+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 12

Konu: Dündar'a Göre Dindarlık

 1. #1
  Pürheves sarıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  189

  Standart Dündar'a Göre Dindarlık

  DÜNDAR’A GÖRE DİNDARLIK

  Abdurreşid Şahin


  CAN DÜNDAR’IN ‘Mustafa’ adlı belgesel filmi bir hayli tartışılıp konuşuldu. Özellikle bir takım Kemalistler tarafından eleştiri yağmuruna tutulup hakkında suç duyurusunda bile bulunuldu. Filme Kemalistlerin cephe alması bazılarına göre ‘karşı cephede’olanlar üzerinde film hakkında müspet düşüncelere yol açmadı diyemem. Bu gelişen olayları memnuniyetle karşılayanlar bir hayli fazla. Bu meselelerin bakacağım yönünü teşkil etmiyor. Ben olaya farklı açıdan bakacağım.

  9-10 Kasım tarihli Hürriyet gazetesinde Ayşe Arman’ın Can Dündar’la yaptığı bir röportaj yayınlandı. Dündar sonunda ağzından baklayı çıkarıverdi. Uzun süren araştırmaları sonucunda M. Kemal’in gerçek amacının ‘iktidarı gökyüzünden yeryüzüne indirmek’ olduğunu söyledi. Üstelik bunu sadece İslama karşı değil bütün kutsal dinlere kaşı yapmak süretiyle insanlığa büyük bir hizmet yapmak istediğini vurguladı. Dündar’a göre ‘bütün hayatını dinle mücadeleyle geçirmiş’ olan M. Kemal ‘bütün insanlık tarihinde dinin siyasal ve sosyal hayattan silinmesinden söz edebilecek kadar radikal bir lider’. Filminde tam anlaşılmayan fakat asıl vermek istediği mesaj buymuş. Otoriteyi semadan arza indirmek için mücadele eden liderin asıl savaşı ne Yunan’a ne de Kürt’lere karşıymış; tüm çabası insanlığa hizmet adına ‘dini siyasi ve sosyal hayattan’ uzak tutmakmış.

  Dündar’ın bu yorumuna katılıp katılmamak size kalmış bir şey. Ben burada bunu tartışmayacağım. Beni asıl düşündüren şey, Dündar’ın çok yakında vizyona gireceği söylenen Said Nursi belgeseliyle alakalı. Acaba M. Kemal’in niyetini bu şekilde yorumlayan biri Said Nursi’yi bu tabloda nereye oturtur. Belgeselin ısmarlama olduğu söylentileri bir yana görünenin arkasında neler olduğu beni bir hayli düşündürdü.

  Bir taraftan Dündar’a göre dini siyasal ve sosyal hayattan çıkarmak isteyen yani iktidarı semadan arza indimek isteyen M. Kemal, diğer taraftan bütün çabası hayatın her boyutunda otoriteyi semaya çıkarmak isteyen Bediuzzaman. O Bediuzzaman ki dinsizliğin iki cereyanından bahsetmiş. Bir taraftan insaniyet dairesinde ve dünya çapında uluhiyeti inkar ve medeniyet-i beşerin kemalatını tahrip edecek olan deccal ve komitesinden bahsederek ‘Müslüman İseviler’ tabirine layık bir Hıristiyan cemaatin Hz. İsa (as) önderliğinde o zihniyeti öldüreceğini söylerken; diğer taraftan alem-i islam içinde sünnet-i seniyeyi ve şeriat-ı Muhammediyeyi ve dolayısıyla şeairi tahrip etmek isteyen süfyan ve komitesine değinerek Mehdi’nin (as) cemaatinin bu komitenin zihniyetini öldüreceğini vurguluyor. Dündar bunları ve daha nice benzer sözleri söyleyen Bediüzzaman’ı çizdiği tabloda nereye yerleştirecek acaba?

  Yine biliyoruz ki onun öngörüsünün birincisi kısmen geniş dairede tezahür etmiş. ‘Din bir afyondur yok edilmeli’ diyen ve komünizmi devlet bazında uygulamaya koyan Lenin, Stalin, Troçki ve hatta Mao gibi dehşetli zatlar zuhur ederek kendi halkı dahil milyonları katletmişler ve komünizm perdesi altında dinsizliği aleme yaymak istemişlerdi. Şimdilerde o dev ya gebermiş ya da maddeci anlayış kılıf değiştirerek kapitalizme dönüşmüş. Onun da eceli yakın.

