+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 15

Konu: Hz.Ali’nin İşaret Ettiği Uzun Boylu Siyah Adam Obama’mı?

 1. #1
  Vefakar Üye Alâ Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  421

  Standart Hz.Ali’nin İşaret Ettiği Uzun Boylu Siyah Adam Obama’mı?

  ABD seçimlerinde sona yaklaşılırken İran Obama'yı konuşuyor. Hz Ali'ye atfedilen bir söze göre, "Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek."

  ABD’de 4 Kasım’daki başkanlık seçimlerinin Demokrat Parti adayı Barack Obama’nın geçmişi çok tartışıldı. Kenyalı bir Müslüman babanın oğlu olan ve göbek adı Hüseyin olan Obama’nın da Müslüman olduğu iddialarının sonu gelmedi. Şimdi de İran’da Mehdi’nin habercisi “Büyük Savaşçı” olduğu iddia ediliyor.

  Amerikan Forbes dergisindeki habere göre, ilginç gelişme, yarı resmi bir internet sitesinde 17’nci yüzyılda yazılmış “Işık Okyanusu (Bahar El Enver) adlı kitabın yayınlanmasıyla başladı. Kitapta Hz. Ali’ye atfedilen şöyle bir söz yer alıyor:

  ”Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek. Üçüncü İmam’dan (Hz. Hüseyin) işaretler taşıyacak. Şiiler onun bizden olduğuna şüphe etmesin.“

  Birçok İranlı şimdi Obama'yı konuşuyor. Onlara göre Barack Obama bahsedilen 'Büyük Kurtarıcı'.

  Bunun yanı sıra ”Barack Hüseyin“ Farsça’da ”Kutsanmış Hüseyin“ anlamında. İsmi Fars alfabesiyle O-BA-MA diye hecelendiğinde, ”O bizden biri“ anlamına geliyor.

  sonsaniye

 2. #2
  Ehil Üye _MerHeM_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu yer
  Alem-i şehadet
  Mesajlar
  2.225

  Standart

  ilginç..

  Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı.

  Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.

  Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok.


 3. #3
  Vefakar Üye Mavii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Yaş
  29
  Mesajlar
  362

  Standart

  çok ilginç..

 4. #4
  Pürheves asude66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Yaş
  30
  Mesajlar
  156

  Standart

  gerçekten ilginç bir bilgi
  Edeblere riayet etmeden yapılan hizmetlerin faydası yoktur.
  İMAM-I RABBANİ(R.A) 5. #5
  Pürheves gündüzalp_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  176

  Standart

  Sevgili dostlar,

  Ayet, Hadis ve İslam Alimlerinin bu tarzda, kişiyi müsbet veya menfi olarak tarif eden sözleri aslında bir şahsı maneviyi işaret etmektedir.

  Çünkü Üstad Hazretleri ahirzamanı tarif eden benzeri sözleri açıklarken hep şahsı maneviyi ön plana çıkararak vurgulamıştır. Mehdi'yi, deccalı, süfyanı vb şahısları tarif ve izahını yaparken belirli kişiyi değil,o fikri temsil eden oluşum ve ekolleri açıklamıştır. Yine özellikle Şualar'da açıkladığı üzre, eğer bu anlamdaki ifadeler müşahhas manada bir kişiyi anlatıyor olsaydı teklif ve tercih sırrının bir anlamı olmazdı değil mi?

  Ayrıca "İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Necm 39" ayeti açıkça vurgulamaktadır ki, insanı kurtarıcılar değil, gerçek anlamda "Kurtarıcı" sıfatına uygun kişileri ile "Kurtarıcı" muhtevaya sahip fikirlere tabi olma kalitesi ve derecesi kurtaracaktır.

  Ma'as-selam.

 6. #6
  Yasaklı Üye deli_poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  472

  Standart

  bazı insanlara ne oluyorda gerçekleri kabullenmemekte ısrar ediyor.

  Bu din zan üzerine tesis edilmz.

