarını arttırmak suretiyle, bu partiyi, hiç hak etmediği halde olduğundan daha güçlü bir konuma getiriyor olması.
  Ki, hep yapay müdahalelerle tanzim edilegelen Türkiye siyasetinin genel karakteristiği bu.
  Siyasetteki periyodik tıkanmaların sebebi de.
  Halbuki siyaset kendi akışı içinde rahat bırakılıp, toplum mühendisliği projelerine dayalı yapay örgütlenmelere göre defalarca silbaştan dizayn edilmeye kalkışılmasa, bunlar olmayacak.
  Belki bir süre sıkıntılar olacak, ama halkın sabırlı sağduyusunun belirleyici etken olduğu süreçte, zaman içinde herşey yerli yerine oturacak.
  Nitekim problemin bugünkü boyutlara erişmesinin temellerinin atıldığı CHP’nin tek parti diktasından sonra iktidara gelen DP, bölge halkını devletle barıştırıp kucaklaştıracak önemli adımlar atmış, Şeyh Said’in torunu başta olmak üzere, geçmiş dönemdeki mağduriyetlerin simgesi niteliğindeki birçok ismi aday gösterip parlamentoya sokmuş, bölgeye hizmet seferberliği başlatmıştı. Ama bunları, diğer bölgeleri rahatsız edecek bir tahsis izlenimi vermeden, genel politikaları iyileştirerek uygulamaya koymuştu.
  Ama ihtilâllerle hem bu süreç sabote edildi, hem de mevcut kronik sorunlara, gün geçtikçe içinden çıkmakta daha çok zorlandığımız yenileri eklendi. Sorun çözme adına uygulamaya konulan askıcı yöntemlerse işi iyice çıkmaza soktu.
  Sonuç: Teröre de, siyasî uzantılarına da sağlıklı çözüm için demokrasiden başka bir yol yok.
  Kâinat mescid-i kebîrinde, Kur’ân, kâinatı okuyor. Onu dinleyelim. O nur ile nurlanalım. Hidâyetiyle amel edelim. Ve onu vird-i zebân edelim. Evet, söz odur ve ona derler. Hak olup, Haktan gelip, Hak diyen ve hakikati gösteren ve nurânî hikmeti neşreden odur.
  Kur’ân’a ve imana ait herşey kıymetlidir; zâhiren ne kadar küçük olursa olsun kıymetçe büyüktür. Evet, saadet-i ebediyeye yardım eden, küçük değildir.

 5. #5
  Ehil Üye Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1.015

  Standart

  ya bunlara gene şükür ecevit dönemleri aklıma geldikçe babamın neler çektiği aklıma geliyor
  They may take our lives,
  but they'll never take,
  our FREEDOM!

  Mel Gibson...


 6. #6
  Dost EderLezi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  7

  Standart

  İyi ki soba kullanıyoruz.

 7. #7
  Ehil Üye Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1.015

  Standart

  Alıntı EderLezi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İyi ki soba kullanıyoruz.

  bizde soba kullanıyoruz
  They may take our lives,
  but they'll never take,
  our FREEDOM!

  Mel Gibson...


 8. #8
  Ehil Üye nezafet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar
  1.270

  Standart

  Alıntı EderLezi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İyi ki soba kullanıyoruz.

  Çağ atladık çaaaağğ çaaaaağğğ...

 9. #9
  Ehil Üye Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1.015

  Standart

  Alıntı nezafet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çağ atladık çaaaağğ çaaaaağğğ...
  anlamadım abla nasıl yani çağ atladık hangi bakımdan sobalar geridemi kaldı diyorsun
  They may take our lives,
  but they'll never take,
  our FREEDOM!

  Mel Gibson...


 10. #10
  Ehil Üye nezafet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar
  1.270

  Standart

  Alıntı Önden Giden Atlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  anlamadım abla nasıl yani çağ atladık hangi bakımdan sobalar geridemi kaldı diyorsun
  Hayır can kardeş..Bir başbakan vardı eski zamanın birinde.. hep bu sözü söyler dururdu..Rahmetliyi hatırlayıverdim birden nedense..
  Evlerimiz sobalı diye seviniyoruz..Niye çünkü gaz fiyatları el ve cep yakıyor...
  Eee bizde bu sayede elimiz cebimiz yanmıyorya içimiz daha rahat (ellerimiz yüzümüz kömür ve is olsada) seviniyoruz..çünkü bize bu çağ atlamış gibi rahatlık ve ferah veriyor..Eski zaman özlemimizi de gidermiş oluyoruz..
  Sen kaloriferli evde belki yaşamadığın için bilmezsin rahatını ama ben yaşadım... işte dedim ya el ve cep yanınca ve cep ve cepken delik olunca biraz çağ atlamış gibi geliyor insana...Daha çok yazılacak şeyler var da arkadaşların damarları inciniyor onun için fazla kelam caiz değil...es sükut...

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. El İnsaf...
  By m_safiturk in forum İslami Nitelikli Yazılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01.09.08, 22:39
 2. Yine Gel!
  By mirkat in forum Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.07.07, 14:14
 3. Hakperestlik ve İnsaf Düsturu
  By Abdulbaki in forum Risale-i Nur Talebeliği
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 16.02.07, 10:28
 4. El-İnsaf Sezer! El-İnsaf!!!
  By edeb_ya_Huu in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.09.06, 22:35

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0