  Öte yandan Alem-i İslamda dini ortadan kaldımak pek kolay görülmüyor. Hatta imkânsız gibi. O halde yapılacak iş dini işlevsiz bırakmak. Siyasi ve toplumsal hayattan çıkarmak ve vicdanlara hapsetmek. Can Dündar’a göre de bu işi M. Kemal yapmak istemiş. Ama ya ömrü yetmemiş ya da yalnız kalmış. Doğrusunu Allah bilir.

  Benim niyetim bunu tartışmak da değil. Ben Can Dündar’ın ne yapmak istediğini anlamaya çalışıyorum. Belki fazla komplocu gelebilir ya da su-i zan ediyorsun denebilir ama ben yine de aklıma geleni söleyeceğim.
  Risaleleri okuyanlar çok iyi bilir ki Üstad, siyaseti şeytanla denk tutarak ikisinden de Allah’a sığınmış ve siyaseti tamamen terketmiş. Diğer taraftan onun iman üzerindeki yoğun vurgusu -ki imanın kalplerde tahakkuk eden bir hakikat olması, birileri tarafından sosyal hayata müdahale etmemesi şeklinde yorumlanabilir- ve benzeri bahislerde yapılacak yorumlarla dinin vicdani bir olgu olduğu vurgulanabilir. Can Dündar, Said Nursi’ye bu perspektiften bakabilir ve böylece her şey yerli yerine oturur. Tıpkı Suriye, Ürdün ve benzeri Arap ülkelerinde tarikatların sahip olduğu konum gibi Nurculuk da sistemle barışık ve sadece belli ritüeller icra edilen bir tarikat konumuna getirilebilir.

  Acaba diyordum Can Dündar sosyal hayattan ve siyasetten uzak bir Said Nursi vurgusuyla karşımıza çıkmasın!

  Buna bir kısım Nurcuların ses çıkarmayacağını hatta bu sunumu hoş karşılayacaklarını da beklemiyor değilim. Zaten benim endişem de bu açıdan. Acaba biz Nurcular Said Nursi’yi nereye koyuyoruz? Suizan ya da öngörü bunu zaman gösterecek. İnşallah yanılırım.

  Zannederim bundan sonra siyaset, sosyal hayat, şeriat ve iman hizmeti vb. kavramlar üzerinde bir hayli münazaralar olacak.

  Ama her ne olursa olsun gelinen süreci hayra yoruyor ve müspet görüyörum. Herkesin düşüncesini hürce ifade edebileceği zaman ve zeminler ufukta görünüyor gibi. Hürriyet ortamı fikirlerin tartışıldığı ve galip olanın değil de haklı olanın güçlü olduğu bir zemin. Bu zemini ümitle bekliyoruz. Fikren kimseden korkumuz yok. Doğruysak şükrederiz yanlışsak da vazgeçer doğrulara sahip çıkarız. Hatadan korkmayız tam tersi hatamızı farkederek yanlıştan kurtulduğumuza memnun oluruz. Neticede kaybedecek bir şey yok.

  Son sözüm bir dua olsun.
  Rabbim kalbimizde hakkı hâkim kıl ki sana hür irademizle, severek tabi olalım. Allahım sen zulmü ve istibdadı sevmezsin! Bizi zulümden ve istibdattan uzak, hür ve hakkın hâkim olduğu bir dünyada yaşat. Hakk’ın tarafındayken ruhumuzu kabzet ve bizi öylece huzuruna al.
  Âmin.
  Tesettür gizle(n)mektir. Kılık, kıyafet ve tavırlarıyla “Ben buradayım!” diyenin başında tesettürden çok tereddütler vardır. Osman Sertuğ Çalışkan

 2. #2
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  Alıntı sarıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  DÜNDAR’A GÖRE DİNDARLIK