 7. #7
  Vefakar Üye Nil Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  418

  Standart Hz. Ali'nin işareti, Obama mucizesi, Mehdi'nin gelişi!

  onu “kıyamet habercisi”, “kurtarıcı”, “mehdinin gelişi”nin işareti olarak görenler varmış! Ben başka türlü bir mucize anlayışını eleştirmiştim ama daha beteri varmış. Ona ilahi misyon yükleyenler bile varmış. Şaşırdım, şok oldum!.. Ciddiye alınır mı bu düşünce? Elbette hayır. Ama bu çarpık düşünce hakkında bir şey yazmak gerekirdi.

  Ben Obama'nın; ABD'nin dünya genelindeki yerlerde sürünen imajını düzelteceği, ekonomiyi çöküşten kurtarıp eski günlerine döndüreceği, siyasi nüfuzunu güçlendireceği, adaletsizlikleri gidereceği, işgallere ve savaşlara son ereceği, talan zihniyetinden vazgeçeceği, yeryüzünün kaynaklarına el koyma açgözlülüğünü son erdireceği gibi hezeyanları ortaya atanların, onu tek umut olarak sunanların nasıl hataya düştüklerini, nasıl bu yanlış kanaatleri insanların zihinlerine yerleştirdiklerini sorgularken, tam tersinden bir hayranlık da söz konusuymuş!

  Forbes dergisinde Amer Taheri imzasıyla 26 Ekim'de yayınlanan yazıda; bazı İranlıların Obama'yı gerçekten kurtarıcı gibi gördükleri, Mehdi'nin gelişinin işareti kabul ettikleri, Kıyametin habercisi olduğunu düşündükleri öne sürülüyor. Haber şöyle:

  “Barack Obama, Şii Müslümanların dünyayı fethetmek için bekledikleri Kayıp İmam'ın habercisi 'Vaat edilen Savaşçı' mı? Bu soru, geçtiğimiz aydan bu yana İran'da, rejim yanlısı bir web sitesinin 17. yüzyıla ait “Bahr ul-Enver” (Işık Okyanusu) adlı eserden bir hadisi nakletmesiyle gündeme geldi. İnanışa göre, İmam Ali Bin Ebu Talib, zamanın sonunda, kıyamet yaklaştığında ve kurtarıcı Mehdi'nin dönüşünden hemen önce, 'uzun boylu, siyah bir adam' Batı'da iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu yönetecek. Batı'nın bu yeni yönetici Üçüncü İmam Hüseyin Bin Ali'den işaretler taşıyacak.”

  İşte o büyük kurtarıcı Barack Obama oluyor! Hem Amerika'yı kurtaracak, hem dünyayı yönetecek, hem dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek, hem kıyamet habercisi olacak, hem Mehdi'nin gelişine işaret edecek! Hem ekonomiyi kurtaracak hem yeryüzünü cennete çevirecek.

  Bazılarına göre insanlığın kurtarıcısı Mehdi'nin gelişinin işaretini verecek bazılarına göre ise Hz. İsa'nın yeryüzüne dönüşünü hazırlayacak. Öyleyse bazılarına göre de Armageddon Savaşı'nın habercisi olmasın! Hani o, neoconların dünyayı hazırladıkları Kıyamet Savaşı'nın habercisi. Onların yapamadığını Obama yapmasın!

  Nasıl olsa babası Müslüman. Nasıl olsa ilk adı Hüseyin. Nasıl olsa adı Burak. Nasıl olsa Müslüman bir ülkede doğdu. Nasıl olsa siyah kölelerin neslinden. Nasıl olsa horlanan bir kişi. Nasıl olsa dünyanın en büyük ülkesinin başına geçiyor. Bu başlı başına mucize!

  Bunlara bir de Mehdi'nin gelişini, Kıyametin haberini ekleyelim. Bir de Batı'nın ve dünyanın lider ülkesini bir Müslüman'ın yönettiğini ekleyelim. Bir de son yıllarda benzer inanışların etkisini alabildiğine artırdığını ekleyelim.

  Mucizeler çağı isteniyor. Hiçbir şey yapılmadan, yorulmadan, mücadele etmeden, zorluklarla boğuşmadan bir el gelip her şeyi düzeltsin. Bizler de miskinler gibi bekleyelim. Bu düşünce biçimi Müslümanların yüzyıllarını yok etti. Bugünkü acınası hale zemin hazırladı.

