Parkta gençlerin uygunsuz davrandığını iddia eden bir grup, "Mahallemizde aşk parkı istemiyoruz. Burası bir aile parkı" diyerek eylem yaptı.

Özellikle lise öğrencilerinin, bank ve çimlerin üzerinde uygunsuz hareketlerde bulunduğunu iddia eden Mithatpaşa Mahallesi sakinleri, dün Kent Park'ta basın açıklaması yaptı. 50 kişi, gençleri uyardıklarında tehdit ve saldırıyla karşılaştıklarını söyledi. "Olaylar olabilir" diyen mahalle sakinleri, yetkililerin önlem almasını istedi.

Grup adına konuşan bir genç, "Mahallemizde aşk parkı istemiyoruz. Ahlaksız gençler yüzünden, aileler çocuklarıyla balkona bile çıkamaz hale geldi. Gençler, burada aşk partileri veriyor. Burası bir aile parkı" dedi.

Protestocular, "Aşk parkı değil, aile parkı istiyoruz. Kent Park'taki ahlaksızlığa hayır" yazılı büyük bir pankartla, "Ey gençler, namusunuzu koruyun. Zinaya yaklaşmayın. İyi bilin ki, namusunu koruyana cennet vardır. Hadis- Şerif" ve "Parkımızda aşk partisi istemiyoruz" yazılı dövizler taşıdı. Parkı nisan ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açmıştı.

gerçek gündem