  Abdurreşid Şahin


  9-10 Kasım tarihli Hürriyet gazetesinde Ayşe Arman’ın Can Dündar’la yaptığı bir röportaj yayınlandı. Dündar sonunda ağzından baklayı çıkarıverdi. Uzun süren araştırmaları sonucunda M. Kemal’in gerçek amacının ‘iktidarı gökyüzünden yeryüzüne indirmek’ olduğunu söyledi. Üstelik bunu sadece İslama karşı değil bütün kutsal dinlere kaşı yapmak süretiyle insanlığa büyük bir hizmet yapmak istediğini vurguladı. Dündar’a göre ‘bütün hayatını dinle mücadeleyle geçirmiş’ olan M. Kemal ‘bütün insanlık tarihinde dinin siyasal ve sosyal hayattan silinmesinden söz edebilecek kadar radikal bir lider’. -----Filminde tam anlaşılmayan fakat asıl vermek istediği mesaj buymuş. Otoriteyi semadan arza indirmek için mücadele eden liderin asıl savaşı ne Yunan’a ne de Kürt’lere karşıymış; tüm çabası insanlığa hizmet adına ‘dini siyasi ve sosyal hayattan’ uzak tutmakmış. -----
  görünüşe bakılırsa bu arkadaş filmi izlememiş, izlediyse de öyle bir çarpıtmış ki filmi tepetaklak etmiş filmin ana fikri "Atatürk'ün de bir insan olduğu". bunu da birçok yerinde açık açık belirtiyor zaten, belli zümreler tarafından olay yapılan mesele de bu.

  ikinci olarak da, Atatürk'ün devrimleri yaparkenki niyeti de bu vatanı ve milleti kalkındırmak ve kendince bu milletin geride kalmasına neden olan şeyin "din" olduğunu iddia ediyor. sonuç olarak, Atatürk'e göre, dinin etkilerini soyutlaştırmak sadece bir araç, amaç değil. Eğer sadece dini yok etmek isteseydi ne kurtuluş savaşının önderi(önderlerinden biri) olurdu ne de kendi canını tehlikeye atardı, giderdi yerleşirdi istanbula maaşını yerdi...

  Alıntı sarıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dündar’ın bu yorumuna katılıp katılmamak size kalmış bir şey. Ben burada bunu tartışmayacağım. Beni asıl düşündüren şey, Dündar’ın çok yakında vizyona gireceği söylenen Said Nursi belgeseliyle alakalı. Acaba M. Kemal’in niyetini bu şekilde yorumlayan biri Said Nursi’yi bu tabloda nereye oturtur. Belgeselin ısmarlama olduğu söylentileri bir yana görünenin arkasında neler olduğu beni bir hayli düşündürdü.
  bu belgeseli can dündar kendi isteğiyle çekmiyor, nur cemaati can dündara yaptırıyor ispatı :

  Bugün - Nuh Gönültaş, Said Nursi Belgeseli'ni Can Dündar'a yaptırmak
  Said Nursi Belgeseli'nin Can Dündar'a yaptırılması ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi.
  Niçin Can Dündar? Soru belki haklı. Bir okuyucu yorumu şöyle:
  "Koskoca Nur Cemaatleri Said Nursi belgeseli çekecek adamı bugüne kadar yetiştiremedi mi? Değerlere sahip çıkma diyorsunuz da, siz önce yetiştirdiğiniz değerlere/insanlara sahip çıkın. İslamiyet hakkında fikirleri belli olan birine Bediüzzaman Belgeseli çektirmek için insanın aklından zoru olması gerekiyor.
  Ayıp ya, hizmet sizinle rezil oluyor. Bediüzzaman'ın kemikleri sızlıyor!"
  Soru iyi ama cevap da iyi. Yine bir okuyucu cevabı: "Kardeş, koskoca Fatih Sultan Mehmet de o ünlü topları bir Macar'a döktürmüştü. Allah yetenek verirken bu Müslüman bu değil diye dağıtmıyor ki. Antony Quin Çağrı'da Hz. Hamza'yı oynamıştı. Tabii keşke bizden birisi yapabilseydi!"
  Ne denilebilir bu durumda?
  Soru da iyi cevap da iyi. Acaba Bediüzzaman belgeselini Can Dündar'a yaptırmaktaki gaye ne? Doğrusu bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum:
  Filmi sistem içinde legal birine çektirerek Bediüzzaman'ın sistem açısından legalize olmasına katkı sağlamak isteniyor olabilir.
  Can Dündar çeşitli Atatürk belgesellerini de çekmiş biri olarak Bediüzzaman Belgeseli'ni de çekerse gaye hasıl olmuş olur.
  Burada asıl sorulması gereken soru, "Niçin Can Dündar?" değil, Can Dündar böyle bir projeye niçin imza atıyor, olmalı?  parçanın geri kalanını lüzumsuz yere almak istemedim keza hep benzer şeylerden bahsetmiş; bahsettiği şeyler, can dündarın Bedüizzaman belgeselini çekmekle amacının ne olduğunu sorgulamak ve Can Dündar'ı yargılamakla ilgili...
  dediğim gibi, bahsedilen belgeseli Nur cemaati "yaptırıyor"
  sonuç olarak da Can Dündar'ı suçlamanın veya yargılamanın hiçbir mantığı da yok