  Benzer bir düşünce dünyayı bu hale sokan neoconlarda yok mu? Onlar da kıyameti beklemiyor mu? Onlar da Hz. İsa'nın dönüşü hızlandırmak için bu çirkinlikleri sergilemiyor mu?

  İsa'yı beklemek, Mehdi'yi beklemek, ilahi adalet, mucizeler ayrı konu. Hz. Ali'yi Nostradamus'a dönüştürmek apayrı. Böyle düşüncelerle kitlelerin zihinlerini rehin almak da öyle.

  Peki ya Obama, Bush yönetiminden daha şahin kesilirse ne yapacaksınız? Oturup Mehdi bekleriz! Ne acı!

  Benim “mucize” bekleyenlerin sözüm şuydu. “Bu kolay bir seçim olmayacak. Bu, basit bir kriz değil. Bu, bir seçimle üstesinden gelinebilecek bir durum da değil. Krizi küçümsemek büyük bir hataydı. Obama'nın çözeceğine inanmak ikinci büyük hata olacak. Gerçekle yüzleşmek istemeyenler, böyle küçük istasyonlarda oyalanıp duruyor. Hem kendilerini hem de milyonlarca insanı kandırıyor!”

  “Amerika sonrası dünya”ya hazırlanmak varken, zihinleri diri tutmak varken, gerçeklerle yüzleşmek varken, “Obama'ya ilahi misyon yüklemek” ne acınası durum! Oldu olacak Obama'yı mehdi ilan edin, ya da kıyamet öncesi “Batı'dan doğacak güneş” olarak kabul edin de hep birlikte kurtulalım!


  İBRAHİM KARAGÜL

 8. #8
  Gayyur kamyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  64

  Standart

  Risale-i Nur'u anlayamayanların bir yerlerden Mehdî beklemeleri, hele Mehdî'ye zemin ihzâr edecek birilerini beklemeleri tabii ki garip değil. Hattâ böyle bir haberin kaynağının "neresi" olduğunu görememek bile garip değil.
  Ancak Risale-i Nur'u çok iyi anladığını ihsâs ettirmek için forumun orasına burasına mütehakkimane tavırlarla eklemeler yapanların, şöyle bir haber karşısında "ilginç"; "çok ilginç" gibi ifadeler ekleyerek mütehayyir kalmaları; "hadi ordan, bir Nur Talebesi böyle bir saçmalığı nasıl kabul edebilir?" diyememeleri yok mu?...
  İşte bu gerçekten çok ilginç!..

 9. #9
  Ehil Üye _MerHeM_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu yer
  Alem-i şehadet
  Mesajlar
  2.225

  Standart

  Bu daha ilginç..

  Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı.

  Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.

  Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok.


 10. #10
  Ehil Üye ŞİMŞEK MUSTAFA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Bulunduğu yer
  AYDIN
  Mesajlar
  1.598

  Standart

  Hadis-i şerifleri Ve Büyüklerin Sözlerini Risalelerdeki Kistaslarla Anlamaya çalişmaliyiz.ahir Zaman Alametlerinin Bildirildiği Yerlerde Ya Da Sevr Ve Hut Meselesinde De Görüleceği Gibi Bizim Kavrayamayacağimiz Belki Zamanla Anlaşilabilecek Bazi Hakikatler Olabilir

+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Gözler Obama’da
  By Bîçare S.V. in forum Serbest Kürsü
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 18.02.09, 08:57
 2. Obama’ya Ayarlı Çekilme
  By Bîçare S.V. in forum Gündem
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 20.01.09, 11:13
 3. Siyah ve Beyaz’ın Zerafeti Casper Nirvana’da Buluştu
  By nur_35 in forum Bilişim Haberleri ve Bilimsel Makaleler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31.12.08, 23:51
 4. Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 22.11.08, 20:52
 5. Dünyanın En Uzun Boylu Kadını
  By Meyvenin Zeyli in forum Resim - Fotoğraf Galeri
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 22.06.08, 18:21

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Yemek Tarifleri ListeNur.de - islami siteler listesi
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0