 3. #3
  Müdakkik Üye elips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  686

  Standart

  Dündarıda nurcu yaptılar mustafa filmini beğenmeyen solcular.

 4. #4
  Pürheves sarıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  189

  Standart

  Alıntı mephistoteles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  görünüşe bakılırsa bu arkadaş filmi izlememiş, izlediyse de öyle bir çarpıtmış ki filmi tepetaklak etmiş filmin ana fikri "Atatürk'ün de bir insan olduğu". bunu da birçok yerinde açık açık belirtiyor zaten, belli zümreler tarafından olay yapılan mesele de bu.

  ikinci olarak da, Atatürk'ün devrimleri yaparkenki niyeti de bu vatanı ve milleti kalkındırmak ve kendince bu milletin geride kalmasına neden olan şeyin "din" olduğunu iddia ediyor. sonuç olarak, Atatürk'e göre, dinin etkilerini soyutlaştırmak sadece bir araç, amaç değil. Eğer sadece dini yok etmek isteseydi ne kurtuluş savaşının önderi(önderlerinden biri) olurdu ne de kendi canını tehlikeye atardı, giderdi yerleşirdi istanbula maaşını yerdi...  bu belgeseli can dündar kendi isteğiyle çekmiyor, nur cemaati can dündara yaptırıyor ispatı :

  Bugün - Nuh Gönültaş, Said Nursi Belgeseli'ni Can Dündar'a yaptırmak
  Said Nursi Belgeseli'nin Can Dündar'a yaptırılması ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi.
  Niçin Can Dündar? Soru belki haklı. Bir okuyucu yorumu şöyle:
  "Koskoca Nur Cemaatleri Said Nursi belgeseli çekecek adamı bugüne kadar yetiştiremedi mi? Değerlere sahip çıkma diyorsunuz da, siz önce yetiştirdiğiniz değerlere/insanlara sahip çıkın. İslamiyet hakkında fikirleri belli olan birine Bediüzzaman Belgeseli çektirmek için insanın aklından zoru olması gerekiyor.
  Ayıp ya, hizmet sizinle rezil oluyor. Bediüzzaman'ın kemikleri sızlıyor!"
  Soru iyi ama cevap da iyi. Yine bir okuyucu cevabı: "Kardeş, koskoca Fatih Sultan Mehmet de o ünlü topları bir Macar'a döktürmüştü. Allah yetenek verirken bu Müslüman bu değil diye dağıtmıyor ki. Antony Quin Çağrı'da Hz. Hamza'yı oynamıştı. Tabii keşke bizden birisi yapabilseydi!"
  Ne denilebilir bu durumda?
  Soru da iyi cevap da iyi. Acaba Bediüzzaman belgeselini Can Dündar'a yaptırmaktaki gaye ne? Doğrusu bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum:
  Filmi sistem içinde legal birine çektirerek Bediüzzaman'ın sistem açısından legalize olmasına katkı sağlamak isteniyor olabilir.
  Can Dündar çeşitli Atatürk belgesellerini de çekmiş biri olarak Bediüzzaman Belgeseli'ni de çekerse gaye hasıl olmuş olur.
  Burada asıl sorulması gereken soru, "Niçin Can Dündar?" değil, Can Dündar böyle bir projeye niçin imza atıyor, olmalı?  parçanın geri kalanını lüzumsuz yere almak istemedim keza hep benzer şeylerden bahsetmiş; bahsettiği şeyler, can dündarın Bedüizzaman belgeselini çekmekle amacının ne olduğunu sorgulamak ve Can Dündar'ı yargılamakla ilgili...
  dediğim gibi, bahsedilen belgeseli Nur cemaati "yaptırıyor"
  sonuç olarak da Can Dündar'ı suçlamanın veya yargılamanın hiçbir mantığı da yok
  Sen anladığım kadarı ile alıntı yaptığın yeri okumamışsın.Mustafa Kemal'le ilgili düşünceler yazara değil,Can Dündar'a aitİkincisi Mustafa Kemal'in yazıda belirtilen özelliğini öven Can Dündar'ın Bediüzzaman'ı objektif değerlendirmesi mümkün değil,deniyor.
  Ama yazıyı okumadan yorum yazılınca böyle kazalar olabiliyor,işte!
  Tesettür gizle(n)mektir. Kılık, kıyafet ve tavırlarıyla “Ben buradayım!” diyenin başında tesettürden çok tereddütler vardır. Osman Sertuğ Çalışkan

 5. #5
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  Alıntı sarıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sen anladığım kadarı ile alıntı yaptığın yeri okumamışsın.Mustafa Kemal'le ilgili düşünceler yazara değil,Can Dündar'a ait
  ben de orada hata var diyorum ya yazar filmi izlememiş, filmi izleseniz, filmde mustafa kemalin yegane amacının ve hedefinin o olmadığını görürsünüz, bahsedilen mesele belgeselde mustafa kemal için bir araç olarak belirtilmiş(bence de öyle zaten) dedim. ancak yazar sanki filmde can dündar atatürkün amacının dini yok etmek olduğunu belirtmiş gibi yazmış.
  Alıntı sarıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İkincisi Mustafa Kemal'in yazıda belirtilen özelliğini öven Can Dündar'ın Bediüzzaman'ı objektif değerlendirmesi mümkün değil,deniyor.
  Ama yazıyı okumadan yorum yazılınca böyle kazalar olabiliyor,işte!
  ben de diyorum ki, belgeseli yaptıran zaten nur cemaati, o zaman can dündarı yargılamaya ne gerek var anlatmak istediğim, boş yere can dündarı yargılamayın zaten can dündar nur cemaati isteğiyle belgesel çektiği için ekmek derdiyle "istenilen görüntüyü" verecektir... şu durumda can dündarın kendince bir yorum yapma şansı yok

 6. #6
  Vefakar Üye yuksek-Sadakat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  313

  Standart

  Bu iki bilgide yanlis;
  1-Mustafa belgeseli Can Dundar`a Nurcular tarafindan yaptirildi,
  2-Nuh Gonultasin kosesinde zikrettigi " Nurcular Bediuzzaman Belgeselini Can dundar`a yaptiriyorlar" bilgiside yanlis.Can Dundar kendi inisiyatifi ile belgesel yapma karari almistir.

  Bu iki yanlis bilgi uzerine temellendirilen yorumlar dogru sonuc vermezler.

 7. #7
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  Alıntı yuksek-Sadakat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu iki bilgide yanlis;
  1-Mustafa belgeseli Can Dundar`a Nurcular tarafindan yaptirildi,
  2-Nuh Gonultasin kosesinde zikrettigi " Nurcular Bediuzzaman Belgeselini Can dundar`a yaptiriyorlar" bilgiside yanlis.Can Dundar kendi inisiyatifi ile belgesel yapma karari almistir.

  Bu iki yanlis bilgi uzerine temellendirilen yorumlar dogru sonuc vermezler.
  işte ama bak bugün gazetesinde yayınlanmış verdiğim yazı, bugün gazetesi de fethullah gülen hocaefendi'ye bağlı bir gazete...
  ispatı :
  http://medya.webim.eu/?i=12789 ( akın ipek bugün gazetesinin sahibi)

 8. #8
  Vefakar Üye yuksek-Sadakat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  313

  Standart

  Soylediginiz ispat,sadece yazinin hangi gazetede ve kim tarafindan yazildiginin ispatidir.Yani Nurcular tarafindan boyle bir fiilin yapildiginin ispati degildir...

  Isimler uzerinde hic durmadan,Risale-i Nurdan ekledigim asagidaki kisim konuya genis perspektiften bir bakis acisi sunar diye dusunuyorum.

  (...)
  Dostun hassası ve şartı budur ki: Katiyen, Sözler’e ve envar-ı Kur’âniyeye dair olan hizmetimize ciddî taraftar olsun ve haksızlığa ve bid’alara ve dalâlete kalben taraftar olmasın, kendine de istifadeye çalışsın. Kardeşin hassası ve şartı şudur ki: Hakîki olarak Sözler’in neşrine ciddî çalışmakla beraber, beş farz namazını edâ etmek, yedi kebâiri işlememektir.
  Talebeliğin hassası ve şartı şudur ki: Sözler’i kendi malı ve telifi gibi hissedip sahip çıksın ve en mühim vazife-i hayatiyesini onun neşir ve hizmeti bilsin.


  Rabbim hepimize tahkik nasip eylesin...

 9. #9
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  Alıntı yuksek-Sadakat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Soylediginiz ispat,sadece yazinin hangi gazetede ve kim tarafindan yazildiginin ispatidir.Yani Nurcular tarafindan boyle bir fiilin yapildiginin ispati degildir...

  Isimler uzerinde hic durmadan,Risale-i Nurdan ekledigim asagidaki kisim konuya genis perspektiften bir bakis acisi sunar diye dusunuyorum.

  (...)
  Dostun hassası ve şartı budur ki: Katiyen, Sözler’e ve envar-ı Kur’âniyeye dair olan hizmetimize ciddî taraftar olsun ve haksızlığa ve bid’alara ve dalâlete kalben taraftar olmasın, kendine de istifadeye çalışsın. Kardeşin hassası ve şartı şudur ki: Hakîki olarak Sözler’in neşrine ciddî çalışmakla beraber, beş farz namazını edâ etmek, yedi kebâiri işlememektir.
  Talebeliğin hassası ve şartı şudur ki: Sözler’i kendi malı ve telifi gibi hissedip sahip çıksın ve en mühim vazife-i hayatiyesini onun neşir ve hizmeti bilsin.


  Rabbim hepimize tahkik nasip eylesin...
  nurcular tarafından öyle bir şey yapılmamış olsaydı zaten o yazı o gazetede yayımlanmazdı, böyle bir olay zaman gazetesinde daha önce olmuştu, bütün yazılar önce g.yayın koordinatörünün elinden geçiyor, hiç bir şey yapmayacak olsalar dahi yazının o kısmını kesebilirlerdi ...

  külliyattan yaptığınız alıntıyla konuştuğumuz konunun alakasını tam olarak anlayamadım """hizmetimizde ciddi taraftar olsun ve haksızlığa ve bid'alara ve dalalete kalben taraftar olmasın"""( sözlerin telifi ve 5 vakit namaz kısmını zaten atladım)? can dündara belgesel yaptırılmasıı iddiasına karşı fikri kanıt olarak mı söylediniz?
  müslüman tebaadan adamakıllı bir belgesel çekecek yönetmen yoksa tabi ki can dündara yaptırılır belgesel daha normal bir durum var mı? ayrıca belgeseli can dündarın yapması belgeseli daha popüler kılar, daha çok kişi seyreder, üzerinde daha çok konuşulur ve hizmete daha çok faydası dokunur? haksız mıyım?
  ben can dündara belgesel yaptırılmasını eleştirmedim, can dündara belgesel yaptırılması ile yazıda bahsedilenlerin çeliştiğini söyledim, can dündar gibi başarılı bir belgesel yönetmeninin Bedüizzaman belgesli yapması hizmet açısından zaten çok yararlı bir durum(belirttiğim üzere...).

 10. #10
  Vefakar Üye mephistoteles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  314

  Standart

  vee son olarak zaman gazetesinden bir haber...
  ben haberin ilk cümlesini yadım sadece....


  """"Can Dündar, Zaman'ın Turkuaz ekine verdiği röportajda, Said-i Nursi belgeseli için kendisine teklif geldiğini ve bir yıldır görüşme yaptıklarını söyledi.""""

  http://www.turkforum.net/showthread.php?t=481486,


  Röportaj: H. Salih Zengin (Zaman/Turkuaz)

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Lüks ve Dindarlık Bağdaşır mı?
  By insirah in forum İslami Konular ve İman Hakikatleri
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj: 25.11.08, 09:43
 2. Can Dündar?
  By designer in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 11.09.07, 17:32
 3. Dindarlık Ve Bağnazlık
  By elff in forum Gündem
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 26.11.06, 22:09
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 17.11.06, 14:04
 5. Dindarlık
  By Meftun in forum İnanca ve Düşünceye Özgürlük Platformu
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 23.09.06, 20:31

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0